Szósty kierowca sezonu WRC gościem rajdu

Robert Kubica został uznany przez czytelników serwisu crash.net szóstym kierowcą minionego sezonu WRC. Polak tymczasem cały czas jest blisko motorsportu i w ten weekend gości na Rally Il Cioccheto we Włoszech.

Szósty w WRC

Wszyscy pamiętamy uznanie Roberta Kubicy za szóstego kierowcę WRC w 2015 roku przez Davida Evansa z Autosportu i bardzo pozytywne słowa pod adresem Kubicy.

Tym razem w wyborze najlepszego kierowcy WRC wzięli udział czytelnicy portalu crash.net.

Jak czytamy w opisie tego wyboru „to niewątpliwie efekt opularności Kubicy niż jego wyników w tym sezonie. Mimo pokazywania imponującego tempa, jego drugi sezon w WRC miał tyle samo błędów co pierwszy. Pokazuje przebłyski szybkości, które świadczą o jego talencie za kółkiem. Wygrał 9 OS-ów, ale miał problemy z przejechaniem całego rajdu bez przygód – czy to błędów czy kwestii technicznych.

W głosowaniu Kubica wyprzedził m.in. Madsa Ostberga, Daniego Sordo czy Elfyna Evansa.

Na rajdzie

A tymczasem Robert jest gościem odbywającego się w ten weekend Rally il Cioccheto we Włoszech.

Robert jechał w tej imprezie dwa razy – w 2009 i 2010 roku. Najpierw jechał z Jakubem Gerberem, potem z Giuliano Manfredim. Ani razu jednak nie udało mu się go ukończyć – raz za sprawą wypadku, drugi raz za sprawą awarii technicznej.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Najnowsze wpisy