KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Lowe: Wiek Wehrleina nie jest problemem, nie skorzystamy z danych Renault

Paddy Lowe Rob Smedley Robert Kubica Williams

Paddy Lowe w rozmowie z Autosportem wypowiedział się na temat poszukiwań przez Williamsa partnera Lance Strolla na sezon 2018. Lowe zaznaczył, że ekipa chciała przeprowadzić z Robertem Kubicą dwa testy, by sprawdzić, czy jest w stanie prowadzić bolid Formuły 1 tak jak kiedyś. Zespół z Grove nie ma zamiaru korzystać jednak z danych z testu z Renault. 

„Każdy kierowca, który jeszcze nie podpisał kontraktu, będzie rozważany przez zespół. Nasze rozważania co do kierowcy pozostają całkowicie otwarte, łącznie z Felipe Massą, który jest bardzo wysoko na naszej liście, łącznie z kierowcami, których testowaliśmy” – powiedział Paddy Lowe.

„To oczywiste z Robertem, że jest w podróży, aby zdeterminować czy może jeszcze jeździć samochodem na wysokim poziomie, jak robił to w przeszłości. Badamy to wspólnie z nim . To właśnie dlatego zrobiliśmy z nim dwa testy”.

„Jeżeli chodzi o Paula, był naszym kierowcą rezerwowym przez wiele lat, a my nie daliśmy mu właściwie wielu kilometrów do przejechania. To była ocena, dlatego nie używamy określenia pojedynku ponieważ nie jest to obecne auto F1.

Lowe powiedział również, że Williams będzie opierał się na własnych wynikach, dotyczących zdolności Kubicy do jazdy i nie będzie bazował na żadnych informacjach z testu Polaka autem z 2017 roku, którym Kubica jeździł podczas testu na Węgrzech.

Lowe dodaje również, że całkowicie w rywalizacji pozostaje wspierany przez Mercedesa Pascal Wehrlein, nawet mimo tego, że sponsor zespołu, Martini, wymaga starszego kierowcy.

„Przy kimś takim jak Pascal, nie musimy wsadzać go do samochodu, ponieważ jest w nim każdego tygodnia. Najważniejsze dla zespołu jest wybranie składu kierowców, którzy dadzą nam najlepsze wyniki i największy potencjał na 2018 rok. Są pewne kwestie dotyczące reklam i Martini, ale jestem pewien, że Martini zrozumie znaczenie naszego wyboru. Pokonamy tę przeszkodę, jeżeli będzie trzeba. Wiek nie jest naszym pierwszym zmartwieniem, jest nim wybór najlepszych kierowców” – stwierdził Lowe.

Kiedy można spodziewać się decyzji Williamsa? Lowe wie, że argument Felipe Massy, aby stało się to przed Grand Prix Brazylii ma sens, jednak ekipa nie zobowiązuje się do dokonania wyboru do tego czasu.

Źródło: Autosport.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi