KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Decydujące dni – jaką decyzję podejmie Kubica? M-Sport chce go jako lidera [Aktualizacja godz. 18:40 – Głosowanie na film sezonu]

blank

Robert Kubica jeszcze nie podpisał kontraktu na starty w 2014 roku, ale wszystko wskazuje na to, że Polak jednak zdecyduje się na starty rajdowe. Świadczą o tym słowa, które wypowiedział podczas Gali FIA, gdzie otrzymał tytuł Osobowości Roku. Wybór Roberta poznamy w ciągu kilku kolejnych dni, a już teraz możecie zobaczyć zdjęcie sezonu według kibiców. Niebawem głosowanie na film sezonu, a już teraz musimy sprężyć się w głosowaniu w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Kiedy decyzja?

Wiele się w nich nauczyłem w WRC2 i mam nadzieję, że w przyszłym roku zrobię mały krok naprzód. Myślę, że uda się jeździć przez cały sezon w aucie WRC. Nic jeszcze nie jest podpisane, ale wszystko idzie w dobrym kierunku i liczę na to, że wrócimy na trasy WRC w aucie WRC” – mówił Robert Kubica podczas Gali FIA, podsumowującej sezon w sportach motorowych. To jednoznacznie wskazuje, że Polak jest w trakcie zaawansowanych rozmów kontraktowych dotyczących przyszłego sezonu.

Wydaje się, że w grę wchodzą jedynie kontrakty z Citroenem lub M-Sportem. Ostatnio jednak pojawiła się pogłoska, że Robert będzie jeździł Volkswagenem, sponsorowanym przez Red Bulla. Ta ostatnia wizja jest zapewne ekscytująca, ale jeżeli mogę pozwolić sobie na prywatną opinię, to według mnie będzie to M-Sport, przygotowujący Forda.

Kiedy poznamy decyzję Roberta? W ciągu najbliższych 7 dni i raczej nie należy spodziewać się, że zostanie zwołana wielka konferencja, tak jak to było na początku tego roku z Citroenem i Lotosem. Przeciek z pracy, potwierdzenie na Facebooku i tyle. Choć oczywiście, jak to już wielokrotnie powtarzałem, w przypadku Roberta wszystko jest możliwe.

13 grudnia zamykana jest lista zgłoszeń pierwszego w sezonie 2014 rajdu WRC – Monte Carlo. Już w niej możemy zatem upatrywać pierwszej szansy na poznanie przyszłości Roberta. Dokładnie za tydzień, 16 grudnia, ogłoszenie swojego składu zapowiedział Citroen. Czeka nas zatem kilka dni nerwowego wyczekiwania.

M-Sport bardzo chce Kubicę

Malcolm Wilson, szef M-Sport, potwierdził, że chce aby Robert Kubica reprezentował jego zespół w przyszłym sezonie. „Wystarczy spojrzeć na sposób, w jaki przygotowywał się do startu w Rajdzie Wielkiej Brytanii. To najlepiej o nim świadczy. Jego głodu i żądzy jazdy nie zobaczy się u innych kierowców. Szczerze wierzę w to, że ma wszystko, czego potrzeba aby jeździć w naszym zespole. Myślę, że możemy dać mu odpowiednie narzędzia do rozwoju w WRC. Byłoby wspaniale, gdyby do nas dołączył i na pewno uczynilibyśmy go dobrym kierowcą numer 1” – powiedział Wilson w wywiadzie dla Autosportu.

Słowa te bardzo ciekawie skomentował na Twitterze Colin Clark, który napisał: „Nie spotkałem jeszcze kierowcy z większymi jajami, determinacją i profesjonalizmem niż Kubica. Nie ma wątpliwości, że da radę„.

Zdjęcie sezonu

W ostatnich dniach zarówno na blogu, jak i na Facebooku przeprowadzałem konkurs na zdjęcie sezonu Roberta Kubicy. Od razu ukształtowała się czołówka w obu plebiscytach, ale zwycięzcy byli różni.

Oto pierwsza trójka konkursu blogowego, w którym wzięło udział 741 osób (pod zdjęciem liczba głosów)

blank
219 głosów (29%) fot. Citroen Racing
blank
190 głosów (25%) fot. Citroen Racing
blank
95 głosów (12%) fot. Julian Porter

I pierwsza trójka konkursu Facebookowego (pod zdjęciem liczba głosów):

blank
152 głosy, fot. Citroen Racing
blank
78 głosów, fot. Citroen Racing
blank
72 głosy, fot. Citroen Racing

Szczegółowe wyniki możecie zobaczyć w prawym pasku bloga oraz w facebookowej galerii TUTAJ.

Film sezonu

Dziś wieczorem natomiast, w tym wpisie, przeprowadzę konkurs na film sezonu Roberta Kubicy, już teraz zapraszam do głosowania.

Plebiscyt przeglądu sportowego

Jeżeli już mowa o konkursach, to warto po raz kolejny przypomnieć o plebiscycie Przeglądu Sportowego, w którym jednym z nominowanych jest Robert Kubica. Polak w głosowaniu internetowym spadł na 5. miejsce, dlatego warto aby każdy, kto jeszcze nie głosował, oddał na niego swój głos. Wiemy, że Robertowi nie zależy na tym głosowaniu, ale chodzi o pokazanie, jak powrót Polaka do sportu i jego tegoroczne osiągnięcia są doceniane przez kibiców. Wszystkie „newsy” z głosowania w plebiscycie możecie śledzić w specjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Oto aktualna sytuacja:

blank

Aukcja

Na koniec chciałbym Wam polecić pewną aukcję wyjątkowych pamiątek z Rajdu Polski – wszystko
autentyczne. Jest to aukcja charytatywna dla Daniela – poznałem go przy okazji konkursu z biletami na Rajd
Polski na blogu, a potem już na samym rajdzie. W konkursie zajął 4.
miejsce, biletów nie otrzymał, ale to drobne niepowodzenie
jeszcze bardziej go zmotywowało i ostatecznie mógł poznać Roberta.
Przykład prawdziwego kibica, a przede wszystkim człowieka, który mimo
przeciwności uparcie dąży do celu. Jeżeli ktoś chce mieć fajną pamiątkę z
Rajdu Polski a jednocześnie pomóc, to polecam kliknąć TUTAJ. Co ciekawe, Daniel już raz wystawiał tę aukcję, a jej zwycięzca wpłacił pieniądze za nią. Napisał on jednak do Daniela, aby autograf zachował lub wystawił jeszcze raz…

Aktualizacja 

Jak podaje na Twitterze World Rally Blog, M-Sport ujawni swój skład na 2014 roku jutro o godz. 11. 

Aktualizacja godz. 18:40

World Rally Blog jednak wprowadził nas w błąd z informacją o ogłoszeniu przez M-Sport składu jutro o godz. 11. Uczyni to Hyundai. Dalej zatem musimy czekać, a myślę, że to oczekiwanie umili nam plebiscyt na film sezonu Roberta Kubicy.

Zasady są podobne jak w głosowaniu na zdjęcie sezonu. Filmy są podpisane, a w prawym pasku bloga znajdziecie miejsce na oddanie głosu. Celowo nie wybierałem żadnych kompilacji. Filmy są ułożone chronologiczne.

Film 1:

Film 2:

Film 3:

Film 4

Film 5:

Film 6:

Film 7:

Film 8:

Film 9:

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl   

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 6 października
godz. 15:30 – 16:30 – 1. trening F1
godz. 19:00 – 20:00 – Kwalifikacje
Sobota, 7 października
godz. 15:00 – Kwalifikacje do Sprintu
godz. 19:30 – 20:00 – Sprint

Niedziela, 8 października
godz. 19:00 – Wyścig F1

Popularne tagi