KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Rossello: Kubica w Monte Carlo może jeździć bez problemów [Aktualizacja: Wypowiedź Wolffa]

Igor Rosello Robert Kubica

Radiowa Trójka wyemitowała kolejną część rozmowy Adama Maleckiego z Igorem Rossello – chirurgiem, który operował Roberta Kubicę po wypadku. Lekarz wspominał trudne chwile po wypadku Roberta, mówił też o ograniczeniach Polaka. Zdradził, że Robert w symulatorze jeździł w Monte Carlo i nie miał z tym żadnego problemu.

„Rotacja łokcia jest obecnie największym problemem, bo on uległ największym uszkodzeniom. Moi koledzy, którzy operowali go kilka razy, starali się doprowadzić go do jak najlepszego stanu” – mówił Rossello, zapytany o uszkodzenia ręki Kubicy.

Ciekawy fragment dotyczył możliwości jazdy na poszczególnych torach w bolidzie Formuły 1 przez Roberta.

„W Monte Carlo może jeździć bez problemu. Mówił mi to na podstawie testu w symulatorze. Trasę przejechał bez problemu. Miał wątpliwosci co do innego toru, ale już nie pamiętam jakiego”.

Lekarz wspominał również pierwsze tygodnie po wypadku, które były dla Roberta niezwykle ciężkie.

„To były bardzo trudne chwile dla niego. Było to tuż po podpisaniu wstępnego kontraktu z Ferrari. Był niezwykle smutny i przygnębiony gdy była niedziela i były wyścigi Formuły 1” – dodał Rossello.

Podkreślił on, że wszystkie operacje Polaka poszły świetnie.

„Myślę, że gdyby dziś odbył się ten wypadek, myślę, że nie bylibyśmy w stanie więcej zrobić. W jego przypadku wszystko udało się wspaniale. U zwykłej osoby możliwe byłoby zastosowanie protezy, ale w przypadku kierowcy wyścigowego to niemożliwe, choćby ze względu na kwestie bezpieczeństwa” – stwierdził Rosello.

O tym, co powiedział Rosello w pierwszej części rozmowy, dowiecie się TUTAJ.

Źródło: Polskie Radio – Program Trzeci

Aktualizacja

Toto Wolff mówi, że Pascal Wehrlein nadal ma szanse na angaż w Williamsie, jednak Mercedes nie jest w stanie zrobić już nic więcej niż zrobił dotychczas.

„Williams jest dla niego ostatnią opcją. Rozważają kilku kierowców, Pascal jest jednym z nich, ale nic więcej nie możemy już zrobić. W pewnym momencie, kierowca musi stanąć na własnych nogach” – mówi szef Mercedesa.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi