Mało opcji Toyoty?

Wydawało by się, że dobrych kierowców rajdowych, którzy powinni być w WRC, a brakuje dla nich miejsca, jest przynajmniej kilku, włączając w to Roberta Kubicę. Przygotowujący Toyotę do powrotu do WRC Tommi Makinen narzeka jednak na brak dobrych zawodników.

Makinen przygotowuje Toyotę Yaris w Finlandii i mówi się, że w rozwoju auta mogą uczestniczyć byli kierowcy WRC – Mikko Hirvonen i Juho Hanninen. Jeżeli chodzi o kierowców do startów w sezonie 2017, to wskazuje się tu na Thierry Neuvilla i Madsa Ostberga.

„To prawda, że nie ma wielu kierowców i Neuville może być jedynym z wiodących zawodników bez kontraktu. Musimy być teraz czujni” – mówi Makinen.

Jedną z dróg Toyoty jest stawianie na młodych kierowców. Do dyspozycji są m.in. tacy zawodnicy, jak Daiki Arai (syn Toshi Arai) czy Norihiko Katsuta (syn Takamoto Taksudy). Mają oni 21 i 22 lata.

Musimy popatrzeć na całość i zdecydować, jacy kierowcy są dla nas celem i ilu doświadczonych i młodych kierowców będziemy potrzebować. Potrzebujemy doświadczenia, ale chcemy skupić się na przyszłości” – mówi Makinen w wywiadzie dla Autosportu i jednocześnie przyznaje, że w pełni rozumie decyzję Krisa Meeke o podpisaniu kontraktu z Citroenem.

Źródło: autosport.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi