KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Podcast – odcinek 7 oraz nowa opinia o Robercie [Aktualizacja – wyjaśnienie wizyty J. Palmera w Williamsie]

Po blisko dwóch miesiącach przerwy, zapraszamy do wysłuchania siódmego odcinka naszego podcastu. Rozmawialiśmy nieco o Renault, ale przede wszystkim o przyszłości i o tym, czy opcja jazdy w Williamsie jest realna. Przedstawiamy również nową opinię dotyczącą Roberta ze Sky Sports.

Podcast

Za pomoc techniczną w przygotowaniu podcastu dziękujemy Tomaszowi Nanuś!

 

O Strollu i Williamsie

Były szef Coswortha, Mark Gallagher powiedział w zapowiedzi dzisiejszego Sky F1 Report, że Lawrence Stroll jest przychylny Robertowi Kubicy i jego jazdy w Williamsie, aby jego syn miał dobry punkt odniesienia. Podobno to właśnie ojciec Lance jest jednym z ważnych czynników w teście Roberta w Williamsie.

Fragment z wypowiedzią znajdziecie poniżej (21:40)

Aktualizacja

Kilka słów poświęcono w podcaście Autosportu Robertowi Kubicy. Najciekawiej mówił Anthony Rowlinson, według którego, duży polski koncern petrochemiczny chce powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1 i z jego strony Polak może otrzymać wsparcie w otrzymaniu angażu w Williamsie. Dziennikarz nie zdradza jednak żadnych szczegółów tego zainteresowania. Fragmentu o Robercie wysłuchacie poniżej (od 32 minuty).

Aktualizacja

Swoją drogą, to ciekawe, że w gronie faworytów do fotela w Williamsie w 2018 roku wymieniany jest Paul di Resta.

W kwalifikacjach do Grand Prix Węgier di Resta uzyskał czas 1:19.868 (i wszyscy byli zachwyceni jego występem). Kubica podczas testu miał 1:18.572.

Oczywiście, di Resta został zaskoczony startem, wyrwany z „budki komentatorskiej” nie miał czasu na przygotowania i dysponował nieco wolniejszymi oponami, jednak mimo wszystko to kierowca testowy. No i jeździł już wcześniej autem hybrydowym, choć tych jazd nie było wiele.

Czerwone flagi nie przerwały mu kwalifikacyjnego kółka na ultra-miękkich. Robertowi tak. Polak miał oczywiście więcej czasu na przygotowania i 124 okrążenia podczas testów, ale jednocześnie wcześniej jeździł tylko autem z 2012 roku i to też niewiele.

Będąc sprawiedliwym, trzeba wziąć również pod uwagę słabą formę Williamsa na Hungaroring. Zawodnicy tej ekipy byli około 0,8 – 1 sekundy wolniejsi od Renault. Nawet jednak biorąc to pod uwagę, zostaje 0,3 – 0,5 sekundy na korzyść Roberta.

Aktualizacja czwartek

Orlen nie prowadzi rozmów z Robertem Kubicą w sprawie sponsoringu, ale Lotos póki co milczy w tej sprawie.

 

Aktualizacja czwartek 17:00

Siedzibę Williamsa odwiedził Johnatan Palmer, ojciec Jolyona. Wbrew niektórym przypuszczeniom, jego wizyta nie miała na celu negocjowanie kontraktu dla syna, a odbyła się w celu spotkania grupy w ramach organizacji „Grand Prix Trust” pomagającej ludziom związanym z motorsportem w przeszłości.

blank
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi