KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Bravi: Jest kilka opcji, a celem jest start w Australii w 2018 roku

Menadżer Roberta Kubicy, Alessandro Aluni Bravi w wywiadzie dla stacji Eleven Sports stwierdził, że celem Roberta Kubicy nadal pozostaje start w Formule 1 w 2018 roku i jest kilka opcji w padoku F1 aby to się stało. Kolejne informacje w sprawie Polaka powinniśmy otrzymać jeszcze przed końcem października. Menadżer opowiedział również więcej o współpracy z Renault.

Według Braviego, jeżeli były jakiekolwiek wątpliwości, czy Robert jest w stanie jeździć autami F1, to zostały one rozwiane już podczas testu na Węgrzech i nie wie on, co jeszcze miałby udowodnić Robert. Jak powiedział Bravi, test wypadł świetnie, Kubica był po nim jednym z kandydatów do fotela w Renault na 2018 rok, ale ostatecznie zaważyły również inne kwestie niż sama forma zawodnika.

„Sytuacja z Renault nie przeszkodzi nam w prowadzeniu rozmów z innymi zespołami. To naturalne, że ktoś może mieć wątpliwości, ale nie wiem co więcej można udowodnić” – zakończył Bravi.

Wczoraj pojawiła się informacja, że wspólnie z Bravim, powrotem Kubicy do F1 będzie zajmował się również Nico Rosberg.

„Robert i Nico dobrze się znajdą i bardzo szanują się nawzajem. W ostatnich miesiacach udało się odbyć pozytywne rozmowy z Nico, który z entuzjazmem odniósł się do powrotu Roberta do F1. Postanowiliśmy stworzyć taką ekipę menadżerską, w której uzupełniamy się wzajemnie. Nico może zapewnić wiedzę i jest bardzo ważnym dodatkiem do zespołu. Od kilku miesięcy ciężko pracujemy nad osągnięciem celu, jakim jest jazda w F1, cały czas dyskutujemy, co byłoby najlepszą opcją dla Roberta. Cudów nie ma, ale z pomocą Nico będzie to łatwiejsze” – powiedział Bravi.

Menadżer Roberta kilkukrotnie podkreślił, że priorytetem jest Formuła 1 i nad tym obecnie prowadzone są prace. Nie są planowane starty Roberta w jakiejkolwiek innej serii do końca tego roku, ale Bravi nie wyklucza testów w F1.

„Jest kilka szans w F1 bo ona jest priorytetem, ale szukamy też innych opcji, jest ich kilka. Bardzo ważne jest sprawdzenie, czy te opcje mogą stać się rzeczywistością. Dla nas bardzo ważny jest czas, chcemy rozpocząć pracę z zespołem tak szybko, jak to możliwe. Myślę, że będziemy mieli jakieś wiadomości przed końcem października” – dodał Włoch.

Stacja Eleven rozmawiała również z szefem Renault, Cyrilem Abiteboulem na temat Roberta Kubicy.

„Zdecydował brak możliwości przeprowadzenia kolejnych testów. To była skomplikowana sytuacja, kochamy go i chcielibyśmy by wrócił do F1. Uważamy, że zrobiliśmy więcej niż po nas oczekiwano by pokazać ekspozycję Roberta i być może dzięki testom z nami, Kubicy uda się dostać inne okazje w innych zespołach” – powiedział Cyril Abiteboul.

Dziś we francuskim L`Equipe pojawiła się analiza sytuacji Roberta Kubicy. Nie znajdujemy tam nic odkrywczego, a dziennikarze piszą, że Kubica ma trzy opcje na sezon 2018 – Sauber, Williams i Toro Rosso. Nie jest to jednak niczym innym, jak wymienieniem zespołów, w których jeden z zawodników ma kontrakt do końca tego roku (z pominięciem McLarena).

Źródło: Eleven Sports

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi