KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank

Robert Kubica w Ronde Citta dei Mille – LIVE TIMING, filmy, zdjęcia [Aktualizacja niedziela godz. 18:55 – Robert zwycięża w klasie, film!]

blank

Robert Kubica w najbliższy weekend wystartuje w małej imprezie rajdowej we Włoszech. W Ronde Citta dei Mille jego pilotem będzie Jakub Gerber, który nie siedział na prawym fotelu Kubicy od ponad roku. W imprezie wystartują aż 122 załogi, które będą rywalizować na 4 krótkich OS-ach. Poniżej znajdziecie wszystko o tej imprezie.

TUTAJ WŁĄCZYCIE LIVE TIMING RAJDU

W porównaniu z rajdami, w których Robert Kubica brał udział w tym roku, najbliższy może zostać uznany za malutkie spotkanie grupy miłośników motoryzacji, choć trzeba przyznać, że grupa ta jest całkiem liczna – 122 załogi.

Startu w tak krótkiej imprezie nie można traktować zbyt poważnie, nie mniej ciekawy jest fakt startu Kubicy właśnie z Gerberem, który może być jednym z kandydatów do pilotowania Roberta w przyszłym sezonie.

O aucie, pilocie i poprzednim występie

Robert wystartuje z numerem 90-tym w Peugeocie 207 S2000 i będzie to pierwszy jego występ w tym samochodzie. Auto będzie prawdopodobnie miało zamontowaną łopatkę przy kierownicy do zmiany biegów. Samochód, powstały w 2007 roku, ma 2-litrowy silnik i 6-biegową skrzynię biegów. Waży 1200 kg.

Na prawym fotelu Roberta będzie siedział Jakub Gerber, pilot, z którym Kubica miał wypadek w Ronde di Andora w 2011 roku (nie było tam żadnej winy pilota). Po powrocie do sportu Robert pojechał z Gerberem jeszcze w Rally San Martino di Castrozza, którego nie ukończył z powodu wypadku. Łącznie obaj panowie zaliczyli 12 wspólnych występów i tylko dwa ostatnie – wyżej wspomniane – zakończyły się wypadkami.

W samym rajdzie Kubica startował już w 2009 roku z Michałem Kuśnierzem, ale nie ukończył go po awarii silnika. Oto jak jechał Polak 4 lata temu:

O rajdzie

Ronde Citta dei Mille odbędzie się po raz 9. a podczas imprezy kierowcy czterokrotnie będą pokonywać odcinek Selvino liczący 8 km. Trasa rywalizacji jest bardzo kręta z dużą ilością nawrotów. Przy trasie stoi zawsze wielu kibiców, a przejazdy są bardzo widowiskowe. Poniżej możecie zobaczyć wirtualny przelot nad trasą:

Onboard z poprzedniego roku z auta Matteo Gamby i dobrze nam znanego Emanuele Inglesi:

oraz zdjęcia trasy:
Shakedown:

blank

 OS:

blank

Harmonogram rajdu

W sobotę rozegrany zostanie shakedown – kierowcy będą jeździć od godz. 8 do 14. Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę o godz. 7:55. Załogi będą czterokrotnie przejeżdżać odcinek Selvino.

Niedziela, 1 grudnia:
godz. 7:55 – OS 1 – Selvino (8 km)
godz. 11:07
– OS 1 – Selvino (8 km)
godz. 14:14 – OS 1 – Selvino (8 km)
godz. 17:16 – OS 1 – Selvino (8 km)

Rywale

Jak dwukrotnie wspomniałem wyżej, na liście startowej rajdu są 122 załogi, jadące przede wszystkim autami grup N i R. Będzie jednak 5 aut WRC, a Robert będzie walczył z 9-cioma innymi autami S2000. Polacy otrzymali 8 numer startowy. Z jedynką pojedzie Alessandro Perico.

blank

Już teraz zapraszam na relację z rajdu, która będzie przeprowadzana na blogu.

Aktualizacja

Pogoda postanowiła sprawić kierowcom niespodziankę i na trasie OS-u spadł śnieg. 

Aktualizacja godz. 11:05

Citoren Racing ogłosi skład swojego zespołu w WRC w poniedziałek, 16 grudnia. Raczej nie będzie w nim Daniego Sordo, który prawdopodobnie podpisze kontakt z Hyundaiem.


W środę natomiast odbyło się spotkanie Roberta Kubicy z młodymi piłkarzami Lechii Gdańsk, zorganizowane przez LOTOS. Oto film z niego:

Aktualizacja godz. 11:35

Zakończył się już shakedown Ronde Citta dei Mille, nie znamy jeszcze czasów. Takie warunki panowały na trasie:

blank

A to auto Roberta w serwisie:

blank

Aktualizacja godz. 12:40

blank

blank

Aktualizacja godz. 14:30


Zapewne nie poznamy wyników shakedown, zresztą przy takich warunkach nie byłyby one miarodajne. Poniżej zobaczycie, że Robert jednak jeździł już wcześniej Peugeotem 207. Było to w 2010 roku:

Aktualizacja godz. 16:30

blank

Aktualizacja niedziela


Rozpoczął się już pierwszy OS Rajdu Ronde Citta dei Mille!

Aktualizacja godz. 8:15

Robert Kubica jest już na mecie 1. OS-u. Polak uzyskał bardzo słaby czas 6:31,4 tracąc prawie 48 sekund do lidera i 29 sekund do  najlepszego auta swojej klasy.

Aktualizacja godz. 8:25

Robert i Jakub zapewne zaliczyli drobną przygodę na trasie 1. OS-u Ronde Citta dei Mille, stąd duża strata. 

Aktualizacja godz. 8:55

Jadący przed Robertem Kubicą i Jakubem Gerberem Marco Carrara i Simone Noris mieli problemy na trasie przez co Polacy musieli znacznie zwolnić lub nawet zatrzymać się i stąd ich ogromna strata na 1. OS-ie. Czekamy do godz. 11:07, kiedy mamy nadzieję poznać prawdziwe tempo Kubicy. 

Aktualizacja godz. 10:15

Robert Kubica był ostatecznie 44. na 1. OS-ie. Za godzinę Polak powinien być już na trasie drugiej próby. 

blank

Aktualizacja godz. 11:08


Niebawem rozpocznie się 2. OS Ronde Citta dei Mille. Za kilkanaście minut na trasie będzie Robert.

Aktualizacja godz. 11:30

Robert Kubica jest już na mecie 2. OS-u. Polak zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej tej próby i 1. w swojej klasie. Do lidera traci ponad 8 sekund i ma 9 sekund przewagi nad drugim w swojej klasie.

Aktualizacja godz. 12:05

Robert Kubica zajął 3. miejsce na drugim OS-ie i jest 15. w klasyfikacji generalnej:

blank

Aktualizacja godz. 13:30


Za 45 minut rozpocznie się 3. OS rajdu Ronde Citta dei Mille. Takie warunki są na trasie – wygląda ona imponująco. (fot. Piotr Palij)

blank

Aktualizacja godz. 14:15


Rozpoczął się już 3. OS Ronde Citta dei Mille. Za kilka minut Robert będzie na trasie.

Aktualizacja godz. 14:35

Robert Kubica jest już na mecie 3. OS-u. Polak ponownie uzyskał świetny czas i póki co jest 3. na tej próbie. Do zwycięzcy, którym ponownie był Alessandro Perico, Polak tym razem stracił 10,9 sekundy. 

Aktualizacja godz. 15:15

Robert Kubica zajął 3. miejsce na 3. OS-ie i awansował do 10-tki zawodów. Robert jest 2. w swojej klasie i do zwycięstwa brakuje mu nieco ponad 9 sekund.

blank

Aktualizacja godz. 16:20


Podczas pierwszego OS-u Robert Kubica miał awarię półosi i dlatego stracił tak dużo czasu, a nie dlatego, że przed nim awarię miał jeden z zawodników za którym Kubica utknął. Po takich trasach jadą kierowcy (fot. Piotr Palij). Za godzinę ostatni OS!

blank

Aktualizacja godz. 17:30


Rozpoczął się ostatni OS Ronde Citta dei Mille.

blank
fot. Piotr Palij

blank

Aktualizacja godz. 17:48


Robert Kubica ukończył Ronde Citta dei Mille. Polak pojechał rewelacyjnie na ostatnim OS-ie i prawdopodobnie zajmie na nim 2. miejsce. Czy awansuje na 1. miejsce w swojej klasie i na którym miejscu ukończy imprezę – przekonamy się niebawem.

blank
fot. Piotr Palij

Aktualizacja godz. 17:55


Robert Kubica zwyciężył w swojej klasie w Ronde Citta dei Mille! Polak zajmie prawdopodobnie 4. miejsce w klasyfikacji generalnej tej imprezy. Gdyby nie awaria na pierwszej próbie, Polak zapewne zająłby 2. miejsce.

blank

Aktualizacja godz. 18:55


Oto krótki fragment przejazdu Roberta:

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl   

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi