KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, Esox33, Lightmanek, Gnusma, AG, LUK, Geronimo321, Ziutkaziut

Harmonogram

blank

Wyniki

blank

Robert Kubica w Rajdzie Hiszpanii – dzień 2 (live timing, filmy, zdjęcia) [Aktualizacja godz. 21:35 – Kolejna wypowiedź Roberta, film, kronika TVP]

blank

Robert Kubica i Maciej Baran znakomicie spisali się pierwszego dnia
Rajdu Hiszpanii, wypracowując prawie minutową przewagę nad rywalami. Polacy nie mieli większych problemów podczas nocnych OS-ów na asfalcie, po którym będą się poruszać również dziś. Poniżej znajdziecie live timing, filmy, zdjęcia i wywiady. 


LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 9:00)

Klasyfikacja

Zacznijmy od klasyfikacji generalnej rajdu, która jest dla nas bardzo korzystna. Robert Kubica nie tylko zdecydowanie wyprzedza rywali z klasy WRC2, ale również jest przed aż 3 samochodami WRC.

blank

Co nas dziś czeka?

Dziś zostanie rozegranych 6 OS-ów w tym dwa bardzo długie, liczące 26,48 i 42,04 km. Będą one niezwykle ważne dla losów ostatecznej rywalizacji. Ponownie będą to odcinki asfaltowe.

Sobota, 26 października:
godz. 09:05 – OS 4 – Riudecanyes 2 – (16,35 km)
godz. 10:05 – OS 5 – El Priorat 1 – (42,04 km)
godz. 11:46 – OS 6 – Colldejou 1 – (26,48 km)
godz. 13:08 – Serwis PortAventura
godz. 14:33 – OS 7 – El Priorat 2 – (42,04 km)
godz. 16:14 – OS 8 – Colldejou 2 (26,48 km)
godz. 17:37 – OS 9 – Salou (2,24 km)
Wirtualny przelot nad trasą rajdu w 3D znajdziecie TUTAJ.

Transmisje TV

Ponownie obejrzymy tylko kronikę TVP, ale jeżeli w międzyczasie pokaże się coś nowego, natychmiast wstawię linki.

Sobota, 26 października:
godz. 20:09 – Kronika Rajdu Hiszpanii – TVP 1

Aktualizacja godz. 9:05


Rozpoczął się już 4. OS Rajdu Hiszpanii. Robert Kubica i Maciej Baran wystartują do niego jako 14. załoga, za około 25 minut.

Aktualizacja godz. 9:30

Robert Kubica jest już na trasie 4. OS-u. Problemy na nim miał Andreas Mikkelsen, który uszkodził zawieszenie i prawdopodobnie nie pojedzie dalej.

Aktualizacja godz. 9:45

Robert Kubica i Maciej Baran są już na mecie 4. OS-u. Polacy ponownie byli szybsi od 3 aut WRC. Prawdopodobnie zwyciężą również w WRC2, gdyż ich rywale notują słabsze międzyczasy. „Było trochę łatwiej, drugi przejazd już w dzień. Bardzo wymagający OS, szczególnie dla opon. Następny OS jest 2,5 raza dłuższy i będzie jeszcze bardziej wymagający” – powiedział Robert Kubica. 

Aktualizacja godz. 9:50

Robert Kubica i Maciej Baran mają już ponad minutę przewagi nad Elfynem Evansem w klasyfikacji generalnej. Polacy wyprzedzają 3 auta WRC.

blank

Aktualizacja godz. 10:05


Rozpoczyna się 5. OS Rajdu Hiszpanii. Robert a Kubicę zobaczymy na trasie za około 30 minut.

blank

blank

blank

blank

Aktualizacja godz. 10:40


Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie 5. OS-u, najdłuższego w całym rajdzie.

Aktualizacja godz. 11:00


„Było w porządku, nie perfekcyjnie, ale OK. Mamy taśmę na szybie, bo mieliśmy dziurę wielkości 1 cm, ale wszystko w porządku” – powiedział Robert po zakończeniu 5. OS-u, w którym uzyskał znakomity czas – był szybszy od 3 aut WRC i 12 sekund szybszy od Elfyna Evansa. Polak wygra ten OS.

Aktualizacja godz. 11:10

Tak wygląda klasyfikacja rajdu po 5. OS-ie. Robert 10. w klasyfikacji generalnej!

blank

Aktualizacja godz. 11:45

Rozpoczyna się 6. OS Rajdu Hiszpanii. TUTAJ zobaczycie krótki film z przejazdu Roberta.

Aktualizacja godz. 12:15

Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie 6. OS-u, ostatniego przed serwisem. Liczy on prawie 26,5 km. 

Aktualizacja godz. 12:30

Robert Kubica pojechał genialnie w 6. OS-ie, wyprzedził 3 auta WRC, był blisko kilku kolejnych i nie dał szans rywalom w WRC2. Zapowiada się na kolejny wygrany OS przez Polaków! 

Aktualizacja godz. 12:40

Robert Kubica wygrał również 6. OS Rajdu Hiszpanii i powiększył swoje prowadzenie nad Elfynem Evansem do ponad 90 sekund. W klasyfikacji generalnej Robert nadal jest 10.

blank

Aktualizacja godz. 13:05


Z oponą w takim stanie dojechał na metę 6. OS-u Sebastien Ogier i stąd jego strata prowadzenia:

blank

A tu kilka ujęć z Robertem:

Aktualizacja godz. 13:12


Robert Kubica i Maciej Baran dotarli już na serwis:

blank

blank
fot. Eryk Mełgwa

Aktualizacja godz. 14:25

„Ci faceci pokazują, jak szybko można jechać w aucie WRC2. Kubica to świetny człowiek, dobrze, że mamy go w mistrzostwach”
– powiedział Sepp Wiegand o Robercie Kubicy i Macieju Baranie.

Aktualizacja godz. 14:35


Rozpoczął się 7. OS Rajdu Hiszpanii. Robert Kubica pojawi się na trasie za około 20 minut. 

Aktualizacja godz. 15:00

Robert Kubica jest już na trasie 7. OS-u Rajdu Hiszpanii – ponownie przejeżdżana jest próba El Priorat licząca aż 42 km. Na mecie powinien pojawić się za około 25 minut.

blank
fot. Colin Clark

Aktualizacja godz. 15:20

Robert Kubica jest już na mecie 7. OS-u. Polak wykręcił znakomity czas. „Nie chcemy podejmować żadnego ryzyka. Ale rajdy to taki sport, że trzeba uczyć się podczas Odcinków Specjalnych, nie możemy więc jechać bardzo powoli. Chcemy wykorzystać ten rajd jako trening, zdobycie doświadczenia” – powiedział Robert na mecie 7. OS-u, na którym był szybszy o 18 sekund od Evansa, szybszy od 3 aut WRC i nieznacznie wolniejszy od Prokopa.

Aktualizacja godz. 15:38

Tak wygląda klasyfikacja Rajdu Hiszpanii po 7. OS-ie:

blank

blank

Aktualizacja godz. 16:10


Poniżej zobaczycie jak Robert kręci bączki w Rajdzie Hiszpanii:

Aktualizacja godz. 16:28

Rozpoczął się przedostatni dzisiejszy OS liczący ponad 26 km. Jest on jednocześnie Power Stage, w którym kierowcy WRC będą otrzymywać dodatkowe punkty. 

Aktualizacja godz. 16:46

Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie 8. OS-u, Polacy już notują świetne czasy. 

Aktualizacja godz. 16:55

Nesser Al-Attiyah wypadł z trasy i prawdopodobnie nie pojedzie już dalej. Na mecie jest Robert Kubica: „Idzie OK, nie mamy większych usterek. Staramy się jechać dobrym tempem, musimy pamiętać, że chcemy dojechać do mety” – powiedział Robert. Polak wygrał zdecydowanie klasę WRC2. 

Aktualizacja godz. 17:05

Robert Kubica i Maciej Baran mają już ponad 2 minuty przewagi nad Elfynem Evansem w klasyfikacji WRC2:

blank

Aktualizacja godz. 17:40

Rozpoczął się ostatni dzisiejszy OS Rajdu Hiszpanii, 2-kilometrowa próba Salou. Odcinek jest podobny do shakedownu, a szybsze auta R5 będą miały w nim przewagę, ale Robert na pewno pojedzie świetnie. Na trasie pojawi się za około 20 minut.

Aktualizacja godz. 18:05

Robert Kubica jest już na mecie ostatniego dziś OS-u. Wszyscy kierowcy podkreślali, że był to zdecydowanie najtrudniejszy, choć bardzo bardzo krótki OS. A co powiedział Robert: „To był dobry dzień, wszystko w porządku, oprócz tego ostatniego OS-u, w którym mieliśmy ogromny problem z hamulcem ręcznym” – powiedział Robert po zakończeniu próby. Wykręcił w niej dość słaby czas i prawdopodobnie jego passa zostanie przerwana. Koło urwał Elfyn Evans, który nie ukończy prawdopodobnie tego OS-u.

Aktualizacja godz. 18:15

Elfyn Evans nie ukończy ostatniego dzisiejszego OS-u i jutro weźmie udział w rajdzie dzięki Rally 2 za który zostanie dopisana mu kara minutowa. Robert ma 4 minuty przewagi w generalce nad Seppem Wiegandem:

blank

Aktualizacja godz. 19:05

Kierowcy zakończyli już rywalizację, ale na blogu pojawią się jeszcze filmy, zdjęcia i wypowiedzi Roberta. Mechaników czeka teraz zmiana zawieszenia z asfaltowego na szutrowe. A nas jutro czeka zmiana czasu. Pamiętacie o tym?

blank

Aktualizacja godz. 20:05


Oto wywiad z Robertem przeprowadzony w trakcie serwisu:

Aktualizacja godz. 21:15


Film z przejazdu Roberta:

Aktualizacja godz. 21:35


Oto dzisiejsza kronika TVP:

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi