KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica trzyma kciuki za Schumachera [Aktualizacja czwartek, 30.01 – Schumacher wybudzany ze śpiączki]

blank

Michael Schumacher walczy o życie w szpitalu w Grenoble po wypadku, jakiego doznał na stoku narciarskim we Francji. Wsparcie dla niego przekazuje cały świat, nie tylko ten związany ze sportami motorowymi. Wyrazy wsparcia wyraził również Robert Kubica: „I keep my fingers crossed for Michael!” – napisał Polak na swoim profilu na portalu Facebook. Poniżej znajdziecie najnowsze informacje o stanie zdrowia 7-krotnego Mistrza Świata.

Od blisko doby cały świat sportowy żyje wypadkiem Michaela Schumachera, dlatego postanowiłem stworzyć wpis, w którym będę podawał bieżące informacje na temat stanu 7-krotnego Mistrza Świata. Wiem, że jest on niezwiązany z tematyką bloga, ale wydaje mi się, że są to tak ważne informacje, dotyczące tak ważnej osoby dla nas wszystkich, że warto będzie przekazać je Wam. Rozumiem, że niektórym może się to nie spodobać, dlatego z góry ich przepraszam. A niebawem na blogu pełna zapowiedź Janner Rallye.

Przypomnijmy: Michael z synem jeździli poza wyznaczonym szlakiem na jednym z francuskich stoków narciarskich. Przy dużej prędkości Schumacher uderzył prawą stroną głowy w głaz. Po uderzeniu był przytomny, ale nie odpowiadał na pytania. Został natychmiast przetransportowany do lokalnego szpitala, tam stracił przytomność, zapadł w śpiączkę i został przetransportowany do specjalistycznego szpitala w Grenoble, gdzie tomograf wykazał konieczność operacji (wylew krwi do mózgu, uszkodzenia mózgu i krwiaki). Lekarze przeprowadzili jedną operację, po której utrzymują Schumachera w stanie śpiączki farmakologicznej aby zmniejszyć obrzęk.

Michael toczy obecnie walkę o życie i dopiero, gdy ją przetrwa, będzie mówić o przyszłości i rokować na przyszłość. Ma niestety uszkodzenia mózgu i nie wiadomo, jakie będą one miały skutki.

Lekarze powiedzieli, że gdyby nie kask, Schumacher by zginął na miejscu.

Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia złożyli Schumacherowi już wszyscy ludzie motorsportu, na czele z kierowcami F1. Również Robert Kubica na swoim profilu na portalu Facebook napisał: „I keep my fingers crossed for Michael!”

Ten wpis będzie aktualizowany wraz z pojawianiem się kolejnych informacji, pozwólcie jednak, że będą to jedynie najpewniejsze informacje, bowiem w tak delikatnej sprawie, trzeba być ostrożnym.

Aktualizacja

Chcieliśmy podziękować
zespołowi medycznemu – wiemy, że zrobili wszystko co możliwe, aby pomóc
Michaelowi. Chcemy również podziękować ludziom na całym świecie, którzy
wyrazili swoje wsparcie i złożyli życzenia powrotu do zdrowia Michaelowi
” – napisała w specjalnym oświadczeniu rodzina Schumachera. 

Aktualizacja wtorek

Nowy dzień nie przynosi żadnych nowych informacji o stanie Michaela
Schumachera i nie wiemy, kiedy możemy się ich spodziewać. Najnowsza
informacja jednego z lekarzy z wczorajszego wieczora jest taka, że
Michael nadal walczy o życie i to jest obecnie najważniejsze. Lekarze
nie chcą nic mówić o obrażeniach 7-krotnego Mistrza Świata, dopóki nie
minie stan zagrożenia życia.

Na grafice poniżej możecie zobaczyć miejsce wypadku – widać, nieosłonięte głazy i złą drogę wybraną przez „Schumiego”.

blank

Aktualizacja godz. 10:20

O godz. 11 odbędzie się niezapowiadana wcześniej konferencja prasowa lekarzy opiekujących się Michaelem Schumacherem. Może to oznaczać, że pojawiające się nieco bardziej optymistyczne informacje, mówiące o zmniejszaniu obrzęku mózgu Niemca, potwierdzą się. 

Aktualizacja godz. 11:15

Wczoraj po przeprowadzeniu badań lekarze podjęli decyzję o drugiej operacji Michaela Schumachera, po której nastąpiła niewielka poprawa jego stanu, który bardzo powoli się stabilizuje. Dzięki wczorajszemu zabiegowi udało się zmniejszyć ciśnienie śródczaszkowe i obrzęk mózgu jest minimalnie mniejszy. Lekarze mają jego stan pod większą kontrolą niż wczoraj. Nie można jeszcze powiedzieć, że zagrożenia życia minęło. Najbliższe godziny będą decydujące. Lekarze nie mogą jednak powiedzieć, w jakim stanie będzie Michael, gdy się wybudzi. 

Aktualizacja środa

Rzeczniczka Michaela Schumachera, Sabine Kehm przekazała, że stan 7-krotnego Mistrza Świata nie zmienił się od wczoraj. To jedyne informacje, jakie zostaną dziś przekazane. 

Aktualizacja czwartek

Dziś nie odbyła się konferencja prasowa dotycząca stanu Michaela Schumachera. Jeżeli jego stan się zmieni (miejmy nadzieję, że na lepsze), wówczas zostanie wydany komunikat lub zwołana konferencja prasowa. 

Aktualizacja piątek

Michael Schumacher obchodzi dziś swoje 45 urodziny. Niestety, jego stan nie poprawia się. Niemiec jest w śpiączce, nadal w stanie krytycznym, ale stabilnym. Jak stwierdzili dziś lekarze, za nim spokojna noc. 

Aktualizacja sobota

Przyjaciel rodziny Schumachera zdradził dziennikarzom, że życiu 7-krotnego Mistrza Świata nie zagraża już niebezpieczeństwo.  Nie jest to jednak potwierdzona informacja. 

Aktualizacja poniedziałek

Jeden z dziennikarzy La Gazzetta dello Sport napisał, że otrzymał od członków rodziny Michaela Schumachera informację: „Najgorsze już za nami, możemy odetchnąć”. 

Aktualizacja wtorek

Menadżer Michaela Schumachera poinformowała, że stan 7-krotnego mistrza Świata jest nadal krytyczny, ale stabilny. Z kolei dziennik Bild napisał, powołując się na francuskich lekarzy, że życiu Niemca nie zagraża już niebezpieczeństwo. Żona Schumachera poprosiła dziennikarzy aby opuścili teren szpitala w Grenoble i pozwolili lekarzom pracować w spokoju. 

Aktualizacja czwartek, 30.01

Michael Schumacher jest powoli wybudzany ze śpiączki farmakologicznej, w której znajduje się od miesiąca.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i OneStopStrategy 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi