Szósty kierowca sezonu WRC gościem rajdu

Robert Kubica został uznany przez czytelników serwisu crash.net szóstym kierowcą minionego sezonu WRC. Polak tymczasem cały czas jest blisko motorsportu i w ten weekend gości na Rally Il Cioccheto we Włoszech.

Szósty w WRC

Wszyscy pamiętamy uznanie Roberta Kubicy za szóstego kierowcę WRC w 2015 roku przez Davida Evansa z Autosportu i bardzo pozytywne słowa pod adresem Kubicy.

Tym razem w wyborze najlepszego kierowcy WRC wzięli udział czytelnicy portalu crash.net.

Jak czytamy w opisie tego wyboru „to niewątpliwie efekt opularności Kubicy niż jego wyników w tym sezonie. Mimo pokazywania imponującego tempa, jego drugi sezon w WRC miał tyle samo błędów co pierwszy. Pokazuje przebłyski szybkości, które świadczą o jego talencie za kółkiem. Wygrał 9 OS-ów, ale miał problemy z przejechaniem całego rajdu bez przygód – czy to błędów czy kwestii technicznych.

W głosowaniu Kubica wyprzedził m.in. Madsa Ostberga, Daniego Sordo czy Elfyna Evansa.

Na rajdzie

A tymczasem Robert jest gościem odbywającego się w ten weekend Rally il Cioccheto we Włoszech.

Robert jechał w tej imprezie dwa razy – w 2009 i 2010 roku. Najpierw jechał z Jakubem Gerberem, potem z Giuliano Manfredim. Ani razu jednak nie udało mu się go ukończyć – raz za sprawą wypadku, drugi raz za sprawą awarii technicznej.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy