KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Renault otwarte na pozostawienie Palmera na 2018 rok [Aktualizacja wtorek]

Choć sytuacja Jolyona Palmera w Renault nie wydaje się pewna, to zespół cały czas zapewnia wsparcie dla swojego kierowcy i deklaruje, że jeżeli uda mu się znacznie poprawić, to będzie miał szanse na zachowanie swojego fotela w 2018 roku.

„Szczerze mówiąc, jeżeli uda mu się odwrócić sytuację, tak jak w ubiegłym roku, jesteśmy absolutnie otwarci na przyszłość z Jo na kolejny sezon. Stabilizacja byłaby świetna dla zespołu. Tego również chcieliśmy w ubiegłym roku, aby nie zmieniać obu kierowców. Wszystko jest w jego rękach. Wie, że obecnie jest na jednorocznym kontrakcie i rozumie, że zespół musi rozważyć swoje opcje na przyszłość – mówi Cyril Abiteboul.

Szef Renault mówi, że Palmer pokazał, że jest w stanie dobrze się prezentować, ale stracił pewność siebie po awariach oraz błędach. Widzieliśmy dobre rzeczy w jego wykonaniu, zarówno podczas testów przedsezonowych jak i podczas sezonu. Jest w stanie wyciskać bardzo dobre tempo z samochodu, wykonywać dobrą pracę i dostarczać właściwy feedback. Jest również bardzo oddany zespołowi. Jednocześnie były różne błędy, stracone okazje, bez względu na okoliczności i niezawodność, która była rzeczywiście słabsza po jego stronie garażu. Myślę, że brak mu pewności siebie i wiary w swoje umiejętności. Nie umie pochylić głowy i przejść nad problemami, których doświadczas każdy kierowca. Ten brak pewności siebie wywołał efekt kuli śnieżnej i doprowadził do sytuacji, którą mamy dziś. Naprawdę chcemy bronić Jo i pokazać mu, że ma pełne wsparcie. Nie jest to jednak praca na jeden dzień” – dodał Cyril Abiteboul.

Źródło: Autosport.com

Aktualizacja

Za Robertem intensywny weekend. Najpierw odbył trening rowerowy w gronie przyjaciół, w tym m.in. Alessandro Petacchi, później wypoczywał na plaży, a wczoraj spotkał się ze swoim kolegą z F1, Robertem Doornbosem.

fot. Alessandro Petacchi

fot. Alessandro Petacchi

fot. Alessandro Petacchi

fot. Robert Doornbos
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi