KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

10% większe od 90%?

Robert Kubica rajdy 2017

Na to wygląda. Robert Kubica coraz częściej jest łączony z rajdami i coraz więcej spływa informacji, że nie są to tylko spekulacje. Czy zatem w przyszłym sezonie czeka nas połączenie rajdów z wyścigami? A może po kolejnych miesiącach czekania Robert zdecyduje się na powrót tylko do rajdów?

Kilka ostatnich dni to sporo tekstów dotyczących tego, że Kubica na 90% wróci do wyścigów (to wypowiedź jeszcze z toru Spa) ale również bardziej aktualne teksty dotyczące Toyoty. Wiemy już, że jednym z kierowców tego zespołu będzie Juho Hanninen. Drugim wyborem Tommi Makinena będzie Esapekka Lappi i początek sezonu w Toyocie zapewne tak będzie wyglądał.

Pytanie powstaje, co, gdy Toyota będzie dysponowała trzecim samochodem. I tu okazuje się, że głównym kandydatem do niego będzie właśnie Robert Kubica. Druga część sezonu to więcej rajdów asfaltowych i rundy bardziej pasujące Kubicy, który jednocześnie mógłby pomóc przy rozwijaniu auta.

Na jakiej podstawie tak twierdzimy? Już kilka dni temu pojawiły się zakulisowe plotki, że szanse Roberta na powrót do rajdów znacznie rosną – właśnie w drugiej części sezonu z Toyotą. Nie było to jednak nic konkretnego czy na tyle pewnego, abyśmy mogli się tym tu podzielić.

Dziś jednak nowe światło na te plotki rzucił swoim postem na Facebooku Cezary Gutowski. Napisał on:

if (typeof CeneoAPOptions == „undefined” || CeneoAPOptions == null)
{
var CeneoAPOptions = new Array();
stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
var script = document.createElement(„script”);
script.setAttribute(„type”, „text/javascript”);
script.setAttribute(„src”, „//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?”+stamp);
script.setAttribute(„charset”, „utf-8”);
var head = document.getElementsByTagName(„head”)[0];
head.appendChild(script);
}

CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
{
ad_creation: 57178,
ad_channel: 11474,
ad_partner: 9209,
ad_type: 1,
ad_content: '470,540,850′,
ad_format: 6,
ad_newpage: true,
ad_basket: true,
ad_container: 'ceneoaffcontainer57178′,
ad_formatTypeId: 2,
ad_contextual: true,
ad_recommended: false,
ad_forceCategory: false,
ad_includePrice: true,
ad_includePicture: true,
ad_includeRating: false,
ad_customWidth: 640,
ad_rowCount: 1,
ad_columnCount: 3,
ad_bdColor: '9370db’,
ad_bgColor: 'ffffff’,
ad_txColor: '000000′,
ad_pcColor: 'FF7A03′,
ad_boldPrice: false,
ad_fontSize: 12,
ad_imageHeight: 100
};

Wszystko to jest jednak nadal w sferze domysłów i plotek, a jeżeli będzie to coś konkretnego, to raczej nieprędko powinniśmy się spodziewać wyjaśnienia sytuacji. Pozostaje czekać.

Ciekawa w tym kontekście jest również wypowiedź Marka Nawareckiego z Citroena, który stwierdził w rozmowie z Przeglądem Sportowym: „Świat WRC na pewno o Robercie nie zapomniał i nadal się tu o nim mówi. Choćby w ten weekend wielokrotnie miałem okazję zamienić parę słów na jego temat, czy to z dziennikarzami, czy z osobami z innych zespołów, które czasem naturalnie mnie pytają, czy mam od niego jakieś wieści” Cały wywiad z Polakiem można przeczytać TUTAJ.

Jeżeli Kubica zdecydowałby się na niepełny sezon w WRC, to czy połączyłby te starty z wyścigami? Tu w obrębie redakcji nie jesteśmy zgodni. Niektórzy mówią że tak, niektórzy że absolutnie nie. Trzeba jednak zauważyć, że Toyota Gazoo ma zespół LMP1 w WEC. Opcji jest zatem bardzo wiele. Czekamy!

Źrodło: Przegląd Sportowy, fb.com/cezarygutowskiofficial

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!
Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi