KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

„Kubica walczy o miejsce w WRC”, „Wolałbym zostać” [Aktualizacja – Nowa gra WRC]

blank
fot. monzarallyshow.it

Autosport opublikował ciekawy artykuł dotyczący przyszłości Roberta Kubicy, w którym możemy znaleźć ciekawe wypowiedzi Polaka, który deklaruje, że wolałby zostać w rajdach na następny sezon. Według portalu, Robert może być albo kierowcą Citroena, albo ponownie M-Sportu.

„Ten tydzień będzie bardzo ważny, zobaczymy, co się wydarzy. Moją preferencją jest zostać w WRC. W tym roku zebrałem sporo dobrego doświadczenia i zbudowanie na nim kolejnych startów ma sens. Chcę jednak walczyć w samochodzie tak dobrym, jak wszyscy” – powiedział Robert.

Źródła zbliżone do Kubicy mówią, że jego pozostanie w WRC jest możliwe, ale miejsce w zespole fabrycznym Citroena jest mało prawdopodobne, gdyż przypadnie ono zapewne Madsowi Ostbergowi. Autosport powtarza plotki dotyczące jazdy w Citroenie (DS) przygotowywanym przez PH Sport.

„Gdziekolwiek Robert nie pójdzie i cokolwiek nie zrobi, oczekiwania wobec niego będą bardzo duże i to nie jest łatwe, a przecież biorąc pod uwagę jego ramię, już teraz jest w gorszej sytuacji niż inni więc dlaczego powinna być ona pogarszana przez samochód, którym jeździ? Ten sezon nie był łatwy, ale wiele się nauczył i miał bardzo dobre tempo. Całkowicie wierzymy, że Robert da wiele korzyści zespołowi i sponsorom, wystarczy spojrzeć na to, jakie zainteresowanie budzi jego osoba na całym świecie” – cytuje „źródło zbliżone do Kubicy” Autosport.

Jak pisze portal, program Roberta na 2015 rok może się zacząć tak samo, jak tegoroczny, czyli od Rajdu Janner. Lista zgłoszeń tego rajdu zostanie opublikowana w środę, 17 grudnia w południe, a zgłoszenia można wysyłać do 14 grudnia. Rajd zawiera 237,8 km odcinków specjalnych rozgrywanych w dość niecodziennym terminie – 5 i 6 stycznia, czyli w poniedziałek i wtorek.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, w sezonie 2015 wciąż będzie można się ścigać samochodami RRC w Mistrzostwach Europy. Swiatowa Rada Sportów Motorowych przesunęła zakaz z 2015 na 1 stycznia 2016. Dopiero wtedy topowymi samochodami dopuszczonymi do ERC będą auta klasy R5. Jeżeli zatem doszłoby do podpisania umowy  z Citroenem, Kubica mógłby sprawdzić DS3 w wersji RRC w pierwszej rundzie ME w Austrii.

Aktualizacja czwartek

Mads Ostberg zostaje w Citroenie. W przyszłym tygodniu czekają nas kolejne ogłoszenia. Więcej o tym TUTAJ.

Aktualizacja sobota

Wczoraj miała premierę nowa gra WRC. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

blank

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Popularne tagi