KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica o własnym zespole, Paddon o prywaciarzach [Aktualizacja]

Mamy kolejne bardzo ciekawe wypowiedzi Roberta Kubicy dotyczące nie tylko obecnego sezonu, ale również dalekiej przyszłości, w której nie wyklucza on prowadzenia własnej ekipy. Ciekawą opinię dotyczącą prywatnych zespołów w WRC wyraził również Hayden Paddon.

Na Eurosport Onet.pl ukazała się rozmowa Cezarego Gutowskiego z Robertem Kubicą, w której nasz kierowca mówi m.in. o tym sezonie i współpracy z ekipą A-Style. Całą rozmowę przeczytacie TUTAJ.

Paddon: Prywaciarze nie mają szans

Tradycyjnie jak po każdym rajdzie, Hayden Paddon czekał na swoim profilu na Twitterze na pytania kibiców. Nowozelandczyk udzielił kilku ciekawych odpowiedzi, odnoszących się również m.in. do zespołów prywatnych. Warto przeczytać kilka z jego wypowiedzi w kontekście startów Roberta.

W rozmowie kibiców z Paddonem padło m.in. takie pytanie: „Czy WRC powinno pomóc prywatnym zespołom, aby mogły być konkurencyjne dla ekip fabrycznych?”

Paddon odpowiedział: „To trudne pytanie. Jeżeli zespoły fabryczne inwestują w ten sport, to chcą widzieć swoje auta na pierwszych miejscach. Jeżeli jesteś prywaciarem, to twoim celem nie powinno być wygrywanie. Prywaciarze powinni chcieć pokazać swój potencjał i dzięki temu dostać szansę w fabrycznej ekipie.

Oczywiście, to samo od kilku miesięcy powtarza Robert Kubica, któremu i tak, jako jedynemu, udaje się w prywatnym aucie ucierać na OS-ach nosa ekipom fabrycznym.

Kierowca Hyundaia powiedział również, że w WRC2 szansa na walkę jest znacznie większa, bo tam budżety wydawane są lepiej i wielu kierowców ma szanse zabłysnąć.

Aktualizacja

Opublikowana została już lista zgłoszeń Rajdu Hiszpanii. Zobaczycie ją TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi