KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica o sponsorach, kolejnych testach i DTM [Aktualizacja poniedziałek]

fot. planetemarcus

Robert Kubica udzielił wywiadu po wczorajszych testach, w którym odniósł się do swoich jazd, ale również do przyszłości w Rajdowych Mistrzostwach Świata i nie tylko. Polak powiedział tajemniczo, że „coś dobrego stanie się w tym roku, niekoniecznie w rajdach”.

Robert opowiedział o swojej wczorajszej przygodzie, mówiąc to, co napisał w oświadczeniu na Facebooku. Dodał jednak, że prawdopodobnie wrócą na testy w przyszłym tygodniu.

„Będzie interesująco potestować więcej, szukaliśmy śniegu, mieliśmy go, ale bez lodu. Moim problemem, podobnie jak w poprzednim roku jest to, że używam do testów tego samego samochodu co w rajdzie. Nie mamy możliwości przejechania wielu kilometrów, ale na pewno wrócimy na jeszcze jeden dzień.”

Kubica został też zapytany o to, czy nadal będzie miał tych samych partnerów wspierających go, odpowiedział:

„Zobaczymy. Póki co jest tylko rajd Monte Carlo. To trochę taka przygoda, ale nie jest to dla mnie najlepsza sytuacja. Ale tak już jest. Mam nadzieję, że będę cieszył się tym rajdem i miał dobre informacji. Jeżeli się nie uda, będziemy musieli znaleźć jakieś inne zajęcie” – powiedział Robert.

Nie zabrakło pytania o starty w serii DTM. Robert powtórzył:

„Tak, jak powiedziałem, przejedziemy Monte Carlo i zobaczymy. Jestem całkiem zrelaksowany – coś dobrego stanie się w tym roku, niekoniecznie w rajdach. Oczywiście, chciałbym kontynuować w nich starty, bo w ubiegłym roku wiele się nauczyłem i rozwinąłem jako kierowca rajdowy” – powiedział tajemniczo Kubica.

O samym starcie w Rajdzie Monte Carlo Polak powiedział, że chciałby przejechać ten rajd czysto, bez większych błędów, ale jest to najbardziej wymagająca impreza w kalendarzu, w której wiele będzie zależało od warunków atmosferycznych.

Poniżej zobaczycie jeszcze jeden film z jego testów:

Źródło: worldrallyisfree.com

Aktualizacja

Poniżej wysłuchacie wyżej wspomnianego wywiadu Roberta:

Aktualizacja

I jeszcze filmowa wersja tego wywiadu:

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi