KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Liga Fantasy – po Rajdzie Monte Carlo

blank
fot. wrc

Za nami Rajd Monte Carlo – chyba jeden z najbardziej emocjonujących występów Roberta Kubicy od ponad roku. Ale zapewne wielu z Was baczniej przyglądało się całej rywalizacji dzięki uczestnictwu w lidze www.fantasywrc.com. Poznajcie pierwsze wyniki…

Jak na razie, do ligi przystąpiło aż 717 graczy – jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Przypominam, że w lidze na start dostajemy budżet wynoszący 10 mln i musimy kupić za niego kierowców, którzy mają różną wartość w zależności od szans na najlepsze miejsca przed sezonem. Wartość naszych kierowców po zakończeniu danego rajdu może wzrastać lub spadać – w zależności od tego, jak nam pójdzie.

Podstawą tworzenia tabeli są punkty, które są przyznawane kierowcom za miejsca na OS-ach i w klasyfikacji generalnej rajdu według następującego klucza:

blank

Po każdym rajdzie możemy sprzedać któregoś z naszych kierowców i wybrać innych.

Wracając do Rajdu Monte Carlo. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem, które dawało 1085 punktów, było wybranie Sebastiena Ogiera, Sebastiena Loeba i Andreasa Mikkelsena. Wartość tych trzech kierowców wzrosła o 0,38. W całej lidze taki – zwycięski układ – wybrało 6 graczy. Najwięcej stracili m.in. ci, którzy postawili na Bryana Bouffiera. W tym rajdzie odpadło stosunkowo niewielu kierowców, dlatego różnice punktowe nie są duże.

Oto pełna tabela po Rajdzie Monte Carlo – przygotowana dzięki programowi nadesłanemu przez Jarosława „pko24.pl” w naszej grze :). Kierowcy uszeregowani wg zdobytych punktów:

blank

A to szeregowanie według kosztu jednego punktu:

blank

Oto czołówka naszej ligi – na prowadzeniu sześciu graczy, a warto dodać, że najlepszym spośród tych, którzy mieli w swoim składzie Roberta Kubicę, okazał się Volkerball Team, który wybrał Latvalę, Kociego, Kubicę i Ogiera, zbierając 1045 pkt (12. miejsce w lidze).

blank

Niestety, ponad 50 z 717 graczy naszej ligi nie wybrało swojego teamu na Rajd Monte Carlo i mają oni po 0 punktów. Spora część z nich dołączyła do ligi już po zakończeniu możliwości typowania.

Teraz przed nami Rajd Szwecji, w którym do wyboru będzie jeszcze większa grupa kierowców w tym aż trzy polskie załogi! Niektórym udało się powiększyć swój budżet w Monte Carlo i teraz będą mogli wydać więcej na kierowców.

Jak dokonać zmian w zespole? Oto krótka instrukcja, choć zapewne prawie wszyscy doskonale już zorientowaliście się w zasadach i menu ligi.

blank

Klikamy nazwisko kierowcy, którego chcemy usunąć:

blank

I wybieramy dostępnych zawodników z listy. Oto pełne zestawienie kierowców na Rajd Szwecji (tylko podkreśleni + Robert Kubica i Sebastien Ogier są dostępni):

blank

Nagrody

Miło mi poinformować, że zgłosił się już do pierwszy sponsor nagród w konkursie – jest to PIXCOM agency, właściciel strony www.pixgraf.pl, która dla dla najlepszych uczestników ligi ufunduje komplety specjalnych magnesów rajdowych.

www.pixgraf.pl

Zapraszam do wspólnej zabawy!

blank

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi