Neuville: Wciąż jestem numerem jeden

Jak mówi Autosportowi Thierry Neuville, wciąż jest on liderem fabrycznej ekipy Hyundaia, mimo że został odsunięty od punktowania w kończącym sezon 2015 Rajdzie Wielkiej Brytanii.

Neuville miał być w 2015 roku liderem koreańskiej ekipy, ale, szczególnie w drugiej części sezonu, zawodził. Lepiej od niego prezentował się Hayden Paddon, nieźle jeździł również Dani Sordo. Właśnie ci trzej kierowcy będą stanowić o sile ekipy w przyszłym sezonie.

„Myślę, że liderowaliśmy w tym roku i nadal jesteśmy pierwszym Hyundaiem. W końcu inni nie spisali się lepiej” – mówi Autosportowi Neuville, który był 6. kierowcą mistrzostw, najlepszym z Hyundaiów.

Belg bardzo często wyrażał w tym sezonie niezadowolenie z opóźnień ekipy w pracy nad nowym autem.

„Krytykowałem zespół i może nie było to bardzo mądre, ale chyba potrzebne. Po tym sprawy się trochę skomplikowały, ale tego już się nie zmieni, można tylko myśleć o przyszłości” – dodaje Neuville, który uważa że jego słabsze czasy w niektórych rajdach były związane z niekorzystną pozycją startową.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Archiwum