KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica: Pracujemy nad dobrym rozwiązaniem na przyszły rok [Aktualizacja #2 – niebawem kolejny wywiad]

W Przeglądzie Sportowym ukazała się krótka rozmowa z Robertem Kubicą, w którym podkreśla on, że jego tempo podczas testów na Węgrzech było bardzo dobre, a teraz pracuje nad jak najlepszym rozwiązaniem na przyszły rok. Polak nie odniósł się do kwestii testów z Williamsem, a jedynie powiedział, że nie ma obecnie nowego sponsora.

Zapytany o to, jaki jest jego obecny status, Robert opowiedział, że sporo się u niego dzieje.

„Teraz pracujemy nad jakimś fajnym rozwiązaniem na przyszłość, które sprawi, że znów będę kierowcą profesjonalnym. A czy to będzie Formuła 1, czy inne mistrzostwa, tak naprawdę teraz tego nie wiem. Staram się jednak znaleźć rozwiązanie, które umożliwi mi kontynuowanie tego, co zaczęło się podczas pierwszego czerwcowego testu w bolidzie Formuły 1” – powiedział Kubica, który dziękował Renault za to, co ten zespół mu umożliwił.

W ostatnich dniach sporo mówiło się – po słowach Anthony Rowlinsona – o ewentualnym nowym partnerze sponsorskim Roberta.

„Na dziś muszę powiedzieć, że nie jest to prawda. Jedynym moim partnerem obecnie jest firma Olimp[…] Moja przyszłość w ogóle nie zależy od tego, co w najbliższych miesiącach się wydarzy, jeśli chodzi moich sponsorów czy partnerów” – dodał Polak.

Cały, znacznie obszerniejszy wywiad przeczytacie TUTAJ.

Źródło: Przegląd Sportowy

Aktualizacja

Jak pisze Mark Hughes na łamach motorsportmagazine, pierwotny plan zakładał, że Robert Kubica będzie testował auto Williamsa z 2014 roku trzy dni po Grand Prix Singapuru na torze Suzuka (dzień po Lance Strollu), jednak Strollowie chcieli mieć auto do dyspozycji wcześniej w Austin, aby Lance mógł przygotować się do Grand Prix Ameryki. Dlatego teraz, możliwy jest test Kubicy w Europie.

Hughes pisze również, że Kubica może szukać wsparcia aby sfinansować swój test, ale z powyższych słów Roberta, wiemy, że nie jest to prawda.

Aktualizacja #2

Niebawem powinniśmy mieć kolejny wywiad z Robertem Kubicą.

Wyjaśni się również sprawa numeru na koszulce.

Poniżej zobaczycie zdjęcia Roberta z rozmowy i przygotowań do niej.

fot. Marcin Lew – Olimp Sport Nutrition

fot. Marcin Lew – Olimp Sport Nutrition

fot. Marcin Lew – Olimp Sport Nutrition

fot. Marcin Lew – Olimp Sport Nutrition

fot. Marcin Lew – Olimp Sport Nutrition

fot. Marcin Lew – Olimp Sport Nutrition
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi