KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Toyota wróci z trzema samochodami?

Przygotowujący Yarisa WRC na sezon 2017 zespół Toyota GAZOO Racing zamierza nadal mieć swoją ekipę w Finlandii. Na pierwszy sezon przygotowane mają zostać nawet trzy egzemplarze auta.

Po 17 latach przerwy w startach, Toyota wróci w przyszłym roku do WRC. Projekt prowadzi Tommi Makinen ze swoją firmą Toyota GAZOO Racing.

„Dyskutujemy nad różnymi kierowcami na 2017 rok. Mamy nadzieję wejść z minimum dwoma, może nawet trzema samochodami do mistrzostw” – mówi Makinen.

Podczas gdy np. Volkswagen już testuje auto na 2017 rok, Toyota Yaris WRC jest w fazie projektowania.

„Obecnie jesteśmy w trakcie projektowania samochodu. Nasz zespół inżynierów i designerów wspólnie z naszymi dostawcami pracują ciężko aby zmieścić się w harmonogramie budowy auta, które może wygrywać. Testy mają zacząć się wiosną 2016 roku, m.in. w Finlandii” – powiedział Makinen dla strony wrc.com.

Silnik ma dostarczyć Toyota TMG. Nad projektem pracują również m.in. Jarmo Lehtinen (były pilot Mikko Hirvonena), Lauri Riipinen (w latach 2005-2013 pracował z Makinenem jako dyrektor operacyjny), Michael Zotos (inżynier Makinena z czasów Subaru), Simon Carrier (designer Forda Focusa RS i M-Sportu), Tom Fowler (inżynier Hirvonena w M-Sporcie) i Mikko Ruoho (inżynier Makkinena od 2007 roku).

Źródło: wrc.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi