KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Lukas Hewner, Grzejnik, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Tsopni, Bartosz Kamiński, Marcin Chochowski, Mateusz Pabiańczyk, Edmund Bogusz, Mikołaj Demkow, Marcin Starczewski, Tomasz Jakubiec, Jędrzej Otręba, Darek Zaciura, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Tomasz Ignaczak, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Kamil Cee, Grzegorz Pliś, Pawel Licznerski, szymon034, Adrian Karwan, Marcin Rentflejsz, Piter, Rysiek Łotocki, Marcin Bogutyn, Ba Ru
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
archetype, Konopkasz, jacek79100, Robert Niekubica, Tarzan
blank
blank

Robert Kubica wygrywa Rajd Hiszpanii w WRC2 i zostaje mistrzem świata tej kategorii! „Dopóki widzę postępy nie poddam się” [Aktualizacja godz. 21:30 – wywiad, zdjęcia, kronika, wideo z dekoracji]

blank

Robert Kubica i Maciej Baran wygrali Rajd Hiszpanii w klasie WRC2 i zapewnili sobie mistrzostwo świata w tej kategorii w 2013 roku! To największy sukces polskich rajdów od 1997 roku i pierwsze mistrzostwo świata w historii tej dyscypliny w naszym kraju! Polacy ponownie pokazali wielką klasę, a Robert Kubica udowodnił, że zasługuje na znacznie więcej niż WRC2! Poniżej wszystkie zdjęcia, filmy i wypowiedzi! 

LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 7:30)

Plan na niedzielę dla Roberta Kubicy i Macieja Barana to spokojna jazda do mety i zapewnienie sobie tytułu. Nikt inny oprócz Roberta na niego nie zasługuje – ani Abdulaziz Al-Kuwari, który przegrywa z Robertem w aucie WRC, ani Elfyn Evans, który rozbija się na kończącym dzień 2 km OS-ie. Robert zdeklasował rywali i w klasyfikacji generalnej ma już 4 minuty przewagi nad Seppem Wiegandem. W tym rajdzie mamy kategorie WRC, Kubica oraz WRC2.

Patrząc na bardzo mądrą jazdę Roberta, jedynie awaria może pokrzyżować mu plany.

Oto klasyfikacja generalna przed dniem 3:

blank

Co nas dziś czeka?

Do rozegrania pozostaje 6 OS-ów – dwukrotnie kierowcy przejadą próbę Gandesa liczącą 7 km i dwukrotnie próby Pesells i Terra Alta, znacznie dłuższe. Pierwszy OS o godz. 7:33, a rywalizacja zakończy się około godz. 15:15. Co ważne, dzisiejsze OS-y będą szutrowe, Robert nie będzie mógł zatem wykorzystać swojego asfaltowego doświadczenia, ale pamiętamy, że na szutrach również szło mu dobrze. Poniżej rozkład dzisiejszych OS-ów:

Niedziela, 27 października:
godz. 07:33 – OS 10 – Gandesa 1 (7,00 km)
godz. 07:58 – OS 11 – Pesells 1 (26,59 km)
godz. 09:04 – OS 12 – Terra Alta 1 (35,68 km)
godz. 11:09 – Serwis PortAventura
godz. 12:57 – OS 13 – Gandesa 2    (7,00 km)
godz. 13:22 – OS 14 – Pesells 2 (26,59 km)
godz. 14:24 – OS 15 – Terra Alta 2 (35,68 km)

Transmisje Tv – ponownie tylko TVP

Niedziela, 27 października:
godz. 20:05 – Kronika Rajdu Hiszpanii – TVP 1

Robert po dniu 2

Poniżej znajdziecie wczorajszą kronikę TVP z wypowiedzią Roberta:

A tak jeździł wczoraj Robert:

Aktualizacja godz. 7:55


Rozpoczął się już 10. OS Rajdu Hiszpanii.Robert Kubica pojawi się na trasie za około 10 minut.

Aktualizacja godz. 8:05

Robert Kubica i Maciej Baran wyruszyli już do walki w 2. dniu Rajdu Hiszpanii. 
Problemem może być dziś kurz. Kierowcy startują w odstępach 2 minut –
Robert pojedzie 2 minuty za Al-Kuwarim, a że jest od niego szybszy, może
mieć problem z kurzem.

Aktualizacja godz. 8:20

Wszyscy kierowcy dojeżdżający do mety bardzo narzekali na kurz. Robert postanowił pojechać bardzo spokojnie i wyraźnie przegrał z rywalami, ale dziś liczy się tylko dojechanie do mety. 

Aktualizacja godz. 8:28

Tak wygląda klasyfikacja po 10. OS-ie. Ostatecznie Robert nie stracił tak dużo do rywali, pojechał bardzo spokojnie i rozważnie.

blank

Aktualizacja godz. 8:40

Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie długiego, 26 kilometrowego OS-u.

Aktualizacja godz. 8:45

Kierowcy bardzo narzekają na warunki panujące na trasie – ogromny kurz na bardzo szybkim odcinku, a do tego wschodzące słońce sprawiają, że kierowcy prawie nic nie widzą i wielu z nich było już poza trasą. Robert jedzie bardzo spokojni i to świadczy o jego mądrości. A problemy dopadły Elfyna Evansa, który jeszcze nie wystartował do 11. OS-u. 

Aktualizacja godz. 8:55

Elfyn Evans nie ukończy Rajdu Hiszpanii z powodu awarii. Robert Kubica jest już na mecie: „Jest dużo kurzu, w niektórych miejscach nie widać wiele. Próbujemy ukończyć rajd, co nie jest łatwe, ale jedziemy” – powiedział Robert, ponownie wolniejszy od rywali, ale nadal z gigantyczną przewagą w generalce.

Aktualizacja godz. 9:10

Tak wygląda klasyfikacja po 11. OS-ie, kolejny już się rozpoczął:

blank

Aktualizacja godz. 9:50

Robert Kubica i Maciej Baran pokonują już kolejne kilometry Rajdu Hiszpanii w 12. OS-ie. Polacy jadą bardzo spokojnie. Problemy prawdopodobnie ma Hayden Paddon, który wyprzedza ich w klasyfikacji generalnej. 

Aktualizacja godz. 10:10

Colin Clark powiedział w radiu WRC, że jest niemal pewne, że Robert Kubica będzie w przyszłym roku jeździł w WRC.  Robert i Maciej są już na mecie: „To nie był gładki poranek, na tym OS-ie mieliśmy też przygodę, ale wszystko dobrze” – powiedział Kubica. Polak był nieco wolniejszy od rywali. Czas na serwis i Grand Prix Indii.

Aktualizacja godz. 10:20


Zostały już tylko 3 OS-y Rajdu Hiszpanii, oto klasyfikacja przed nimi:

blank

Aktualizacja godz. 10:30


Tak się fajnie złożyło, że mamy teraz 2,5
godzinną przerwę w Rajdzie Hiszpanii na serwis, a punktualnie o godz.
10:30 rozpoczyna się Grand Prix Indii, w którym chyba niemal wszyscy
będziemy trzymać kciuki, aby Sebastian Vettel nie zapewnił sobie mistrzostwa F1

W Indiach pamiętają o Robercie Kubicy, co widać na poniższym zdjęciu.

Wracamy zatem do emocji związanych z Rajdem Hiszpanii około godz. 13,
ale jeżeli wcześniej pojawi się coś ciekawego związanego z Robertem
Kubicą, to przekażę to na blogu.

blank

Aktualizacja godz. 12:10


Gratulacje dla Sebastiana Vettela za zdobycie 4. mistrzostwa świata, a tymczasem wracamy już do rywalizacji w Rajdzie Hiszpanii. Na prawie godzinę przed kolejnym OS-em, dwa filmy z jazdy Roberta:

blank

Aktualizacja godz. 13:00

Rozpoczął się już 13. OS Rajdu Hiszpanii. Kierowcy mają w nim do pokonania 7 kilometrów. 

Aktualizacja godz. 13:35

Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie 13. OS-u. Problemy na 14. próbie ma Dani Sordo. 

Aktualizacja godz. 13:40

Robert Kubica i Maciej Baran są już na mecie 13. OS-u. Polacy pojechali bardzo spokojnie, tracąc 14 sekund do Al-Kuwariego. Póki co nie mamy międzyczasów Seppa Wieganda, który prawdopodobnie zatrzymał się na trasie.

Na przedostatnim OS-ie, który jest rozgrywany, Dani Sordo uderzył w coś i zakończył swój udział w rajdzie, a Jari Mati Latvala po dojechaniu na metę doświadczył pożaru auta. Zajmowali oni dwa pierwsze miejsca w rajdzie. Nie wiadomo czy Latvala pojedzie dalej. 

Aktualizacja godz. 13:55

Tak wygląda klasyfikacja przed dwoma ostatnimi OS-ami:

blank

Aktualizacja godz. 14:05

Robert Kubica i Maciej Baran są już na starcie 14. OS-u, przedostatniego w rajdzie. Próba liczy ponad 26,5 km.

Aktualizacja godz. 14:20

Robert Kubica jest już na mecie 14. OS-u. Polak awansuje po nim w klasyfikacji generalnej na 9. miejsce. „Jeszcze jeden trudny OS przed nami. Wszystko jest OK” – powiedział Robert, który prawdopodobnie wygra 14. OS.

Dowiedzieliśmy się również, dlaczego rajdu nie ukończy Sepp Wiegand – awaria skrzyni biegów. Robert ma 4 minuty przewagi nad drugim w WRC2 Al Rajhi. 

Aktualizacja godz. 14:30

Robert Kubica wygrał przedostatni OS i od zwycięstwa i tytułu mistrzowskiego dzieli go już tylko 35 km.

blank

Aktualizacja godz. 15:05

Mimo iż regulamin nie mówi o mistrzostwie świata WRC2, ale wszyscy, łącznie z Rally Radio tak mówią, dlatego pozwolę sobię użyć tego sformułowania: Robert Kubica i Maciej Baran wyruszyli do ostatniego OS-u i jeżeli go ukończą zdobędą Mistrzostwo Świata WRC2 – pierwsze polskie mistrzostwo świata w historii rajdów i osiągną największy sukces polskich rajdów od 1997 roku! 

Aktualizacja godz. 15:30


Robert Kubica jest już na mecie 15., ostatniego OS-u Rajdu Hiszpanii. Oznacza to, że on i Maciej Baran wygrali rywalizację z ogromną przewagą i zdobyli mistrzostwo świata WRC2!


A jako ciekawostkę podam jeszcze, że Robert Kubica i Maciej Baran dostali karę 10 sekund za spóźnienie się na start 13. OS-u. Nic to jednak nie zmienia w wynikach Rajdu. Możemy się cieszyć z wielkiego sukcesu Roberta, który może mu otworzyć drogę do jeszcze większych osiągnięć!

Aktualizacja godz. 15:35

Wiedziałem, że jestem w stanie szybko się uczyć na szutrze. Bardzo cieszę się, że tak spisaliśmy się w różnych warunkach. Wygraliśmy 5 z 6 rajdów, które liczą się do mistrzostw. Przede mną jeszcze długa droga. Traktowałem ten rok jako rehabilitację. Osiągnąłem swój cel, teraz dodatkowy rajd w Wielkiej Brytanii. Cały sezon się udał, rajdy w MŚ są bardzo trudne.  Sezon był bardzo udany jeżeli chodzi o doświadczenia i pracę mojej ręki, szczególnie na szutrze. Bardzo się cieszę” – powiedział Robert na mecie. Kubica przyznał też, że jego celem jest powrót do single seaterów, ale póki co nie jest to możliwe.

Aktualizacja godz. 15:50

To, co jeszcze na początku sezonu wydawało się fantazją sprawdziło się – Robert Kubica, absolutny debiutant, który nigdy nie jechał na szutrze, pokonał doświadczonych kierowców w często szybszych autach i zdobył mistrzostwo świata WRC2! Wszyscy wiedzieliśmy, że Ribert to genialny kierowca, ale  jego wyniki zszokowały cały rajdowy świat. Wiemy jedno – Robert da nam jeszcze mnóstwo powodów do radości! Robercie, Macieju – DZIĘKUJEMY! 

Aktualizacja godz. 16:00

Oto ostateczna klasyfikacja Rajdu Hiszpanii. Robert Kubica zdecydowanie wygrywa i zdobywa kolejne punkty do klasyfikacji WRC!

blank

Aktualizacja godz. 16:10


Fernando Alonso pogratulował Robertowi Kubicy mistrzostwa WRC2:

blank

Aktualizacja godz. 16:30


Robert Kubica i Maciej Baran zdobyli pierwszy w historii polskich załóg tytuł mistrzów świata i pierwszy od 15 lat międzynarodowy tytuł. Polacy zdobyli kolejne punkty do klasyfikacji WRC. W 7 startach Robert 5 razy wygrywał i raz był 2. Zawsze dojeżdżał do mety! Wielkie gratulacje dla polskiej załogi. Poniżej kilka zdjęć z napisami – starych, ale chyba ciekawych.

blank

blank

blank

blank

blank

Aktualizacja godz. 16:45


Kolejne filmy z przejazdów Roberta:

Aktualizacja godz. 17:15

Kibice postanowili oblać Cytrynkę szampanem.

Aktualizacja godz. 17:40


Kolejne filmy z przejazdów Roberta:

blank

Aktualizacja godz. 19:05


Nieco zdjęć:

blank

blank
fot. www.facebook.com/sokolimokiem

blank

Aktualizacja godz. 19:35


Poniżej zobaczycie wywiad z Robertem dla TVP:

Aktualizacja godz. 20:25

blank
fot. Citroen Racing

blank
fot. Citroen Racing

blank
fot. Citroen Racing

Aktualizacja godz. 21:05


Oto dzisiejsza kronika TVP:

Aktualizacja godz. 21:15


Oto wideo z dekoracji:

Aktualizacja godz. 21:30


Kolejne zdjęcia:

blank

blank
blank

fot. Citroen Racing

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 maja
godz. 13:30 – 14:30 – 1. trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening F1
Sobota, 27 maja
godz. 12:30 – 13:30 – 3. trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 28 maja
godz. 15:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi