KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Massa pewny siebie, di Resta zrobi wszystko – co mówią rywale Kubicy? [Aktualizacja #3 „nowy wywiad” oraz AskNico]

Dwaj najwięksi rywale Roberta Kubicy do fotela w Williamsie – Felipe Massa i Paul di Resta, bardzo liczą na otrzymanie od zespołu fotela w 2018 roku. Obaj są pewni swoich możliwości, jednak znacznie pokorniejszy pozostaje di Resta. Massa natomiast mówi, że inne kwestie niż talent mogą zdecydować o angażu w Williamsie.

Massa w wywiadzie dla Sky Sports F1 mówi, że on i jego management rozmawiają z zespołem, ale Brazylijczyk sugeruje, że decyzja Williamsa może nie ograniczyć się do kwestii talentu.

„Znają mnie całkiem dobrze więc wiedzą, co mogę dać zespołowi. Są również inne nazwiska. Jestem pewien, że większość zespołu jest po mojej stronie, szczególnie inżynierowie i ludzie, którzy znają się na motorsporcie, ale koniec końców są inne rzeczy, niekoniecznie talent, które decydują” – stwierdził wicemistrz świata.

Felipe mówi, że chce zostać w Williamsie, ale jednocześnie wolałby wcześniej znać decyzję Williamsa aby móc ewentualnie zaplanować swoją przyszłość.

„Jestem całkiem zrelaksowany. Wiem, co mogę dać i jestem totalnie zmotywowany aby dostarczać to w przyszłym roku. Jeżeli będę tu w sezonie 2018, dam z siebie wszystko. Jeżeli nie, wówczas jestem spokojny i znajdę inną drogę w moim życiu. Nie stawiam żadnego deadline, ale mam nadzieję, że decyzja zapadnie w najbliższych tygodniach. Nie chcę przyjeżdżać na dwa ostatnie wyścigi, nie znając swojej przyszłości” – zakończył Massa.

Mniej pewny siebie, ale za to bardzo waleczny, jest Paul di Resta, drugi z poważnych kandydatów do fotela w Williamsie w 2018 roku.

„Znają mnie wystarczająco dobrze. Jestem tu od ponad półtora roku. Bardzo aktywnie chciałem angażować się tam, gdzie mogłem i będę to nadal robił. Wraz z upływem czasu, stało się jasne, że moim marzeniem jest jazda tym samochodem. Nauczyłem się z moich pomyłek z przeszłości i chcę spełnić swoje marzenie. To trochę gra na przeczekanie. Nadal staram się zrobić wszystko, aby włączyć się do rywalizacji, bo to ważny okres dla mnie i zespołu” – stwierdził di Resta.

Szkot uważa, że w Grand Prix Węgier udowodniło coś jemu samemu i Williamsowi.

„Skłamałbym, gdybym powiedział, że straciłem apetyt na F1. Im dłużej nie jeździłem w F1, tym trudniejsze się to wydawało. Udowodniłem sobie, że nadal mogę wykonywać dobrą pracę, choć nigdy nie przestałem w to wątpić. Może pokazałem również na zewnątrz, światu, że to była tylko próbka możliwości tego, co mógłbym zrobić otrzymując odpowiednią szansę” – dodał di Resta na łamach Autosportu.

Źródło: Sky Sports, Autosport

Aktualizacja

Poniżej obejrzycie cały wczorajszy wywiad z Nico Rosbergiem.

Aktualizacja #2

Bardzo wiele zagranicznych mediów oraz niektórzy polscy dziennikarze podają dziś rzekomo nowe wypowiedzi Roberta Kubicy, w których mówi on o swoim bólu i niełatwych latach po wypadku. Pada tam również zdanie o małych szansach na powrót do Formuły 1. Są to jednak stare wypowiedzi, udzielone podczas testów na Węgrzech, gdy Robert mówił o tym, że jest realistą. Ukazały się one w magazynie FIA dopiero teraz.

Ciekawą wypowiedzią jest ta, w której Robert chwali system Halo i mówi, że jeżeli chroni głowę kierowców, to powinien być używany we wszystkich kategoriach.

Aktualizacja #3

Nico Rosberg przeprowadził dziś na swoim Twitterze akcję „AskNico”, w której można było zadawać mu pytania. Zdecydowana ich większość dotyczyła Roberta Kubicy, jednak Nico unikał ich i odpowiedział tylko na trzy.

Jedyną nowością w nich jest ta, że Niemiec planuje powrót do Polski.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi