KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Pełny sezon w WRC z DS3 WRC, ale prywatnym? [Aktualizacja godz. 22:45 – Kubica już po pierwszych jazdach, Evans nie startuje]

blank

Wszystko wskazuje na to, że Robert Kubica i Maciej Szczepaniak przejadą pełny sezon WRC w DS3 WRC przygotowywanym przez PH-Sport. Polska załoga nadal będzie sponsorowana przez Lotos.

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej informacji, ale o tym, że tak będzie mówią dwa niezależne od siebie źródła. Są to jednak źródła wyłącznie polskie, dlatego jeszcze nie podaję tej informacji jako pewnej czy przesądzonej. Wydaje się jednak, że pozostaje nam tylko czekać na oficjalny komunikat, choć wiadomo, że z Robertem nigdy nic nie wiadomo. Według informacji, które do mnie dotarły, umowa na sponsorowanie startów Roberta została podpisana i to, że Lotos zostanie z Robertem jest już pewne.

Takie rozwiązanie było bardzo prawdopodobne – Lotos nadal chciał wspierać Kubicę, Polak chciał jeździć w WRC. W przyszłym sezonie będzie jechał zatem autem przygotowywanym przez PH-Sport, tak jak to było w świetnym dla niego roku 2013.

W grę wchodziły jeszcze inne opcje, m.in. powrót na tory, ale były one mniej prawdopodobne i raczej trudniejsze do zrealizowania.

Wydaje się, że operacja, o której mówiło się w trakcie sezonu, raczej nie dojdzie do skutku.Czekamy na potwierdzenie tych informacji.

Aktualizacja

Autko na weekendowy start się szykuje. Tym razem duże logo Lotosu…

blank

blank

Aktualizacja piątek

Portal rally.it podaje informację, że Robert Kubica i Petter Solberg mogą w przyszłym sezonie tworzyć zespół DS 3 WRC przygotowywanych przez PH Sport. Ciekawsza jest jednak jeszcze inna informacja podawana przez portal – Polak i Norweg mieliby używać opon Pirelii.

Opony włoskiej firmy były już obecne w WRC w drugiej połowie tego sezonu i według niektórych spisywały się lepiej niż Michelin. Dowodem na to może być np. szybsza jazda Martina Prokopa w drugiej części sezonu – Czech używał w niej właśnie opon Pirelli.

Aktualizacja godz. 22:45

Robert Kubica ma już za sobą pierwsze jazdy na trasie Trofeo Bettega.

blank

blank

blank

blank

Aktualizacja godz. 23:00

Mamy zmiany w składzie kierowców na Trofeo Bettega. Główną jest brak Elfyna Evansa, który miał pojechać fabrycznym autem M-Sportu. Nie pojedzie również Max Rendina, a zastąpi go Lorenzo Bertelli.

blank

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi