KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Trochę nieoficjalnie – czy znów czeka nas długie czekanie?

blank

Zanosi się na to, że jeżeli podczas najbliższego weekendu Citroen nie ogłosi, że Robert Kubica będzie kierowcą tej ekipy w przyszłym sezonie, to możemy długo poczekać na poznanie przyszłości naszego kierowcy.

Jest już niemal przesądzone, że Robert Kubica przejdzie po zakończeniu sezonu WRC operację w celu poprawienia ruchomości prawej ręki. Oczywiście zakładamy, że będzie ona udana i Polak będzie mógł od razu przystąpić do rehabilitacji. A ta swoje zajmie. Nie wiemy oczywiście kiedy dokładnie operacja się odbędzie, ale jest ryzyko, że Robert może nie zdążyć na Rajd Monte Carlo 2015.

Pytanie jednak, czy nadal będzie kierowcą WRC w przyszłym roku. Z informacji jakie dochodzą wynika, że Robert przejdzie operację głównie by rywalizować z Citroenem w WTCC. Być może będzie to połączone ze startami rajdowymi.

Nie są to w żaden sposób potwierdzone informacje, ale wiele wskazuje na to, że jest w nich sporo prawdy. Niestety, bardzo niewiele osób wie cokolwiek więcej o przyszłości Roberta, łącznie np. z Maciejem Szczepaniakiem.

Nie tworzę tego wpisu aby siać sensację – wręcz przeciwnie. Chcę Wam przekazać, że scenariuszy jest bardzo wiele, a niektóre z nich nie są bardzo optymistyczne.

Osobiście chciałbym aby Robert Kubica – jeżeli nie może wrócić do wyścigów – został w WRC. Być może już w ten weekend zostanie potwierdzony jako kierowca Citroena, ale wskazuje na to niewiele. Bardziej prawdopodobne, że czeka nas kilka/kilkanaście tygodni oczekiwania.

blank

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com
 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi