KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Cebula: Kubica jest najszybszym kierowcą

Koordynator zespołu Roberta Kubicy w drugiej części sezonu 2015, Rafał Cebula uważa, że polski kierowca zasługuje na miejsce w fabrycznym zespole, w którym pokazałby swoje umiejętności. Cebula opowiedział o współpracy z Kubicą, mówiąc, że jest on wymagającym szefem i perfekcjonistą, ale krążące plotki na temat braku możliwości współpracy z Robertem, są przesadzone.

Cebula udzielił interesującego wywiadu portalowi sportowefakty.wp.pl. Opowiedział w nim o początkach współpracy z Robertem oraz tym, jak ona wyglądała:

Robert przede wszystkim nie jest egoistą. W każdym, który dla niego pracuje, widzi człowieka. Jest bardzo wymagający, ale trudno się dziwić, ponieważ do rajdów przyszedł trochę z innego świata. Robert do rajdów przeniósł się z Formuły 1. Dążenie do doskonałości i chęć wyciśnięcia maksimum z samochodu to dla niego zwyczajne podejście. Wydaje mi się, że wielu ludzi, którzy myśleli, że robią coś na najwyższym poziomie, po zobaczeniu, jak Robert podchodzi do rajdów, musiało zrewidować swoje zdanie. U Roberta nie ma miejsca na improwizację. Wszystko musi być zaplanowane i później odbywać się według planu. Słyszałem opinie, że ciężko współpracuje się z Robertem.

Cebula podkreślał, że Robert bardzo mocno angażuje się w pracę zespołu, często wkłada strój mechanika i dobrze wie, jak działa auto rajdowe. Koordynator, który teraz będzie prawdopodobnie współpracował z Hubertem Ptaszkiem, uważa również, że Kubica jest w czołówce kierowców WRC:

„[…] gdyby Robert dostał samochód fabryczny to oprócz tego, że już teraz jest najszybszym kierowcą w WRC, to za kierownicą takiego auta, bez problemów by to potwierdził.

Cały wywiad przeczytacie TUTAJ.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi