Neuville: Wciąż jestem numerem jeden

Jak mówi Autosportowi Thierry Neuville, wciąż jest on liderem fabrycznej ekipy Hyundaia, mimo że został odsunięty od punktowania w kończącym sezon 2015 Rajdzie Wielkiej Brytanii.

Neuville miał być w 2015 roku liderem koreańskiej ekipy, ale, szczególnie w drugiej części sezonu, zawodził. Lepiej od niego prezentował się Hayden Paddon, nieźle jeździł również Dani Sordo. Właśnie ci trzej kierowcy będą stanowić o sile ekipy w przyszłym sezonie.

„Myślę, że liderowaliśmy w tym roku i nadal jesteśmy pierwszym Hyundaiem. W końcu inni nie spisali się lepiej” – mówi Autosportowi Neuville, który był 6. kierowcą mistrzostw, najlepszym z Hyundaiów.

Belg bardzo często wyrażał w tym sezonie niezadowolenie z opóźnień ekipy w pracy nad nowym autem.

„Krytykowałem zespół i może nie było to bardzo mądre, ale chyba potrzebne. Po tym sprawy się trochę skomplikowały, ale tego już się nie zmieni, można tylko myśleć o przyszłości” – dodaje Neuville, który uważa że jego słabsze czasy w niektórych rajdach były związane z niekorzystną pozycją startową.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum