KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Tak mogły wyglądać auta Kubicy

blank

Robert Kubica już w październiku 2012 roku wiedział, że będzie startował Citroenem w WRC2 w 2013 roku. Miał mieć też innego sponsora – prawdopodobnie ze Wschodu – takich smaczków dowiadujemy się z rozmowy z twórcami projektów oklejeń auta Roberta Kubicy, zamieszczonej na portalu Sokolim Okiem. Po raz kolejny przekonujemy się również, jak dużą wagę Robert Kubica przykłada do detali.

Na stronie www.sokolimokiem.com możemy przeczytać obszerne wypowiedzi braci Tomasza i Rafała Bambot, którzy opowiadają o tym, jak w kolejnych latach przygotowywali oklejenie auta Roberta.

Dowiadujemy się, że zlecenie na przygotowanie oklejenia na Citroena, którym Robert rywalizował w sezonie 2013 dostali… w październiku 2012 roku. Nie był wtedy znany jeszcze sponsor Kubicy, a w kraju jednego z potencjalnych „święta obchodzone są w innym terminie” co może sugerować sponsora np. z Rosji.

Co ciekawe, pierwszy projekt nie zyskał akceptacji, a wyglądał on tak:

Bardzo ciekawy jest fragment rozmowy dotyczący ingerencji Roberta w projekty. Jak się okazuje, Polak chciał przełożyć malowanie Citroena na Fiestę w 2014 roku. Miał jednak wymóg, aby dach nie był czarny, gdyż… auto szybciej się nagrzewa. Jak widać Robert myśli o każdym detalu.

blank

Całą rozmowę z braćmi Bambot, w której znajdziecie znacznie więcej ciekawych aspektów ich pracy (m.in. dostosowanie się do wymogów sponsorów i FIA) oraz zdjęcia odrzuconych projektów, znajdziecie TUTAJ. Przypomnijmy, że ich ostateczny projekt na sezon 2015 został uznany przez kibiców za najładniejszy w WRC.

Na YouTube pojawił się natomiast wczoraj ciekawy film, prezentujący przeniesienie auta Roberta Kubicy ze zdjęcia na kartkę. Nie jest on związany z braćmi Bambot, ale skoro już jesteśmy w temacie grafiki, warto abyście również to obejrzeli:

Źródło: Sokolimokiem.com

blank
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

10h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi