KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Zmiana pilota na Rajd Wielkiej Brytanii – za tydzień testy [Aktualizacja piątek – Robert testował auto WTCC na Monzy]

blank

Jak podała włoska strona stopandgo.tv, pilot Andrei Crugnoli, Michele Ferrara, zastąpi Macieja Barana na prawym fotelu Citroena DS3 WRC, prowadzonego przez Roberta Kubicę podczas zbliżającego się Rajdu Wielkiej Brytanii. Informacja ta została potwierdzona przez Mikołaja Sokoła. Wiadomo jednak, że Robert odbędzie testy w Walii w najbliższy poniedziałek.

Jak podaje włoski portal, 35-letni pilot będzie partnerem Kubicy w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Niestety, nie wiemy czy jest to informacja już potwierdzona i pewna. Na liście zgłoszeń rajdu nadal widnieje nazwisko Macieja Barana jako pilota Roberta Kubicy. Crugnola to prywatnie przyjaciel Roberta Kubicy.

Zmiana pilota, biorąc pod uwagę świetną współpracę Kubicy i Barana w dotychczasowych startach, byłaby dziwną decyzją, ale tak jak napisałem, musimy poczekać na jakiekolwiek inne źródła tej informacji niż włoski portal, który mógł napisać nieprawdę.

Potwierdzona została już natomiast data testów Roberta Kubicy przed Rajdem Wielkiej Brytanii. Polak będzie jeździł po walijskich szutrach w poniedziałek, 11 listopada. W tym tygodniu być może zaliczy pierwsze jazdy testowe Citroenem DS3 WRC.

Aktualizacja 

Mikołaj Sokół na profilu swojego bloga Sokolim Okiem na portalu Facebook, potwierdził, że Robert Kubica w Rajdzie Wielkiej Brytanii pojedzie z Michele Ferrarą.


Nie znamy żadnych powodów takiej decyzji Roberta i Macieja. Być może u Macieja wystąpił konflikt terminów lub ponowne bóle pleców, być może ich drogi się rozeszły, być może to tylko jednorazowa sprawa, być może chodzi o jeszcze inne zakulisowe sprawy. Tego nie wiemy. Pewne wydaje się być jednak to, że Kubicy z nowym pilotem będzie znacznie ciężej osiągnąć dobry wynik.


Powstaje również pytanie, z kim Kubica będzie jeździł w przyszłym sezonie, oczywiście o ile zostanie w rajdach.

Aktualizacja godz. 16:35

Maciej Baran będzie pilotem Michała Sołowowa w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Ta dwójka jeździła wspólnie przez 11 lat. Teraz, kiedy kariera Michała Sołowowa zbliża się do końca, kielecko-krakowski duet być może chce pożegnać rajdy WRC dla Cersanit Rally Team wspólnie. 

Aktualizacja godz. 17:40 


Abdulaziz Al-Kuwari ogłosił, że nie wystartuje w Rajdzie Wielkiej Brytanii ze względu na rozmowy sponsorskie. Nie ma on już szans na mistrzostwo WRC2, które po Rajdzie Hiszpanii zapewnił sobie Robert Kubica.


Dziś również Hyundai potwierdził, że Thierry Neuville będzie fabrycznym kierowcą tego zespołu w 2014 roku.

Aktualizacja godz. 18:40

Yves Matton powiedział w rozmowie z Kasią Inessą, że zmiana pilota na Rajd Wielkiej Brytanii była decyzją Roberta Kubicy i należy ją uszanować.

Aktualizacja środa

Jak napisał na facebookowym profilu swojego bloga Sokolim Okiem, Mikołaj Sokół, występ Roberta Kubicy z Michele Ferrarą będzie miał charakter jednorazowy, a w przyszłym sezonie Robert będzie jeździł w WRC z nowym pilotem. Według Autosprint będzie nim prawdopodobnie obecny pilot Nasera Al-Attiyaha, Giovanni Bernacchini, który mieszka w Krakowie i od tego roku jeździ z polską licencją.

Aktualizacja godz. 15:00


Maciej Baran opublikował takie oto oświadczenie na Facebooku: „Mijający sezon był niezwykle intensywny, mamy za sobą wiele miesięcy
ciężkiej pracy której ukoronowaniem jest zdobyty przez nas tytuł.
Postawione przed nami wyzwania wymagają jeszcze większej pracy i
zaangażowania, jednak w tym roku, w moim życiu osobistym nastąpiły
zmiany, które powodują, że nie mogę poświęcić się pracy w zespole, w
takim wymiarze w jakim jest to konieczne. Z przykrością muszę ustąpić
miejsca komuś innemu, kto będzie mógł oddać się temu zadaniu w 100%.
Korzystając z okazji chciałem podziękować całemu zespołowi, wszystkim
którzy byli zaangażowani w realizację tegorocznych celów, naszym
partnerom: Grupie Lotos i Citroenowi, Grupie Azoty, a w szczególności
chciałem podziękować Robertowi za piękny rajdowy sezon i tytuł Mistrzów
Świata WRC2
– Maciek Baran”

Aktualizacja godz. 21:00

Maciej Baran nie wystartuje z Michałem Sołowowem w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Kielczanin pojedzie z Chrisem Pattersonem, tak jak to było planowane od początku. Michele Ferrara otrzymał or Roberta propozycję startu w ubiegłym tygodniu i nie zastanawiał się nawet chwili. Ferrara otrzymał mocną rekomendację Andrei Crugnoli.

Aktualizacja piątek

Robert Kubica uczestniczył w tym tygodniu w testach Citroena C-Elysse WTCC na torze Monza we Włoszech. Zapewne używał podczas jazd swojego nowego „prezentu” od firmy Bell. Oto film z tych testów, nie ma na nim jednak przejazdu Roberta:
 

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Popularne tagi