KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

blank

Robert Kubica w Rajdzie Monte Carlo – dzień 3 (Live timing, filmy, zdjęcia)[Aktualizacja godz. 22:40 – Onboard z wypadku, stream do podsumowania dnia]

blank
fot. FIA

Po niesamowitym i szokującym wręcz pierwszym dniu Rajdu Monte Carlo, podczas którego Robert Kubica wygrał 2 OS-y i zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, przystępujemy do kolejnej części rywalizacji. Piątek będzie dla kierowców morderczy – w ciągu zaledwie 5 OS-ów przejadą blisko 180 km. Warunki znów mają być trudne. Poniżej znajdziecie wszystko co niezbędne do śledzenia rywalizacji – live streaming, filmy, zdjęcia i radio rajdowe. Jeden OS zobaczymy na żywo.

PEŁNĄ RELACJĘ Z DNIA 2. PRZECZYTACIE TUTAJ

Robert Kubica już podczas pierwszego wczorajszego Odcinka Specjalnego spełnił swój cel na cały sezon – wygrał OS, a nawet dwa. Polak zadziwił swoją jazdą wszystkich, nie tylko ze świata sportów motorowych. Kubica nagle z grona zawodników, którzy mieli walczyć o miejsce w połowie pierwszej 10-tki, wyrósł na kierowcę, który walczy o zwycięstwo w rajdzie.

Polak plasuje się na 3. miejscu z minimalną stratą do Krisa Meeke i dość sporą do Briana Bouffier. Trzekrotny mistrz Polski pokazuje znakomite tempo, ale wszystkich goni Sebastien Ogier, który po początkowych niepowodzeniach teraz złapał właściwy rytm. Tak wygląda klasyfikacja przed dzisiejszymi OS-ami:

blank


Poniżej zobaczycie przejazdy Roberta Kubicy wraz z fragmentami onboardów i wypowiedź Polaka o czwartkowych OS-ach:

Kolejność

Zgodnie z nowymi przepisami, Robert będzie startował jako trzeci od końca spośród aut WRC. Oto kolejność startu:
1. Melicharek
2. Mikkelsen
3. Hirvonen
4. Latvala
5. Evans
6. Ostberg
7. Ogier
8. Kubica
9. Meeke
10. Bouffier

Harmonogram

Dziś czeka nas 5 OS-ów, rozgrywanych pomiędzy godz. 8:48 a 19. Najkrótszy z nich będzie liczył ponad 20 km, a najdłuższy – przejeżdżany dwukrotnie, aż ponad 49 km. 

Piątek, 17 stycznia:
godz. 08:48 – OS 7 – Vitrolles – Faye 1 (49,03 km)
godz. 10:41 – OS 8 – Selonnet – Bréziers (22,68 km)
godz. 12:11 – Serwis D (Gap)   
godz. 13:04 – OS 9 – Vitrolles – Faye 2 (49,03 km)
godz. 14:42 – OS 10 – Sisteron – Thoard (36,85 km)
godz. 16:52 – Serwis Mobilny (Digne Les Bains)   
godz. 18:00 – OS 11 – Clumanc – Lambruisse (20,77 km)

TUTAJ zobaczycie wirtualny przelot 3D nad OS-ami, a poniżej OS-y na mapie:

blank

Co w TV?

Tym razem – wszystko na to wskazuje – w telewizji będziemy mogli oglądać przekaz na żywo z jednego z OS-ów, liczącej ponad 49 km próby numer 9 – Vitrolles – Faye 2. Działające linki do live streamingu ukażą się na blogu przed godz. 13:15.

Piątek, 17 stycznia:
godz. 13:15 – na żywo OS 9 – Sport TV (Słowenia), Canal + (Hiszpania)
godz. 20:05 – Kronika TVP 1
godz. 22:35 – Podsumowanie MotorsTV (Wielka Brytania)


Warunki

Podobnie jak wczoraj, dziś kluczowe dla losów rywalizacji mogą okazać się warunki atmosferyczne. Nikt nie był w stanie określić, jakie one będą, ale synoptycy zapowiadają niemal całodzienne opany, również śniegu w wyższych partiach, ale temperatury mają być dodatnie.

Całą rywalizację będziemy oczywiście śledzić na blogu, zapraszam na wspólne emocje.

Aktualizacja

W Gap ciągle pada rzęsisty deszcz, a na trasie jest wiele miejsc ze stojącą wodą. Temperatura wynosi około 7 stopni Celsjusza. 

Aktualizacja godz. 8:15

Najnowsze doniesienia pogodowe mówią, że na trasie 1. OS-u jest nieco śniegu i dużo lodu. 

Aktualizacja godz. 8:48

Rozpoczął się już pierwszy dzisiejszy OS. Kierowców czeka ponad 49 km jazdy!

blank
fot. M-Sport

Aktualizacja godz. 9:00


Robert Kubica – podobnie jak wszyscy inni kierowcy – zdecydował się na założenie 4 opon supermiękkich i wzięcie 2 opon na śnieg.

Aktualizacja godz. 9:07

Robert Kubica jest już na trasie 7. OS-u. Póki co najlepsze czasy wśród pierwszych kierowców notuje Sebastien Ogier. Robert ma drugi czas. 

Aktualizacja godz. 9:13

Robert Kubica nadal zajmuje 2. miejsce na 2. splicie, za Ogierem, ale szybciej od niego jechali na pierwszym Meeke i Bouffier. Na trasie nie ma śniegu, ale jest bardzo mokro. 

Aktualizacja godz. 9:18

Po drugim pomiarze czasu jedynie Sebastien Ogier jest szybszy od Roberta Kubicy! 

Aktualizacja godz. 9:27

Znakomicie jedzie Brian Bouffier, który jest drugi w połowie OS-u. Kubica jest trzeci – odrabia do Meeke, straci do Ogiera o Bouffiera.  

Aktualizacja godz. 9:32

Robert Kubica przejechał odcinek 7 z czasem o 24 sekundy gorszym od Ogiera. Francuz przeskoczył Polaka w klasyfikacji generalnej.  Pozostający na trasie Kris Meeke i Bryan Bouffier jadą również odrobinę szybciej niż Kubica. Robert narzekał na aquaplanning, szczególnie w drugiej części oesu, gdzie było więcej deszczu.
 

Aktualizacja godz. 9:38


Kubica uzyskał 4 czas na 7 oesie i spadł na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Genialna jazda Sebastiena Ogiera wywindowała go na 2 miejsce w klasyfikacji generalnej.


Klasyfikacja na / po OS 7:

blank

O 10:41 startuje OS 8 i na miejscu mocno pada. Dziś rano „szpiedzy” informowali o dość dużej ilości lodu na tym odcinku. Sami zawodnicy obawiają się sporej ilości „syfu”, który może być wyciągnięty z cięć na drogę. Ten odcinek będzie przejeżdżany tylko raz, więc jadący później  zawodnicy będą mogli nieco przez to tracić.

Aktualizacja godz. 10:25


Na jutro zapowiadane są duże opady śniegu i deszczu na trasie rajdu. Za 15 minut rozpocznie się 8. OS liczący 22,68 km. Po nim będzie miał miejsce serwis. Robert startuje jako 8.

Czekając na start OS 8, przedstawiam kilka ciekawostek na temat osiągnięć Roberta Kubicy w Rajdzie Monte Carlo i porównania na dalszą część sezonu:

  • Robert wygrał już więcej
    odcinków w rajdowych MŚ niż Kimi Raikkonen w całej swojej karierze w WRC (Fin wygrał tylko 1 odcinek
    podczas Rajdu Niemiec 2010, jeżdżąc przez 2 pełne sezony Citroenem C4 WRC)
  • Sebastien Ogier wygrał swój pierwszy odcinek debiutując samochodem WRC w rajdowych MŚ (Wielka Brytania 2008, kilka oesów później zaliczył dachowanie)
  • Ogier w swoim pierwszym pełnym sezonie w aucie WRC był raz na podium (drugie miejsce, Grecja 2009)
  • Żaden zawodnik z wygranym wyścigiem w F1 nie zwyciężył jeszcze w rundzie rajdowych MŚ. Najlepszym osiągnięciem wśród zawodników w obu dyscyplinach były 3 miejsca Carlosa Reutemanna w Rajdzie Argentyny (12 wygranych wyścigów F1)
Aktualizacja godz. 10:42


Rozpoczął się 8. OS Rajdu Monte Carlo. Oto warunki, jakie na nim panują:

blank

Aktualizacja godz. 10:57


Robert Kubica i Maciej Szczepaniak są już na trasie 8. OS-u. Polacy po pierwszym punkcie pomiaru czasu mają drugi czas – słabszy od Latvali, ale jadą szybciej niż Ogier.

Aktualizacja godz. 11:12

„Było bardzo ślisko, w jednym momencie mieliśmy wiele szczęścia, jest bardzo niebezpiecznie” – powiedział Robert na mecie. Polak uzyska najpewniej 4. czas. Świetnie jadą Bouffier i Meeke. 

Aktualizacja godz. 11:17

Robert Kubica zajął 3. miejsce na 8. OS-ie. Polak znacznie zbliżył się do Krisa Meeke w klasyfikacji generalnej:

blank

Aktualizacja godz. 12:15


„Warunki bardzo trudne. Nie było lodu i śniegu
ale partie gdzie jest błyszczący, bardzo śliski asfalt. Ustawiliśmy
niskie ciśnienia co się opłaciło, bo trzymałem dobre tempo gdy rozgrzały
się opony. Na równi z Ogierem, ale rozpadał się deszcz i dużo straciliśmy. Na szóstkowym zakręcie podbilo nas i dosłownie katapultowało prosto na ścianę, ale się prześlizgneliśmy. Udało sie. To solidny samochód
(śmiech). Jedziemy ostrożnie. Gdy czuje sie pewnie jadę szybko a gdy nie to mocno odpuszczam. Nie przypuszczałem że będę w stanie jechać tempem Ogiera. Na drugiej pętli nie zamierzam ryzykować. Celem jest meta.”

Aktualizacja godz. 12:30

Poniżej zobaczycie onboard Roberta z wczorajszej jazdy po śniegu:

Aktualizacja godz. 12:45


9 Odcinek Specjalny Rajdu Monte Carlo, który rozpocznie się o godz. 13:09 (jest 5 minut opóźnienia) będzie transmitowany na żywo przez kilka stacji. TUTAJ i TUTAJ znajdziecie live streamingi z niego.

Aktualizacja godz. 13:15


Ruszył już 9. OS, TUTAJ znajdziecie kolejny live streaming z tej próby. Robert ruszy za kilka minut. Kłopoty ma Jari Mati Latvala, który stoi na trasie.

Aktualizacja godz. 13:20

TUTAJ kolejny live streaming. 

Aktualizacja godz. 13:25

Tylko Sebastian Ogier jest szybszy od Roberta Kubicy spośród kierowców, którzy minęli już pierwszy punkt pomiary czasu. 

Aktualizacja godz. 13:33

Na kolejnych punktach pomiaru czasu Robert Kubica odrabia stratę do Sebastiana Ogiera (obecnie 0,4s.) i powiększa przewagę nad Krisem Meeke. Robert jest szybszy również od Bouffiera. 

Aktualizacja godz. 13:40 


Robert Kubica po 3 punktach pomiaru czasu jest szybszy o 10,5 sekundy od Briana Bouffier i 8 sekund od Krisa Meeke.

Aktualizacja godz. 13:45

Robert Kubica prawdopodobnie stoi na trasie 9. OS-u. Polak jechał znakomicie, odrabiając 33 sekundy do Briana Bouffiera. 

Aktualizacja godz. 13:50

Robert Kubica albo wypadł z trasy 9. OS-u albo złapał kapcia. Czekamy na informacje. Robert awansowałby prawdopodobnie na 2. miejsce po tym OS-ie, za Sebastiana Ogiera. 

Aktualizacja godz. 13:55

Robert Kubica wypadł z trasy 9. OS-u Rajdu Monte Carlo. Załodze nic się nie stało. 

Aktualizacja godz. 14:05

Robert Kubica prawdopodobnie nie ukończy rywalizacji w Monte Carlo.  

Aktualizacja godz. 14:06

blank

Aktualizacja godz. 14:15

Robert Kubica wypadł z trasy prawdopodobnie z powodu czarnego lodu na asfalcie. Przypominam, że w rajdzie Monte Carlo nie ma Rally2, a zatem jest to koniec rywalizacji dla Roberta, nie wróci jutro na trasę. Bardzo proszę o umiar w komentarzach. 

Aktualizacja godz. 14:25

blank

Aktualizacja godz. 14:25

blank

Aktualizacja godz. 14:30


To już pewne, Robert Kubica nie ukończy Rajdu Monte Carlo :/

Aktualizacja godz. 15:00

Wyniki 9. OS-u, na którym wypadł Robert Kubica. Prowadzenie objął Sebastien Ogier.

blank

Aktualizacja godz. 16:40


Sebastien Ogier był najszybszy podczas 10. OS-u Rajdu Monte Carlo i powiększył prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugi był Brian Bouffier. 

blank

Aktualizacja godz. 16:55Auto Roberta zostało już wyciągnięte:

blank

Aktualizacja godz. 18:15Poniżej filmy z 9. OS-u Roberta:


Aktualizacja godz. 18:50


Jari Mati Latvala wygrał ostatni dzisiejszy OS Rajdu Monte Carlo. Na pewnym prowadzeniu nadal Sebastien Ogier, coraz więcej traci Brian Bouffier:

blank

Aktualizacja godz. 20:30


Maciej Szczepaniak na swoim profilu na portalu Facebook podsumował występ w Rajdzie Monte Carlo: „No cóż, taki to sport. Plan zakładał przejechanie całego Monte i poznanie oesow. Udało nam sie wykonać tylko niespełna 50%. Niestety w tak zdradliwych warunkach można było opuścić drogę w każdej chwili. Aby jednak nie opuszczać Monako tylko z goryczą to muszę przyznać ze wygrana na odcinkach WRC jest „fajnym” uczuciem a wyświetlony na konsoli w rajdówce w trakcie oesu komunikat dotyczący splitu ss9 17km Ogier +0 zapada w pamięć. Dziękuje wszystkim za gorące kibicowanie. A teraz tydzień odpoczynku i testy w śnieżnej Szwecji.


Aktualizacja godz. 20:40


Poniżej zobaczycie film z dzisiejszego wypadku Roberta:

Aktualizacja godz. 21:00


Oto onboard z wypadku Roberta Kubicy:

Aktualizacja godz. 21:30


Poniżej dzisiejsza kronika TVP:

Aktualizacja godz. 22:30


Filmowe podsumowanie OS-ów 9-11:

Aktualizacja godz. 22:40


TUTAJ możecie oglądać podsumowanie dnia.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i OneStopStrategy

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi