KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica i Szczepaniak potestują przed Korsyką [Aktualizacja czwartek – film]

fot. Kubica Official

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak prawdopodobnie odbędą dziś testy w ramach przygotowań do zaplanowanego na początek października Rajdu Korsyki. Testy odbędą się prawdopodobnie na tej wyspie, oczywiście na nawierzchniach asfaltowych. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące jazdy naszej załogi.

Kubica i Szczepaniak wrócą do rywalizacji na Korsyce po odpuszczeniu Rajdu Australii. Kubica zapowiadał, że będzie chciał sporo potestować przed francuską rundą WRC i dopracować ustawienia swojego auta na asfalcie.

Jak tylko pojawią się jakieś informacje/materiały z testów, znajdziecie je poniżej. Opony są już gotowe:

fot. Rafał Cebula

Aktualizacja

Maciej Szczepaniak napisał na Facebooku, zamieszczając poniższe zdjęcie: „Plan na popołudnie”

Aktualizacja

Rozpoczęły się testy Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka przed Rajdem Korsyki:

fot. Kubica Official

fot. Kubica Official

fot. Kubica Official

fot. Maciej Szczepaniak

Aktualizacja 

Kolejne zdjęcia:

fot. Rafał Cebula

fot. Traxx Wif

Aktualizacja godz. 13:25

Poniżej kolejne zdjęcia (załamanego i zdruzgotanego według niektórych komentujących, Roberta)

fot. Kubica Official

fot. Kubica Official

Aktualizacja godz. 14:20

Film z testów autorstwa Alessandry Benedetti.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = „//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script’, 'facebook-jssdk’));


Na testach Roberta jest obecna Alessandra Benedetti Fan Page i zobaczcie, jakie wideo skręciła 🙂 Relacja z testów: http://powrotroberta.blogspot.com/2015/09/kubica-i-szczepaniak-potestuja-przed.htmlpowrotroberta.blogspot.com #Kubica #WRC
Posted by powrotroberta.blogspot.com on 16 września 2015

Aktualizacja godz. 19:20

Robert Kubica w wywiadzie dla Cezarego Gutowskiego opowiedział o zmianach w WRC, jakie mają nastąpić w 2017 roku. Całość znajdziecie TUTAJ.

Poniżej kolejne zdjęcia:

fot. Nico Dulivio

Aktualizacja

Poniżej kolejne zdjęcia i film z testów, wszystko autorstwa Nico Dulivio:

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = „//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script’, 'facebook-jssdk’));


I zjazd do bazy po jeździe :)Video: https://instagram.com/p/7s1YtqJf1g/powrotroberta.blogspot.com #Kubica #WRC
Posted by powrotroberta.blogspot.com on 16 września 2015

Aktualizacja czwartek

Kolejny film:

Aktualizacja godz. 14:00

Nie były to jedyne testy Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka przed Rajdem Korsyki. Polacy za tydzień, już bezpośrednio przed imprezą, będą testować ponownie.

Aktualizacja godz. 20:25

Kolejny, tym razem długi, film z testów:

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi