Tak mogły wyglądać auta Kubicy

Robert Kubica już w październiku 2012 roku wiedział, że będzie startował Citroenem w WRC2 w 2013 roku. Miał mieć też innego sponsora – prawdopodobnie ze Wschodu – takich smaczków dowiadujemy się z rozmowy z twórcami projektów oklejeń auta Roberta Kubicy, zamieszczonej na portalu Sokolim Okiem. Po raz kolejny przekonujemy się również, jak dużą wagę Robert Kubica przykłada do detali.

Na stronie www.sokolimokiem.com możemy przeczytać obszerne wypowiedzi braci Tomasza i Rafała Bambot, którzy opowiadają o tym, jak w kolejnych latach przygotowywali oklejenie auta Roberta.

Dowiadujemy się, że zlecenie na przygotowanie oklejenia na Citroena, którym Robert rywalizował w sezonie 2013 dostali… w październiku 2012 roku. Nie był wtedy znany jeszcze sponsor Kubicy, a w kraju jednego z potencjalnych „święta obchodzone są w innym terminie” co może sugerować sponsora np. z Rosji.

Co ciekawe, pierwszy projekt nie zyskał akceptacji, a wyglądał on tak:

Bardzo ciekawy jest fragment rozmowy dotyczący ingerencji Roberta w projekty. Jak się okazuje, Polak chciał przełożyć malowanie Citroena na Fiestę w 2014 roku. Miał jednak wymóg, aby dach nie był czarny, gdyż… auto szybciej się nagrzewa. Jak widać Robert myśli o każdym detalu.

Całą rozmowę z braćmi Bambot, w której znajdziecie znacznie więcej ciekawych aspektów ich pracy (m.in. dostosowanie się do wymogów sponsorów i FIA) oraz zdjęcia odrzuconych projektów, znajdziecie TUTAJ. Przypomnijmy, że ich ostateczny projekt na sezon 2015 został uznany przez kibiców za najładniejszy w WRC.

Na YouTube pojawił się natomiast wczoraj ciekawy film, prezentujący przeniesienie auta Roberta Kubicy ze zdjęcia na kartkę. Nie jest on związany z braćmi Bambot, ale skoro już jesteśmy w temacie grafiki, warto abyście również to obejrzeli:

Źródło: Sokolimokiem.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Archiwum