KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Wilson chce, czy Kubica będzie musiał? [Aktualizacja sobota – Hyundai: Kubica interesującą opcją]

blank
fot. evesofrally.com

Malcolm Wilson powiedział, że jest zainteresowany dalszą współpracą z Robertem Kubicą. Wydaje się jednak, że takiej woli nie ma z drugiej strony. Pojawiają się doniesienia, że Kubica narazie nie ma ofert z innych ekip WRC, a sam Polak pozostaje spokojny i mówi: Wiem, że w przyszlym sezonie będę siedział za kółkiem”.

Wydaje się, że karuzela transferowa wokół Roberta Kubicy ruszyła na dobre i nie zatrzyma się aż do ogłoszenia decyzji na przyszły rok. Opcji jest wiele – kolejny pełny sezon w WRC, łączenie startów rajdowych i wyścigowych albo przejście w całości do wyścigów.

Decyzję podejmie oczywiście Robert Kubica, ale media już teraz donoszą o jego opcjach. Zainteresowany dalszą współpracą z Kubicą jest Malcolm Wilson. Wszak im więcej klientów tym lepiej: „Oczywiście jesteśmy zainteresowani tym aby został z nami, ale już teraz musimy rozpocząć rozmowy o możliwościach współpracy” – powiedział szef M-Sportu cytowany przez motorsport-total.

Z kolei brytyjski Autosport podaje, że Robert Kubica nie ma ofert z innych ekip WRC i jeżeli będzie chciał zostać w WRC to będzie skazany na M-Sport.

Gdzie leży prawda? To wie niewiele osób…

Aktualizacja godz. 18

Poniżej zobaczycie długi wywiad z Robertem Kubicą:

Aktualizacja piątek
Menadżer Hyundaia, Alain Penasse, powiedział w rozmowie z portalem Wirtualna Polska, że raczej nie ma już szans na angaż Roberta Kubicy w sezonie 2015, ale Polak jest „interesującą opcją na przyszłość”.

Aktualizacja sobota

Kierowcy Hyundaia podczas testów przed Rajdem Wielkiej Brytanii byli pytani o Roberta Kubicę. Juho Hanninen powiedział, że Kubica to utalentowany kierowca, również do rajdów, co było widać w Rajdzie Monte Carlo. Potem oczywiście miał wypadki, ale to normalne gdy próbuje się jechać tempem kierowców czołówki bez doświadczenia. Według niego Kubica ma wszystko by osiągnąć sukces. Juho ma nadzieję, że Robert zostanie w WRC. Cały mariał przygotownay przez Wirtualną Polską można zobaczyć tutaj.

blank

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi