KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Robert Kubica w Polsce – wywiady, filmy, zdjęcia [Aktualizacja piątek – wywiad]

blank
fot. Radiogdansk.pl

Robert Kubica był gościem programu „Rozmowa Kontrolowana” w Radiu Gdańsk. Było o obecnej karierze, zdrowiu i Formule 1. Poniżej przeczytacie najważniejsze fragmenty wywiadu i wysłuchacie jego całości. Robert spędza dziś cały dzień w naszym kraju.

Wizyta Roberta związana jest z nagrywaniem spotu reklamowego dla Lotosu. Robert o godz. 15:15 ma spotkać się z pracownikami Lotosu. O godz. 8:30 Robert był w Radiu Gdańsk, gdzie udzielił kilkunastominutowego wywiadu.

Oto najważniejsze wypowiedzi Roberta:

Czy są szanse na powrót do F1? Zależy jak na to patrzymy. Szanse są, ponieważ dopóki jest jakiś postęp, a technologia idzie do przodu. Nie ma jednak sensu wsiadać do bolidu jeżeli nie będę mógł z łatwością pokonywać wszystkich torów. Miałem szansę przejechać dzień testów w F1, ale z niej nie skorzystałem. Nie czuję potrzeby poczucia tego znowu, wejścia w mój świat, bo mój świat to właśnie tor a nie OS-y”

Ostatni okres nie jest najłatwiejszy, cały czas uczę się tego sportu, a wymaga on bardzo dużego doświadczenia. Sporo osób myśli, że ja je mam, ale tak nie jest. Sporty samochodowe są bardzo skomplikowane i ciężko jest przeskoczyć z jednej dyscypliny na drugą. Jednak podejmując tą decyzję wiedziałem na co się pakuję. 3-4 słabsze miesiące nie zmienią tego, co robiłem przez ostatnie kilkanaście lat.”

Tytuł wywalczony w ubiegłym roku w WRC2 trochę zaostrzył apetyty ludziom w Polsce. Wydaje mi się, że wywalczenie go było trochę nienormalne. Rajd Polski jest głównym wydarzeniem w Polsce, nie tylko dla mnie, ale będzie bardzo trudne.”

Większość moich wizyt poza drogą nie wynika z „przesadzania” tylko z błędów, które popełnia każdy„.

Wakacje niestety mam od dłuższego czasu, choć zawsze mówiłem, że wakacje mam cały czas, bo tak jest jak się robi to, co się kocha„.

Całości wywiadu wysłuchacie poniżej:

Źródło: Radio Gdańsk

Aktualizacja

Oprócz wywiadu, Robert wcielił się również w Radiu Gdańsk w rolę pogodynki:

Aktualizacja godz. 12:00


Kolejny film z udziałem Roberta – tym razem naprawia mikrofon:Aktualizacja godz. 14:00

Przy okazji wizyty w Gdańsku, Robert Kubica udzielił również wywiadu dla TVP Regionalnej. Zostanie on wyemitowany w czwartek około godz. 19. Niektórym kibicom udało się spotkać z Robertem. Oto zdjęcie, które przesłał Karol Aleksandrowicz:

blank

Aktualizacja godz. 18

Robert Kubica odlatuje już do Włoch, była wizyta w siedzibie Lotosu oraz na PGE Arenie.

blank
fot. facebook.com/LechiaGdansk
blank
fot. Grupa Lotos

Aktualizacja godz. 18:35

TUTAJ zobaczycie galerię zdjęć z wizyty Roberta Kubicy na stadionie Lechii Gdańsk, a poniżej film:

Aktualizacja wtorek

Podczas wczorajszej wizyty w Gdańsku, Robert Kubica udzielił również wywiadu dla Orange Sport:

Aktualizacja piątek


TUTAJ włączycie wywiad Roberta Kubicy dla TVP Regionalnej, nagrany podczas wizyty w Polsce.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 
 

Więcej o całej F1 na MC Formula i OneStopStrategy

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi