KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
blank

Wasze relacje – Rajd Polski 2015

blank

Kolejna relacja kibica z Rajdu Polski 2015 – tym razem na naszą rundę WRC zabiera Was Jakub Kwietniak! Zobaczcie ciekawe kulisy odwołania OS-u Mazury.


2. lipca:

Pobudka ok. 4:30, śniadanie, mycie i dopakowywanie kilku rzeczy do sporego plecaka. 5:50 wyjście na dworzec PKP Bydgoszcz Leśna, który znajduje się ok. kilometra od domu. (niestety samochodu na razie nie posiadam). Nieopodal dworca w pobliżu zauważyłem VW transportera T2. Myślę sobie – pięknie zaczyna się ten dzień, ta wielka przygoda. Czekam na swoim peronie i liczę, że przyjedzie pociąg klasy elfa (PESA Elf)- klima, wi-fi, niskopodłogowy. Niestety przyjechał stary EZT, bez klimy, bez wi-fi – trudno nie to jest najważniejsze. No to do Olsztyna! Po drodze w Toruniu wsiadła moja dziewczyna i razem podróżowaliśmy nieco ponad 3 godziny do Olsztyna. W Olsztynie szybkie zakupy w sklepie i przesiadka na busa do Mikołajek. To była męcząca podróż, ale widoki po drodze wynagradzały niekomfortowe warunki. W samych Mikołajkach rozglądaliśmy się będąc w niemałym szoku i mówiąc WOW ruszyliśmy do kwatery. Rozpakowaliśmy się, umyliśmy i ruszyliśmy na ceremonię otwarcia. Dopchałem się do S. Ogiera, Mikkelsena i Ostberga – zebrałem od nich autografy. Do Kubicy niestety nie doczołgałem się. Po ceremonii otwarcia zrobiliśmy większe zakupy i powróciliśmy do kwatery (były to pokoje gościnne na Warszawskiej). Szybki obiad, odpoczynek i ruszam na SSS1 na Mikołajki Arena. Idąc przez park serwisowy rozglądałem się mając oczy i język na wierzchu. To było coś wspaniałego! Zakupiłem czapkę i koszulkę Rajdu Polski i udałem się na strefę wolnostojącą. W czasie transmisji w TV podobno nawet pojawiłem się na ekranie – obserwował to kolega, z którym ćwiczymy karate i ma to nagrane. Oczywiście cały Super OS zrobił na mnie wrażenie, porobiłem kilka zdjęć i udałem się na spoczynek….

3. lipca:

Godzina 4:30 pobudka. Trzeba iść na OS2 – Górkło. Jeden z bliższych oesów, a jako niezmotoryzowany musiałem liczyć na siłę mięśni. Jakieś 12-13 km – no nie uśmiechało mi się ale nad Morskie Oko się chodziło to tutaj nie dam rady? Niestety dość późno wyszedłem i zastanawiałem się czy zdążę. Wyszedłem już kilka kilometrów za Mikołajki sprawdzając czy może jakiś pks/bus może jednak jedzie – niestety nie jechał i nie miało to wkrótce nastąpić. Idę tak jeszcze kilkaset metrów i próbuje złapać stopa. Kilka prób zakończyło się fiaskiem, lecz gdy już pogodziłem się, że muszę iść pieszo zatrzymał się Pan Mateusz z Wrocławia.
Przesympatyczny człowiek, z którym gawędziło się bardzo miło. Mówił, że sam za młodu tak kombinował. Ja tak jak i on byliśmy pierwszy raz na Rajdzie Polski. Co prawda widziałem kilka małych jakiś lokalnych rajdów, gdy byłem mały, ale to bardziej pod KJSy bym zaliczył.
Dojechaliśmy na OS2. Było gorąco, piekło ale było niesamowicie. Wróciliśmy razem do Mikołajek. Wymieniliśmy się kontaktem i umówiliśmy wyjazd na następny dzień – razem raźniej ;). Tego samego dnia jeszcze zdążyłem z moją dziewoją iść na plażę miejską, pochodzić po rynku (słuchając radia rajdowego 😉 ). Mieliśmy trochę czasu dla siebie – niewiele, ale lepiej tyle niż wcale.
Poszedłem na Arenę Mikołajki, po SuperOesie zdążyłem wejść jeszcze do symulatora Hyundaia i do kwatery – obejrzeć jakiś film.

4. lipca:

To był zakręcony dzień. Razem z Panem Mateuszem wybraliśmy się na Świętajno – 1. Obejrzeliśmy skoki z hopki, ale nie było za dobrze widać przez tabliczki z ilością metrów, nie robiło to takiego wielkiego wrażenia jak myśleliśmy. Obejrzeliśmy WRC, WRC2 i trochę WRC3 i udaliśmy się na odwołany OS Mazury – 2….
Co tam się działo… Rolnik w ramach protestu wyjechał ciągnikiem na Odcinek Specjalny i bulwersował się, że kibice, quady niszczą jego pola uprawne. Może i miał rację, ale można było to załatwić „po cywilizowanemu”. Interweniowała policja i safeciarze. W końcu schował ciągnik jednak w radiu rajdowym pojawiła się informacja, że kibice są niebezpiecznie blisko trasy i mogą odwołać odcinek…Czekaliśmy wiernie niestety na daremne. Wróciliśmy do samochodu. Trochę nam to zajęło zanim wydostaliśmy się z parkingu, ale dzięki kibicom którzy samodzielnie sterowali ruchem (przepuszczając raz samochody z drogi a raz z parkingu) jakoś wyjechaliśmy, policja skierowała nas objazdami i nieco zajęło jak wróciliśmy do Mikołajek. Gdy wróciłem do kwatery dziewczyna obraziła się na mnie, że zostawiłem ją samą na tak długo. Poszliśmy razem do parku, pozwiedzaliśmy, a ja obejrzałem kolejny SuperOes. Brałem tez udział w zabawie i zająłem 3-cie miejsce w „symulatorze” Lotto, w którym spróbowałem się wirtualnie z Torem Mikołajki. Wróciliśmy, coś obejrzeliśmy i spać.

5. lipca:

Pobudka 6:30. Standardowo szybkie śniadanie (tym razem tylko kaszka instant) byle czymś zapchać żołądek i jazda.
7:30 z Panem Mateuszem udajemy się na OS Baranowo. Jedziemy i standardowo ustawiamy się trochę wcześniej. Piekielnie ciepło. Stoimy chwilę przy PW z nawrotem ale szybko zmieniamy miejsce i idziemy lasem. Tam znaleźliśmy fajne miejsce na prostej. Przy okazji pomagaliśmy sejfciarzom nieco zwracając uwagę niefrasobliwym kibicom. Obejrzeliśmy kilkanaście przejazdów i poszliśmy dalej. Skryliśmy się w cieniu i czekaliśmy na następny Ostatni już Oes.Wyszliśmy z krzaków i zrobiliśmy zdjęcia/filmy.Wracając natrafiliśmy na 2 km korek i z nerwowością patrzyłem na zegarek chcąc zdążyć na ceremonię zakończenia.
Na Placu Kościelnym byłem ok. 14:15 – 14:20. Zdążyłem chociaż zobaczyć najważniejsze – dekorację trzech najlepszych ekip.Po południu spędziliśmy z dziewczyną trochę czasu chodząc po mieście, pływając w jeziorze i robiąc małe zakupy przed powrotem 6. lipca.
Chciałbym podziękować serdecznie Panu Mateuszowi, który zabrał mnie ze sobą na tą niezapomnianą przygodę, również mojemu kierownictwu – Karolowi i Karolinie, że zgodzili się dać mi w terminie, który chciałem urlop mimo pewnych przeciwności. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten wyjazd naprawdę był wspaniałą przygodą!

blank

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

10h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi