KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Wilson: Tanak ma słabą pozycję przed przyszłym sezonem

Jak wynika z wywiadu, jakiego udzielił szef M-Sportu, Malcolm Wilson estońskim mediom, Ott Tanak nie ma mocnej karty przetargowej na pozostanie w przyszłym sezonie WRC w – i tu pojawia się ciekawe sformułowanie – głównym zespole.

To był dla nas bardzo rozczarowujący sezon, jeden z najgorszy odkąd jeździmy. Mniej niż satysfakcjonujący jeżeli chodzi o rezultaty, a samochodów miał duży potencjał. Ostatnie dwa rajdy to dwa wypadki Otta, co oczywiście nie stawia go w mocnej pozycji do bycia częścią głównego zespołu w przyszłym sezonie. To wspaniały kierowca, bardzo się rozwinął, ma potencjał, ale nie jest równy. To był dla mnie bardzo frustrujący sezon” – powiedział Malcolm Wilson w rozmowie z Vikerraadio.


Zawsze warto mieć kierowcę, który będzie zrelaksowany, na pewno praca z jego sztabem pomogła mu, ale nadal jest sporo pracy do zrobienia. Potrzebuje stałości, a według mnie brakuje mu również koncentracji aby nie popełniał głupich błędów. Wystarczy spojrzeć na Sebastiena Ogiera, który w tym sezonie wypadł tylko raz, a cały czas jechał na 100%. Jego najmocniejszą stroną jest tempo, ale słabym jest regularność. Wystarczy spojrzeć na jego pozycję w mistrzostwach świata. Ma tempo, aby być w pierwszej trójce WRC, ale nie jest w stanie utrzymać go na trasie.

Wilson był również pytany o porównanie Otta Tanaka z Markko Martinem i stwierdził, że Martin był niezwykle dokładny i precyzyjny, jeździł wręcz chirurgicznie, podczas gdy Tanak jeździ bardziej po skandynawsku.

Cały czas rozmawiamy z Markko na temat Otta, Marko próbuje mu pomóc w pozostaniu w WRC” – dodał Wilson.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi