KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank

Kubica i Szczepaniak wygrywają Janner Rallye – filmy, zdjęcia, wypowiedzi[Aktualizacja poniedziałek – materiał Eurosportu]

blank

Po niezwykle emocjonującej walce i genialnym doborze opon, połączonym ze znakomitą jazdą, Robert Kubica i Maciej Szczepaniak zwyciężyli w Janner Rallye, nokautując rywali w ostatnim OS-ie. Kubica otrzymał dodatkowo Colin McRae Trophy. Poniżej znajdziecie pełną relację z całego dnia wraz z wywiadami, filmami, onboardami i zdjęciami.

PEŁNĄ RELACJĘ Z DNIA 1. PRZECZYTACIE TUTAJ

PEŁNĄ RELACJĘ Z DNIA 2. PRZECZYTACIE TUTAJ

Aktualizacja poniedziałek

Poniżej zobaczycie najciekawszy moment z wczorajszej relacji Eurosportu:

Aktualizacja godz. 23:25

Przypominam, że za kilka minut w Eurosporcie podsumowanie Janner Rallye – a te kilka minut możecie wykorzystać na obejrzenie filmu z dekoracji i wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego 🙂

Aktualizacja godz. 22:35

blank
fot. facebook.com/KubicaOfficial

blank
fot. facebook.com/KubicaOfficial

blank
fot. facebook.com/KubicaOfficial

blank

Aktualizacja godz. 21:55

TUTAJ zobaczycie dzisiejszą kronikę TVP
 

TUTAJ zobaczycie wywiad z Robertem Kubicą

TUTAJ zobaczycie wywiad z Maciejem Szczepaniakiem

A poniżej onboard Roberta:

Aktualizacja godz. 20:20

Poniżej zobaczycie film z podium z Robertem:

Aktualizacja godz. 19:30

Zdjęcie Roberta odbierającego nagrodę z rąk Marcusa Gronholma (fot. www.facebook.com/KubicaOfficial):

blank

Aktualizacja godz. 19:15

Robert Kubica otrzymał Colin McRea Trophy w Janner Rallye – a poniżej film z onboardem:

Aktualizacja godz. 19:00

Oto film z dekoracji:

Aktualizacja godz. 18:15

blank

blank

blank
fot. fiaerc.com

 

blank
fot. fiaerc.com
Aktualizacja godz. 18:00

TUTAJ obejrzycie stream z drugiej kamery.

Aktualizacja godz. 17:20

Polecam teraz oglądanie live streamingu z Austrii – link wyżej.

Aktualizacja godz. 17:10

Robert przyznał, że na dojeździe do ostatniego OS-u skrzyżował opony z kolcami, które miał na przodzie z oponami zimowymi, które miał z tyłu.

Aktualizacja godz. 16:58

blank

Aktualizacja godz. 16:55

Robert Kubica jest już na mecie 18. OS-u, kończącego Janner Rallye. Polak uzyskał znakomity rezultat i wygrał Janner Rallye! To pierwsze zwycięstwo Polaka w serii ERC.

„Było OK, mieliśmy jeden moment – była mgła, zdekoncentrowałem się i muszę przeprosić za to Maćka. Cieszę się z jednego – nie mam doświadczenia, ale jeżeli słucham swojego przeczucia, to zawsze wybiorę dobre opony” – powiedział Robert Kubica na mecie.

Aktualizacja godz. 16:20

Robert Kubica za kilkanaście minut wyruszy na ostatni OS Janner Rallye. Walka powinna być bardzo ciekawa – Valcaw Pech musi jechać na slickach, Kubica eksperymentuje z kolcami na przednich kołach.

Aktualizacja godz. 15:48

No i Robert wyjeżdża na oponach z kolcami na przodzie 🙂 A rywale jadą na slickach 🙂 Testowanie ekstremalne, widać, że nie zależy mu na wyniku.

Aktualizacja godz. 15:10

Rozpoczął się serwis przed ostatnim OS-em, poniżej zobaczycie 2 ciekawe filmy z Robertem:

Aktualizacja godz. 14:35

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak wygrali 17. OS Janner Rallye – 2 sekundy przed Pechem. „Bardzo trudne warunki, w wielu miejscach był aquaplaning. Na tym rajdzie mieliśmy już wszystko – deszcz, śnieg, lód, mgłę, błoto a więc to dobry trening dla nas” – powiedział Robert po zakończeniu tego OS-u.

Aktualizacja godz. 14:26

Na trasie próby panują ciężkie warunki – pada mocny deszcz. Wydaje się, że rajd da Robertowi kompletny trening – śnieg, lód, mgła, błoto, asfalt i deszcz.

Aktualizacja godz. 14:08

Rozpoczął się przedostatni OS Janner Rallye – liczący aż 25 km. TUTAJ znajdziecie wywiad z Robertem dla TVP.

Aktualizacja godz. 13:40

Bardzo trudny odcinek, dużo błota, do tego mgła, ale to dobry test dla mnie i coś nowego” – powiedział Kubica na mecie 16. OS-u. Był na nim sekundę wolniejszy od Pecha.

blank

Aktualizacja godz. 13:25

Rozpoczął się 16. OS Janner Rallye, Robert Kubica niebawem będzie na trasie.

Aktualizacja godz. 13:05

Było bardzo trudno jechać, rozpoznać gdzie się jest. Pojechaliśmy bardzo spokojnie, bo nie ma sensu ryzykować. To trudny rajd a robi się coraz trudniejszy” – powiedział Robert na mecie 15. OS-u. Polak uzyskał na nim 2. czas, 4,5 sekundy za Pechem.

blank

Aktualizacja godz. 13:00

Na trasie 15. OS-u panuje ogromna mgła, widoczność mniejsza niż 50 metrów.

Aktualizacja godz. 12:45

Kolejny film z przejazdu na limicie Roberta 🙂

Aktualizacja godz. 12:40

Rozpoczął się 15. OS Janner Rallye. Na jego trasie panują trudne warunki.

Aktualizacja godz. 12:00

Robert Kubica jest już na mecie 14. OS-u. Polak wygrał tę próbę o 2,2 sekundy przed Pechem i zbliżył się do niego w klasyfikacji generalnej. „Było bardzo trudno, musieliśmy uważać” – powiedział Robert na mecie.

blank


Aktualizacja godz. 11:40

Wystartował 14. OS Janner Rallye. A to dwa obrazi radosnej twórczości dotyczące falstartu Roberta.

blank

blank

Aktualizacja godz. 10:55

Krótki film z przejazdu Roberta:

Aktualizacja godz. 10:45

To był dla mnie dobry poranek. Pierwsze dwa OS-y jechałem bardzo dobrze. Mieliśmy problemy z hamulcami, a na 3 OS-ie było bardzo ślisko i musiałem jechać bardzo ostrożnie. Nie był to bardzo łatwy pojedynek. Czasy są podobne do Pecha. Byłem zaskoczony, że ma lepsze czasy, bo byłem bardzo zadowolony ze swojej jazdy. Na 12. OS-ie wypróbowałem nową strategię startu i ruszyłem trochę za wcześnie” – powiedział Kubica po pierwszej dzisiejszej pętli.

Aktualizacja godz. 10:35

Przypominam o możliwości oglądania live streamingu z parku maszyn TUTAJ.

Aktualizacja godz. 10:00

Robert Kubica otrzymał karę 10 sekund za falstart na 12. OS-ie. Aktualna klasyfikacja generalna:

blank

Aktualizacja godz. 9:42

„Nie mieliśmy żadnego problemu. Założyliśmy nowe hamulce, które nie pracowały dobrze, przegrzałem je i teraz nie mogę ich mocno eksploatować” – powiedział Kubica na mecie. Robert stracił na tym OS-ie prowadzenie w rajdzie. O zaledwie 0,2 sekundy wyprzedza go Pech. 

blank

Aktualizacja godz. 9:15

Tak wygląda aktualna klasyfikacja. Wystartował 13. OS:

blank

Aktualizacja godz. 9:10

Robert Kubica jest już na mecie 12. OS-u, ponownie nieznacznie przegrał na nim z Vaclawem Pechem, ale nadal prowadzi w generalce: „To był trudny, podchwytliwy odcinek. Wydaje mi się, że jadę całkiem dobrze, ale Pech jedzie lepiej, bo jest szybszy, choć wydaje mi się, że jadę szybko” – powiedział Robert na mecie.

Aktualizacja godz. 9:00

Poniżej znajdziecie wideo z tej wczorajszej przygody Roberta:

blank

Aktualizacja godz. 8:45

Rozpoczął się 12. OS Janner Rallye liczący 12,5 km.

Aktualizacja godz. 8:25

W nocy w aucie Roberta wymieniano turbo, a na mecie 1. dzisiejszego OS-u hamulce w Fordzie były bardzo nagrzane. Poniżej możecie obejrzeć relację Eurosportu z pierwszego dnia:Aktualizacja godz. 8:20

Oto klasyfikacja rajdu po dzisiejszym OS-ie:

blank

Aktualizacja godz. 8:10

Robert Kubica zajął 2. miejsce na mecie pierwszego dzisiejszego OS-u. Polak przegrał o 1,7 sekundy z Vaclawem Pechem, ale utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Aktualizacja

Na trasie jest 0 stopni, mogą występować lokalne oblodzenia na nawierzchni. Robert startuje jako 10. (PS – dziś aktualizacje, w ramach testu, będą umieszczane na górze wpisu.

Już po pierwszym Odcinku Specjalnym Janner Rallye wykrystalizowała się czołówka 4 kierowców, którzy mieli walczyć o zwycięstwo w całej imprezie. Pierwsze trzy OS-y wygrali Kajetanowicz (dwa) i Kubica. Walczyli z nimi Rajmund Baumschlager i Vaclaw Pech.

Na pierwszym przegrupowaniu pierwsze dwa miejsca zajmowali Kajto i Kubica. Niestety, trzy kolejne OS-y nie poszły po myśli naszych rodaków. Nie dość, że warunki bardzo się zmieniły, to jeszcze najpierw Kubica złapał kapcia, a następnie w aucie Kajetanowicza zacięła się przepustnica, co zaowocowało uderzeniem w bok auta i końcem rywalizacji dla aktualnego mistrza Polski. Tak wyglądało jego auto po tej przygodzie:

blank

Kubica szybko odrabiał straty, do końca dnia wygrał jeszcze 3 OS-y i ostatecznie awansował z 5. pozycji, którą zajmował po OS-ie, w którym przebił oponę, na pozycję 1. z przewagą 6,4 sekundy nad Vaclawem Pechem. Oto klasyfikacja po sobocie:

blank

Poniżej zobaczycie filmy z Robertem wraz z onboardem:

Co nas czeka dziś?

Dziś zostanie rozegranych 8 finałowych prób rywalizacji, które będą liczyły od 7,79 km do 25 km. Ostatnia próba będzie power stagem, w którym będą przyznawane dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej ERC.

Harmonogram

Niedziela, 5 stycznia
godz. 07:43 – OS 11 Gutau 1 (8,27 km)
godz. 08:40 – OS 12 UnterweiOSenbach 1 (12,54 km)
godz. 09:15 – OS 13 Arena Königswiesen 1 (7,79 km)
godz. 10:40 – Serwis (Freistadt)
godz. 11:38 – OS 14 Gutau 2 (8,27 km)
godz. 12:35 – OS 15 UnterweiOSenbach 2 (12,54 km)
godz. 13:10 – OS 16 Arena Königswiesen 2 (7,79 km)
godz. 14:00 – OS 17 Bad Zell – Tragwein – Aisttal 1 (25,00 km)
godz. 15:03 – Serwis (Freistadt)
godz. 16:20 – OS 18 Bad Zell – Tragwein – Aisttal 2 [Power Stage] (25,00 km)
 
Oto te OS-y na mapie:

blank

Wirtualny przelot nad trasą 3D zobaczycie TUTAJ.

Pełny harmonogram rajdu TUTAJ
Co w Tv?

Niedziela, 5 stycznia
godz. 7:15 – Eurosport 2 – podsumowanie dnia 1
godz. 20:05 – Kronika TVP 1

Całą rywalizację będziemy śledzić przez cały dzień na blogu – zapraszam na rajdowe emocje z Robertem Kubicą w roli głównej!

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i OneStopStrategy

fot. Tomasz Zawada

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

10h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi