KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Yves Matton o składzie Citroena na przyszły rok, Kubica w wybranych rajdach?

blank

Citroen (w przyszłym roku DS) jest w trakcie ustalania składu na przyszły rok. W gronie tych, którzy mogą objąć posadę kierowcy tej ekipy jest Robert Kubica. Polak może przejechać albo wybrane rundy albo cały sezon. Rywali ma jednak wielu.

Wydaje się raczej mało prawdopodobne, aby Kubica utworzył – wspólnie z Sebastienem Chardonnet’em – skład drugiego zespołu Citroena. DS raczej nie planuje utworzenia takiej ekipy, a do tego powiedział ostatnio, że nie widzi młodego francuskiego kierowcy, który byłby w stanie walczyć o zwycięstwa w WRC, choć oczywiście bardzo chciałby mieć w swoim zespole takiego zawodnika.

Matton cały czas ma duże uznanie dla umiejętności Roberta. Podczas Rajdu Hiszpanii powiedział: „Jestem pewien, że Robert może wygrywać w WRC, moja opinia nie zmieniła się od ubiegłego roku. Być może teraz lepiej radziłby sobie w Citroenie” – powiedział Matton.

Szef ekipy powiedział, że w kręgu zainteresowań ekipy jest około 10 kierowców, w tym Kubica. Możliwe jest jednak takie rozwiązanie, w którym w drugim aucie ekipy będzie jeździło dwóch kierowców – każdy w wybranych rundach.

Wpisywałoby się to w niedawne słowa Roberta Kubicy, który przyznał, że rozważa na 2015 rok połączenie startów rajdowych i wyścigów. Możliwe zatem, że Polak jeździłby rundy asfaltowe i np. Rajd Polski w barwach DS oraz wybrane rundy danej serii wyścigowej.

Jak widać scenariuszy jest wiele, a my musimy uzbroić się w cierpliwość.

blank

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi