Mało opcji Toyoty?

Wydawało by się, że dobrych kierowców rajdowych, którzy powinni być w WRC, a brakuje dla nich miejsca, jest przynajmniej kilku, włączając w to Roberta Kubicę. Przygotowujący Toyotę do powrotu do WRC Tommi Makinen narzeka jednak na brak dobrych zawodników.

Makinen przygotowuje Toyotę Yaris w Finlandii i mówi się, że w rozwoju auta mogą uczestniczyć byli kierowcy WRC – Mikko Hirvonen i Juho Hanninen. Jeżeli chodzi o kierowców do startów w sezonie 2017, to wskazuje się tu na Thierry Neuvilla i Madsa Ostberga.

„To prawda, że nie ma wielu kierowców i Neuville może być jedynym z wiodących zawodników bez kontraktu. Musimy być teraz czujni” – mówi Makinen.

Jedną z dróg Toyoty jest stawianie na młodych kierowców. Do dyspozycji są m.in. tacy zawodnicy, jak Daiki Arai (syn Toshi Arai) czy Norihiko Katsuta (syn Takamoto Taksudy). Mają oni 21 i 22 lata.

Musimy popatrzeć na całość i zdecydować, jacy kierowcy są dla nas celem i ilu doświadczonych i młodych kierowców będziemy potrzebować. Potrzebujemy doświadczenia, ale chcemy skupić się na przyszłości” – mówi Makinen w wywiadzie dla Autosportu i jednocześnie przyznaje, że w pełni rozumie decyzję Krisa Meeke o podpisaniu kontraktu z Citroenem.

Źródło: autosport.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Archiwum