KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica wspomina karierę w BMW Sauber

„To moment, który ja i zespół zapamiętamy na zawsze” – mówi Robert Kubica o swoim zwycięstwie w Grand Prix Kanady 2008. Polak był jednym z byłych kierowców ekipy, którzy wypowiedzieli się w związku z jubileuszem 400 startu, który zespół z Hinwil będzie niebawem świętować. Statystyki Kubica w Sauberze są wprost fenomenalne.

„Wspaniale wspominam czas, jaki spędziłem w Sauberze. Z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń jest moje pierwsze podium w Formule 1, które świętowaliśmy na Monzy w 2006 roku. Finiszowałem na 3. miejscu w moim 3 w karierze starcie w F1 po tym jak awansowałem z roli rezerwowego kierowcy. Wierzę, że to 3. miejsce było bardzo ważne w kontekście mojej dalszej kariery w F1. Pozwoliło mi również pokazać potencjał samochodu. Pamiętam też zwycięstwo w Grand Prix Kanady w 2008 roku i to jest na pewno moment, który nie tylko ja, ale i cały zespół, będziemy pamiętać zawsze” – powiedział Robert Kubica cytowany przez oficjalną informację prasową zespołu.

Sauber zaliczy 400. start w Formule 1 podczas najbliższego Grand Prix USA. Jak dotychczas to Robert Kubica był jedynym kierowcą, który był w stanie dać temu zespołowi zwycięstwo w F1 – zarówno w wyścigu, jak i kwalifikacjach. Kubica zdobył większość miejsc na podium dla Saubera (9 z 17).

W barwach Saubera Kubica startował 57 razy i zdobył 137 punktów. To najlepsza średnia spośród wszystkich kierowców tej ekipy. Tylko wtedy, gdy w zespole jeździł Kubica, był on w stanie stawać na podium klasyfikacji konstruktorów, zajmując w sezonie 2007 drugie miejsce, a w sezonie 2008 trzecie.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi