KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Kolejne kontrowersje wokół kalendarza WRC 2016

blank

Jak informuje magazyn Autosport, organizatorzy dwóch rajdów znajdujących się w prowizorycznym kalendarzu na przyszły sezon, nie podpisały jeszcze umowy z promotorem WRC. To kolejne kontrowersje związane z przyszłorocznymi Rajdowymi Mistrzostwami Świata.

Przypomnijmy, że w przegłosowanym na spotkaniu FIA kalendarzu znajduje się 14 rajdów – do tych rozegranych w obecnym roku dochodzi Rajd Chin. Zespoły wyraziły swój sprzeciw takiemu rozwiązaniu. Citroen oświadczył, że 14 rajdów w przyszłym sezonie znacznie zmniejsza szanse tej ekipy na pozostanie w WRC w 2017 roku. Malcolm Wilson stwierdził, że rozegranie 14 rund będzie bardzo trudne, a szef Volkswagena Jost Capito dodał, że to dodatkowy milion euro potrzebny w budżecie.
blank

Teraz pojawiły się kolejne problemy związane z kalendarzem. Autosport pisze, że organizatorzy Rajdów Monte Carlo i Korsyki nadal – jako jedyni – nie podpisali umowy z Promotorem WRC. Zarzewiem konfliktu ma być podział kontroli nad prawami telewizyjnymi do pokazywania tych dwóch rund.

Termin na podpisanie takiej umowy mija 30 listopada i jak mówi źródło Autosportu „do tego czasu powinna zapaść ostateczna decyzja. Pozycja tych dwóch rajdów jest bardzo mocna, ale organizatorzy pozostałych 12 rund nie będą zadowoleni jeżeli te dwa rajdy będą czerpać korzyści z inwestycji poczynionych przez promotora WRC. Jeżeli umowa nie zostanie podpisana to Promotor WRC będzie naciskać na FIA aby wykreślić te dwa rajdy. Jeżeli FIA się nie zgodzi to będziemy mieli bardzo interesującą sytuację”.

Prezydent FIA Jean Todt zdaje sobie sprawę z sytuacji związanej z Monte Carlo i Korsyką i wierzy, że sytuację uda się szybko rozwiązać.

blank

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

10h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi