KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Robert Kubica w Jänner Rallye – dzień 2 (filmy, zdjęcia, live timing) [Aktualizacja godz. 23:25 – Kubica liderem, zdjęcia, onboard, wypowiedź o Szczepaniaku, filmy]

Znakomicie rozpoczęły polskie załogi udział w pierwsze rundzie sezonu ERC, Jänner Rallye. Robert Kubica i Maciej Szczepaniak wygrali Odcinek Kwalifikacyjny, a Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran uplasowali się na 2. miejscu. Dziś rywalizacja startuje na dobre – przed nami 10 wymagających OS-ów. Poniżej znajdziecie wszystko, co niezbędne do śledzenia rajdu – live timing, radio rajdowe, filmy, zdjęcia i wypowiedzi.

PEŁNĄ RELACJĘ Z DNIA 1. PRZECZYTACIE TUTAJ

Już piątek, w którym rozgrywano tylko shakedown i Odcinek Kwalifikacyjny był bardzo ciekawy i intensywny. Kierowcy walczyli o możliwość wyboru miejsc startowych i najlepiej na liczącym 1,99 km odcinku poradził sobie Robert Kubica, który był o 0,9 sekundy szybszy od Kajetana Kajetanowicza.

Poniżej możecie obejrzeć wszystkie filmy z wczorajszych przejazdów Roberta Kubicy, włącznie z bardzo ciekawym onboardem:

Przejazdy Kajetana Kajetanowicza znajdziecie TUTAJ.

Robert Kubica wybrał ostatnią, 12. pozycję startową, Kajto pojedzie jako 6. Oto kolejność startowa do pierwszego OS-u:

1. A. Tlustak
2. V. Griazin
3. A. Aigner
4. V. Pech
5. B. Harrach
6. K. Kajetanowicz
7. R. Baumschalger
8. R. Odlozilik
9. J. Tarabus
10. R. Consani
11. J. Cerny
12. R. Kubica

Robert podkreślał wczoraj na konferencji prasowej, że start ten traktuje treningowo i wczoraj jechał bardzo spokojnie. Polak potwierdził, że jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to jego pilotem w całym obecnym sezonie będzie Maciej Szczepaniak. Robert powiedział również, że dobrze jeździ mu się autem, w niektórych aspektach nawet lepiej niż Citroenem, ale nie można jeszcze wysuwać zbyt daleko idących wniosków. Robert ciekawie wypowiedział się również o wypadku Michaela Schumachera. Przeczytacie o tym w relacji z wczorajszego dnia (TUTAJ).

Co nas czeka dziś?

A dziś start zaczyna się na dobre. Sobota będzie bardzo intensywnym dniem dla kierowców – już o godz. 8:11 rozpoczną oni pierwszy Odcinek Specjalny, a ostatni z zaplanowanych 10-ciu odbędzie się o godz. 19:30. Będą one miały długość od 8,3 km do 22,93 km. W trakcie dnia zaplanowano 3 serwisy.

Harmonogram

Sobota, 4 stycznia:
godz. 08:11 – OS 1 Pierbach 1 (18,99 km)
godz. 09:14 – OS 2 Liebenau 1 (10,22 km)
godz. 10:00 – OS 3 St. Oswald 1 (8,30 km)
godz. 10:43 – Serwis (Freistadt)    
godz. 12:04 – OS 4 Pierbach 2 (18,99 km)
godz. 13:07 – OS 5 Liebenau 2 (10,22 km)
godz. 13:53 – OS 6 St. Oswald 2 (8,30 km)
godz. 15:06 – Serwis (Freistadt)    
godz. 15:53 – OS 7 Pregarten 1 (8,76 km)
godz. 16:36 – OS 8 Schönau – St. Leonhard 1 (22,93 km)
godz. 17:50 – Serwis (Freistadt)
godz. 18:47 – OS 9 Pregarten 2 (8,76 km)
godz. 19:30 – OS 10 Schönau – St. Leonhard 2 (22,93 km)

Oto te OS-y na mapie:

Wirtualny przelot nad trasą 3D zobaczycie TUTAJ.

Co w Tv?

Sobota, 4 stycznia
godz. 20:05 – Kronika TVP 1
godz. 24:00 – Eurosport – podsumowanie dnia 1

Całą rywalizację będziemy śledzić przez cały dzień na blogu – zapraszam na rajdowe emocje z Polakami w roli głównej!

Aktualizacja

Pierwsi kierowcy są już na trasie, Robert pojawi się na niej za kilkanaście minut. Na trasie jest nieco lodu, a warunki są trudne.

Aktualizacja godz. 8:40

Na mecie jest już Kajetan Kajetanowicz, który również mówił o bardzo trudnych i zdradliwych warunkach na trasie. Uzyskał on najlepszy czas jak dotąd, ale miał lekko uszkodzony zderzak. Na górze dodałem nowy link do live timingu. 

Aktualizacja godz. 8:50

Robert i Maciej są już na mecie OS-u. Polacy uzyskali 3 czas, tracąc blisko 5 sekund do Kajetana Kajetanowicza. „Było bardzo trudno, pierwszy raz w tym samochodzie, na tej trasie. Mam mało doświadczenie w na tych oponach, a warunki są bardzo podstępne” – powiedział Robert na mecie. 

Aktualizacja godz. 9:30

Kajetan Kajetanowicz jest na mecie 2. OS-u. Polak jest póki co najszybszy. Ponownie wielu kierowców miało problemy i kilku uszkodziło swoje auta.  

Aktualizacja godz. 9:45

Było bardzo trudno, mieliśmy jeden groźny moment, gdzie trochę straciliśmy, ale jest OK” – powiedział Robert Kubica na mecie 2. OS-u, na którym uzyskał 3. czas i jest 2. w klasyfikacji generalnej, głównie dzięki karze 10 sekund dla Baumschlagera za falstart.

 Aktualizacja godz. 10:08


Rozpoczął się 3. OS Janner Rallye. Robert będzie na trasie za kilkanaście minut.

Aktualizacja godz. 10:20 

Kajetan Kajetanowicz jest już na mecie 3. OS-u. Polak zajmuje obecnie 3. miejsce na tej próbie. 

Aktualizacja godz. 10:30

Jest dużo lodu i żwiru na trasie. Pierwszy raz jadę na takiej drodze, pierwszy raz w tym samochodzie, ale jest OK” – powiedział Robert na mecie 3. OS-u, na którym uzyskał najlepszy czas, 3 sekundy przed Baumschlagerem i goni Kajetanowicza w klasyfikacji generalnej. 

Aktualizacja godz. 10:35


Aktualizacja godz. 11:35


Trwa przerwa serwisowa, a podczas niej z Robertem Kubicą spotkał się Marcus Gronholm. (fot. fiaerc)

TUTAJ znajdziecie live stream z parku maszyn.

Aktualizacja godz. 12:10

Wystartował 4. OS Janner Rallye. Za kilka minut na trasie będzie Kajetan Kajetanowicz a za kilkanaście minut Robert Kubica. Oto zapis rozmowy Roberta z Marcusem Gronholmem: Robert, bądź cierpliwy. Ja wygrałem swój pierwszy rajd WRC w wieku 32
lat i zdobyłem swój pierwszy tytuł. Kiedy masz urodziny? No, to rok
2017 będzie twój
„.

Jeszcze jedna wiadomość organizacyjna – jutro wypróbujemy nowy sposób dodawania aktualizacji – będą one pojawiały się od góry – pod linkami do live timingu itp.

PS – Podobno życiu Michaela Schumachera nie zagraża już niebezpieczeństwo. Byłaby to najważniejsza informacja dnia. Taką wiadomość przekazał dziennikarzom przyjaciel rodziny.

Aktualizacja godz. 12:25

Na trasie nie ma już lodu, ale jest mokro. Ważny wydaje się zatem wybór opon. 

Aktualizacja godz. 12:30

Wszyscy zawodnicy znacznie poprawiają swoje czasy. Na mecie jest Kajetan Kajetanowicz: „Jest lepiej na trasie, dobrze czuję auto, mam fajną zabawę mimo że auto jest dla mnie nowe” – powiedział Kajto na mecie. Polak był 2. na tym OS-ie i zajmuje 1. miejsce, ex-aequo z Vaclawem Pechem. Robert zaraz ruszy na trasę. 

Aktualizacja godz. 12:45

Dobór opon okazał się kluczowy na drugiej pętli Janner Rally. Stracili ci, którzy zdecydowali się na opony na lód. Robert ma opony zimowe, a jest to chyba wybór optymalny. 

Robert jest już na mecie, na tej próbie zajął dopiero 5. miejsce, a wszystko za sprawą przebitej prawej przedniej opony. Polak w generalce spada na 4. miejsce, tracąc blisko 12 sekund do nowego lidera rajdu, Baumschlagera. Trwa zmiana przebitej opony.

Aktualizacja godz. 12:50

Biorąc pod uwagę to, że Robert jechał aż 11 km z przebitą oponą (przebił ją po uderzeniu w kamień na 7-kilometrze), to Polak wykręcił znakomity czas. Cieszy dobry wybór opon u Kubicy, miejmy nadzieję, że na kolejnych OS-ach nadrobi stratę.

Aktualizacja godz. 13:10

Rozpoczął się 5. OS Janner Rallye. Przed kierowcami 10,22 km. 

Aktualizacja godz. 13:25

Wszystko jest w porządku, ciśniemy jak tylko możemy. Musimy być ostrożni i sprytni. Jestem zadowolony z tych opon” – powiedział Kajetanowicz, który ma obecnie pierwszy czas. 

Aktualizacja godz. 13:38

Na poprzednim OS-ie mieliśmy przebitą opony. Ten OS był spokojny, nie mamy dobrych opon na te warunki, ale uczymy się i to jest najważniejsze” – powiedział Robert Kubica po ukończeniu 5. OS-u, na którym był 4. i taką samą pozycję zajmuje w generalce. 

Aktualizacja godz. 14:15


Kajetana Kajetanowicza nie ma jeszcze na mecie 6. OS-u. Polak musiał mieć jakąś przygodę na trasie.

Aktualizacja godz. 14:18

Kajto zatrzymał się na 2 kilometrze trasy, prawdopodobnie uderzył tyłem auta w jakąś przeszkodę. 

Aktualizacja godz. 14:20

Robert Kubica jest już na mecie 6. OS-u. Polak uzyskał najlepszy czas na tej próbie i wygrał swój drugi OS w rajdzie. „Było trudno, mieliśmy jeden moment, jest podchwytliwie, szczególnie bez doświadczenia” – powiedział Robert. 

Aktualizacja godz. 14:25

Aktualizacja godz. 14:55


Oto zdjęcie auta Kajetana Kajetanowicza po dzisiejszej przygodzie. Nie było jednak uderzenia, a awaria auta – podobno zablokował się gaz.
Aktualizacja godz. 15:15Jeszcze nie mamy oficjalnej decyzji, ale nie ma dużego wyboru. Maciek nie może teraz jeździć z Michałem Kościuszko więc zadzwoniłem do niego i zapytałem, czy chce przejechać ze mną Janner i zgodził się” – powiedział Robert Kubica o współpracy z Maciejem Szczepaniakiem. Szanse na jazdę z nim w tym sezonie Kubica ocenił na 95%.Aktualizacja godz. 16:00Wystartował już 7. OS Janner Rallye. Robert Kubica ruszy na trasę za około 20 minut. Niestety, do OS-u nie wystartuje Kajetan Kajetanowicz.

Aktualizacja godz. 16:20

Robert Kubica zajął 2. miejsce na 7. OS-ie, przegrywając zaledwie o 0,1 sekundy z Vaclawem Pechem. Najważniejsze jednak, że znacznie zbliżył się do Baumschlagera. „Warunki były bardzo złe, bo miałem mnóstwo żwiru na trasie. Warunki zmieniają się bardzo szybko” – powiedział Robert na mecie. 

Aktualizacja godz. 16:25

Aktualizacja godz. 16:38

Pierwsi kierowcy wyruszyli już na trasę 8. OS-u. Jest to najdłuższa dziś próba, liczącą prawie 23 km.

Aktualizacja godz. 17:17


To był bardzo trudny OS, bardzo śliski, podstępny. Myślę, że wykonaliśmy dobrą pracę, warunki się bardzo zmieniają. Nie jadę na limicie, on jest daleko. Póki co idzie dobrze” – powiedział Robert na mecie 8. OS-u, który padł jego łupem! Kubica awansuje na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Aktualizacja godz. 17:40


Tak jechał dziś Robert:


 
Aktualizacja godz. 18:50

Kajetan Kajetanowicz wycofał się z rywalizacji w Janner Rallye. W jego aucie doszło do zacięcia przepustnicy i uderzenia. Oto jego auto po tej przygodzie:

A tymczasem wystartował 9. OS Janner Rallye – jest to dość krótka i szybka próba licząca 8,76 km.

Aktualizacja godz. 19:10

Robert Kubica wygrywa kolejny OS! Polak o 1 sekundę wyprzedził Vaclawa Pecha.


„To nie jest łatwy dzień, przed nami jeden bardzo trudny OS i zobaczymy co będzie” – powiedział Robert na mecie OS-u.

Aktualizacja godz. 19:12

Robert traci już tylko niecałe 2 sekundy do Pecha.

Aktualizacja godz. 19:30


Wystartował najdłuższy dzisiejszy OS, który zakończy sobotnią rywalizację.

Aktualizacja godz. 20:05

Mieliśmy drobną przygodę, uderzyliśmy w coś, ale to była mała strata, może 2 sekundy. To był bardzo podchwytliwy OS. Jesteśmy tu aby testować, jedziemy własnym tempem. Było trudno, ale jesteśmy tu aby testować, nie mam dużego doświadczenia i wszystko jest nowe. Musimy ukończyć ten rajd, a to nie łatwe” – powiedział na mecie ostatniego dzisiejszego OS-u Robert Kubica, który okazał się najszybszy na tej próbie, wyprzedzając drugiego kierowcę o aż 8 sekund. Polak objął prowadzenie w rajdzie! 

Aktualizacja godz. 20:40

Aktualizacja godz. 20:45


TUTAJ zobaczycie onboard Roberta Kubicy.

Aktualizacja godz. 21:20

Muszę przyznać, że daje sobie radę i nie wymięka na robocie! Maciek
jest doświadczonym pilotem i na pewno to jest normalne, że pierwszego
dnia nie wszystko jest perfekcyjne. Na pewno zadanie dla niego nie jest
łatwe. Oesy są bardzo wymagające, szczególnie zmiana rytmu. Na pierwszej
pętli było bardzo ślisko i jechaliśmy bardzo wolno, na drugiej było już
bardziej przyczepnie, ale jechaliśmy kolcach, a na trzeciej niektóre
partie były całkiem suche
” – powiedział Robert Kubica o współpracy z Maciejem Szczepaniakiem, cytowany przez blog Mikołaja Sokoła, www.sokolimokiem.tv.

Aktualizacja godz. 23:25

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i OneStopStrategy

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi