KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

Robert Kubica w Rajdzie Szwecji – dzień 2 (Live timing, live streaming, filmy, zdjęcia) [Aktualizacja godz. 22:40 – wypowiedź Kubicy, filmy z przejazdów, zdjęcia]

blank
fot. Adam Owczarek

Po 12. miejscu na 1. Odcinku Specjalnym, Robert Kubica będzie podczas dzisiejszych 6 OS-ów starał się poprawić swoją pozycję. Polaka, szczególnie ze względu na trudne warunki, czeka ciężkie zadanie. Poniżej znajdziecie pełną relację z drugiego dnia zmagań oraz live timing, radio rajdowe, filmy i zdjęcia.

Przystępujemy do drugiego dnia rywalizacji w Rajdzie Szwecji. Wczoraj rozegrano shakedown, na którym Robert Kubica i Maciej Szczepaniak zajęli 9. miejsce, a wieczorem odbył się Super OS, na którym polska załoga zajęła 12. miejsce. Poniżej możecie zobaczyć, jak jechali Kubica i Szczepaniak w pojedynku z Sebastienem Ogierem.

Oto klasyfikacja po dniu 1:

blank

Co nas czeka dziś?

Dziś rywalizacja rozpocznie się o godz. 10:54, a Robert ruszy na trasę 2. OS-u o godz. 11:08. Dzisiejsze próby będą krótkie, a łącznie będzie ich 6.

Czwartek, 6 lutego:
godz. 09:30 Serwis A Hagfors
godz. 10:54 OS 2 Torsby 1 (7,03 km)
godz. 12:29 OS 3 Kirkenær 1 (7,16 km)
godz. 13:04 OS 4 Finnskogen 1 (16,82 km)
godz. 13:58 Przegrupowanie Kirkenær
godz. 14:54 OS 5 Kirkenær 2 (7,16 km)
godz. 15:29 OS 6 Finnskogen 2 (16,82 km)
godz. 16:59 OS 7 Torsby 2 (7,03 km)
godz. 18:12 Serwis B Hagfors

blank

Kolejność startowa

Robert Kubica do dzisiejszych OS-ów będzie startował jako ósmy, co może dać mu delikatną przewagę nad rywalami startującymi wcześniej, ale kierowcy startujący później mogą mieć jeszcze lepszą sytuację. Jeżeli dzisiejsza pogoda się utrzyma, a na trasie będą tworzyć się koleiny, wtedy jadący po nich kierowcy będą mieli delikatną przewagę. Oto kolejność startowa do dzisiejszych OS-ów:

blank

Co w TV?

Żadnego z dzisiejszych OS-ów nie będziemy mogli oglądać na żywo, pojawią się natomiast sprawozdania telewizyjne – tradycyjna kronika TVP oraz podsumowanie WRC. Oto plan transmisji:

Czwartek, 6 lutego:
godz. 20:05 – Kronika TVP 1
godz. 22:30 – Podsumowanie MotorsTV (Wielka Brytania)

Ponownie zapraszam na relację na blogu.

Aktualizacja godz. 8:55


Czas na krótki raport pogodowy – na pierwszym dzisiejszym OS-ie panuje obecnie temperatura -1 stopni Celsjusza. W ciągu nocy spadł 1 cm śniegu.

blank
fot. Twitter.com / Colin Clark

Aktualziacja godz. 9:40


Tymczasem na WRC.com pojawił się bardzo interesujący materiał rozwijający nieco poruszaną w poniedziałek kwestię „opierania się” o bandy śnieżne. Polecam każdemu, kto chce lepiej zrozumieć technikę jazdy w zimowych rajdach:

Aktualizacja godz. 10:15

Poniżej obejrzycie wczorajszą kronikę TVP:

Aktualizacja godz. 10:20


Takich opon będą używać dziś kierowcy:

blank

Aktualizacja godz. 10:54


Rozpoczął się 2. OS Rajdu Szwecji. Robert Kubica wyruszy na trasę o godz. 11:08.

Według Bjorna Waldegaarda (pierwszego rajdowego Mistrza Świata kierowców), który jedzie „zerówką”, na tym odcinku będą panowały najlepsze warunki dzisiejszego dnia. W nocy spadł mniej więcej 1 cm świeżego śniegu, to jednak nie będzie miało znaczącego wpływu na warunki na trasie. Podłoże jest zmrożone, więc opony powinny działać ok, jednak może być łatwo gubić kolce.

Ten odcinek jest na tyle krótki, że organizatorzy nie przewidzieli punktów do pomiaru międzyczasów.

Aktualizacja godz. 11:08

Robert wyruszył na trasę pierwszego prawdziwego odcinka tegorocznego Rajdu Szwecji. Po około 5 minutach powinniśmy znać wynik Polaka na tej próbie.

Aktualizacja godz. 11:15

Robert jest na mecie z czasem o 9,9 s gorszym od najszybszego dotychczas Ogiera.
Kłopoty na trasie ma Martin Prokop. Na końcową klasyfikację oesu trzeba jeszcze poczekać, bo startować będą jeszcze szybcy zawodnicy (Solberg, Tanak, Hanninen i inni).

TUTAJ możecie usłyszeć co miał do powiedzenia Robert Kubica po OS 2.

Robert po OS 2: „Było OK. Dość ślisko i nie był to łatwy odcinek, żeby zacząć rajd. Myślę, że przez cały rajd będziemy musieli uważać, bo to mój pierwszy raz w tego typu warunkach i czasem przyczepność jest niezła, a w innych miejscach nie. Będzie OK, mam nadzieję.” 

Aktualizacja godz. 11:33

Poniżej wyniki na/po OS 2:

blank

Henning Solberg obrócił się na tym odcinku, musiał cofać, stąd taka strata. Craig Breen skarżył się na przerywający silnik. Zgodnie z przewidywaniami bardzo dobre tempo prezentuje Estończyk Ott Tanak, solidnie również prezentuje się ubiegłoroczny mistrz Junior WRC, Pontus Tidemand (który jest przyrodnim synem Henninga Solberga).

Choć może 12 miejsce na odcinku na pierwszy rzut oka nie wygląda efektownie, miejmy świadomość, że Robert debiutując jedzie tempem bardzo zbliżonym do Meeke, Neuville’a czy Hirvonena, więc wynik jest bardzo dobry. Tegoroczny Rajd Szwecji jest najsilniej obsadzoną edycją od wielu lat.

Aktualizacja


Zdjęcie Roberta na mecie 2. OS-u

blank
fot. Twitter.com @rallyinguk

Zawodnicy przenoszą się teraz na 4 odcinki do Norwegii, stąd dłuższa przerwa na dojazdówkę. OS 3, Kirkener, startuje o 12:29, a Robert Kubica wyruszy na trasę o 12:43. To ponownie krótki OS (7 km), więc prawdopodobnie znów nie będą dostępne międzyczasy, a czasy przejazdu będą wynosić około 4,5 minuty.

Aktualizacja godz. 12:35


Rozpoczął się już 3. OS Rajdu Szwecji. Robert Kubica będzie na starcie za około 10 minut.

Aktualizacja godz. 12:50

„Jest bardzo trudno, to był zdradliwy OS, jechaliśmy bardzo powoli nie ryzykując” – powiedział Robert Kubica na mecie 3. OS-u. Polak uzyskał czas gorszy o 15 sekund od Sebastiena Ogiera. Robert ponownie był szybszy od Elfyna Evansa (o 0,4 sekundy). Czekamy na kolejnych kierowców.

Aktualizacja godz. 13:05


Rozpoczął się już 4. OS Rajdu Szwecji, nadal czekamy na kilku kierowców na 3. OS-ie.

Aktualizacja godz. 13:10


Oto wyniki 3. OS-u:

blank

Aktualizacja godz. 13:30


„Był to zupełnie inny odcinek niż poprzednie. Jedziemy swoim tempem, ale nie jest łatwo. Miałem niby 2 dni testów, ale to zupełnie coś innego” – powiedział Robert Kubica na mecie 4. OS-u. Polak póki co jest 7. na tej próbie.

Aktualizacja godz. 13:55

Tak wygląda aktualna klasyfikacja po 4. OS-ie:

blank

Aktualizacja godz. 14:05

blank
fot. Colin Clark

Poniżej zobaczycie krótki film z przejazdu Roberta:

Aktualizacja godz. 14:15

TUTAJ wysłuchacie wypowiedzi Macieja Szczepaniaka podczas przegrupowania. 

Aktualziacja godz. 14:25

blank
fot. Przemysław Maślanek

Aktualziacja godz. 14:55


Rozpoczął się 5. OS Rajdu Szwecji. Robert Kubica pojawi się na trasie o godz. 15:08.

Aktualziacja godz. 15:00

TUTAJ wysłuchacie bardzo długiego wywiadu z Robertem Kubicą. 

Aktualizacja godz. 15:20

„Było OK. Warunki są bardzo bardzo trudne. Musieliśmy poprawić działanie skrzyni biegów” – powiedział Robert po zakończeniu 5. OS-u.  Robert ma obecnie ostatni czas, 0,1 sekundy za Evansem.

Aktualizacja godz. 15:25

TUTAJ wysłuchacie wypowiedzi Roberta Kubicy po 5. OS-ie. 

Aktualizacja godz. 15:37

Klasyfikacja na/po OS 5, Robert zanotował 13 czas na OS 5 i zajmuje 12 miejsce w klasyfikacji generalnej.

blank

Zawodnicy wystartowali już do odcinka 6, Robert Kubica rusza o 15:43. To ostatni odcinek rozgrywany dziś w Norwegii.

Aktualizacja godz. 15:55

Robert na mecie z czasem 8:54,5, o 9 sekund wolniejszym od najszybszego dotychczas Mikkelsena, który objął prowadzenie w rajdzie. To po raz kolejny bardzo spokojna, jednak ciągle szybka jazda Polaka (znacznie poniżej 1s/km wolniej od zwycięzcy). Znów musimy poczekać jeszcze kilkanaście minut, aż do osiągnięcia mety przez Tidemanda, Tanaka, Solberga i Breena, by znać ostateczne wyniki tego odcinka.

TUTAJ znajdziecie wypowiedź Roberta po OS 6 (również po polsku). 

Aktualizacja godz. 16:15 


Robert Kubica zajął 8. miejsce na 6. OS-ie Rajdu Szwecji!

blank
Aktualizacja godz. 16:20Poniżej obejrzycie galerię zdjęć autorstwa Sebastiana Sabata:

blank

blank

blank

blank

blank

blank
Aktualizacja godz. 16:30


Poniżej film, również autorstwa Sebastiana Sabata:

Aktualizacja godz. 17:05


Rozpoczął się ostatni dzisiejszy OS Rajdu Szwecji.

Aktualizacja

„Nie było łatwo, ale wiele się nauczyliśmy, jeszcze wiele nauki przed nami, ważne że jesteśmy na mecie. Mamy nadzieję przejechać dwa następne dni” – powiedział na mecie Robert Kubica, który póki co jest ostatni.

Aktualizacja godz. 17:40

Robert Kubica zajął 11. miejsce na 7. OS-ie i w klasyfikacji generalnej jest 11. ze stratą prawie minuty do Sebastiena Ogiera.

blank

Aktualizacja godz. 18:25

Kolejne zdjęcia Sebastiana Sabata:

blank

blank

blank

blank

Aktualizacja godz. 19:20


Na oficjalnym profilu Roberta Kubicy na portalu Facebook ukazała się jego wypowiedź po dzisiejszych OS-ach:
Dzisiejszy dzień można uznać za bardzo udany, pomimo faktu, że 11. pozycja nie jest może szczytem marzeń. Mimo to tempo i to jak dziś jechaliśmy, biorąc pod uwagę doświadczenie, z jakim przyjechałem do Szwecji, jest zadowalające. Jechało się naprawdę fajnie. Jestem zadowolony, bo nie jest łatwo. Wiem też, gdzie muszę popracować, jeśli chodzi o moją jazdę, bo różnice pomiędzy torem wyścigowym, a szczególnie luźną nawierzchnią w rajdówce są ogromne. Jak jadę zachowawczo, to muszę trochę inaczej ustawiać auto i popracować nad tym, ale to przyjdzie z doświadczeniem. Oby tak dalej. Mam nadzieję, że uda nam się przejechać w Szwecji jak najwięcej kilometrów i na mecie będziemy w równie dobrych nastrojach, jak dziś wieczorem„.

Aktualizacja godz. 20:20

Na kanale Motorwizja, dotępnym w NC+ będzie można dziś obejrzeć podsumowanie Rajdu Szwecji o godz. 22. 

Aktualizacja godz. 20:55

Film z dzisiejszych przejazdów:

Aktualizacja godz. 22:00


Porcja zdjęć Adama Owczarka:

blank

blank

blank

Aktualizacja godz. 22:40


Kompilacja dzisiejszych przejazdów Roberta:

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i OneStopStrategy

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi