KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Mało opcji Toyoty?

blank

Wydawało by się, że dobrych kierowców rajdowych, którzy powinni być w WRC, a brakuje dla nich miejsca, jest przynajmniej kilku, włączając w to Roberta Kubicę. Przygotowujący Toyotę do powrotu do WRC Tommi Makinen narzeka jednak na brak dobrych zawodników.

Makinen przygotowuje Toyotę Yaris w Finlandii i mówi się, że w rozwoju auta mogą uczestniczyć byli kierowcy WRC – Mikko Hirvonen i Juho Hanninen. Jeżeli chodzi o kierowców do startów w sezonie 2017, to wskazuje się tu na Thierry Neuvilla i Madsa Ostberga.

„To prawda, że nie ma wielu kierowców i Neuville może być jedynym z wiodących zawodników bez kontraktu. Musimy być teraz czujni” – mówi Makinen.

blank

Jedną z dróg Toyoty jest stawianie na młodych kierowców. Do dyspozycji są m.in. tacy zawodnicy, jak Daiki Arai (syn Toshi Arai) czy Norihiko Katsuta (syn Takamoto Taksudy). Mają oni 21 i 22 lata.

Musimy popatrzeć na całość i zdecydować, jacy kierowcy są dla nas celem i ilu doświadczonych i młodych kierowców będziemy potrzebować. Potrzebujemy doświadczenia, ale chcemy skupić się na przyszłości” – mówi Makinen w wywiadzie dla Autosportu i jednocześnie przyznaje, że w pełni rozumie decyzję Krisa Meeke o podpisaniu kontraktu z Citroenem.

Źródło: autosport.com

blank
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi