KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Świetny Przygoński, Loeb drugi

Rajd Dakar zbliża się do końca i we wszystkich klasyfikacjach mamy już zdecydowanych faworytów do zwycięstwa. Zmienić może się jednak jeszcze wszystko jako że to najtrudniejszy rajd terenowy świata.

Dzisiejszy OS liczył 431 kilometrów. Wśród kierowców samochodów najszybciej pojechał Nasser Al-Attiyah, który o prawie 6 minut wyprzedził Sebastiena Loeba. Trzeci był Mikko Hirvonen. Lider rywalizacji, Stephane Peterhansel, jechał spokojnie i dojechał na 4. miejscu ze stratą ponad 8 minut.

Bardzo dobrze zaprezentował się dziś Jakub Przygoński, który zajął 12. miejsce. Na 23. dojechał Marek Dąborwski a na 30. Adam Małysz.

W klasyfikacji generalnej przewaga Peterhansela nadal jest bardzo wysoka. Ciekawa może być walka o 3. miejsce pomiędzy Ginielem de Villersem a Mikko Hirvonenem. Teraz dzieli ich 5 minut.

Najlepszym z Polaków jest Przygoński. Oto klasyfikacja generalna aut:

Dopiero na 6. miejscu przyjechali dziś liderzy w klasyfikacji ciężarówek z Dariuszem Rodewaldem w składzie. Gerard de Rooy ma jednak dużą przewagę nad Airatem Mardeevem, wynoszącą ponad godzinę.

Liderem motocyklistów pozostaje Toby Price, który dzś był 2. Jakub Piątek przyjechał jako 25. a Maciej Berdysz był 62. W generalce zajmują oni odpowiednio 21. i 64. miejsce.

Wśród quadowców rządzą bracia Patronelli. Dziś dzieliła ich na OS-ie minuta, a w klasyfikacji generalnej Marcos jest przez Alejandro o zaledwie 8 sekund.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi