KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank

Robert Kubica w Rajdzie Hiszpanii – dzień 1 (Live timing, filmy, zdjęcia) [Aktualizacja godz. 23:55 – Robert Kubica na mecie 3. OS-u, świetny czas, klasyfikacja, zdjęcia]

blank

Już dziś wieczorem Robert Kubica i Maciej Baran rozpoczynają walkę w Rajdzie Hiszpanii, w którym mogą zapewnić sobie tytuł mistrzów WRC2. Na początek czekają ich trzy nocne OS-y. Poniżej znajdziecie wszystko, co niezbędne do śledzenia rywalizacji – live timing, filmy, zdjęcia i wywiady z Robertem. Zapraszam!

LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 20:00)

Wczoraj rozgrywany był shakedown rajdu, w którym Robert Kubica zajął 4. miejsce w WRC2, wykonując tylko 1 przejazd, a już dziś kierowcy przystąpią do rywalizacji na poważnie w przedostatniej rundzie WRC. Przypomnijmy, że Robert Kubica i Maciej Baran do zapewnienia sobie wygranej w klasyfikacji generalnej WRC2 potrzebują 1. lub 2. miejsca w Katalonii.
Co nas czeka dziś?
Na piątek zaplanowano 3 nocne, asfaltowe OS-y o długości od 16,35 do 24,14 km. Pierwszy rozpocznie się o godz. 20:03, a ostatni o 22:45.
Piątek, 25 października:
godz. 20:03 – OS 1 – Querol (21,26 km)    
godz. 20:44 – OS 2 – El Montmell (24,14 km)
godz. 22:45 – OS 3 – Riudecanyes 1 (16,35 km)
Wirtualny przelot nad trasą rajdu w 3D znajdziecie TUTAJ.
Robert pojedzie spokojnie
Robert zapowiada, że w Rajdzie Hiszpanii będzie jechał bardzo spokojnie i nie zamierza szaleć. Oto wczorajsza kronika TVP:

I kolejny wywiad z Robertem:

Transmisje telewizyjne

Niestety, ponownie możemy liczyć tylko na TVP1, ale jeżeli w trakcie dnia okaże się, że jeszcze jakieś telewizje transmitują rajd, wtedy na blogu pojawią się odpowiednie linki.
Piątek, 25 października:
godz. 20:10 – Kronika Rajdu Hiszpanii – TVP 1
Rywale
Przypomnijmy jeszcze, kto może być dziś najgroźniejszym rywalem Roberta. W Rajdzie Hiszpanii wystartują m.in. Elfyn Evans, Sepp Wiegand, Rashid
Al Ketbi, Nicholas Fuchs, Sybhan Aksa, Robbie Barrable. Szybszymi od
Citroena DS3 RRC autami Ford Fiesta w specyfikacji R5 pojadą Evans, Al
Ketbi, Aksa i Barrable, ale jak widać było we Francji, nawet przewaga
sprzętu niewiele pomaga rywalom Roberta.
Na blogu będziemy śledzić cały dzień w Hiszpanii, na pewno pojawi się tu wszystko co najważniejsze. Zapraszam!

Aktualizacja

Jak widać na zdjęciu światełka na dzisiejsze nocne OS-y w przygotowaniu, a tymczasem Yves Matton po raz kolejny potwierdził, że w barwach
Citroena w WRC w przyszłym roku będą jeździli kierowcy wybrani spośród
pięciu nazwisk:
Ostberg, Meeke, Kubica, Sordo i Hirvonen. Kolejność przypadkowa.

blank

Aktualizacja godz. 13:40


Dwie fotki Roberta. Kubica wyjechał już do Barcelony, gdzie odbędzie się start honorowy.

blank

blank

Aktualizacja godz. 14:35


Colin Calrk przedstawił jego przewidywania na przyszły sezon w WRC: „VW as is. CITROEN
Meeke/Ostberg/Sordo M-SPORT Hirvonen/Kubica HYUNDAI Neuville/various!” A zatem według niego Robert Kubica będzie jeździł wspólnie z Mikko Hirvonenem w Fordzie.

Aktualizacja godz. 15:15

Robert Kubica i Maciej Baran są już w Barcelonie, gdzie odbędzie się start honorowy Rajdu Hiszpanii.

blank

Aktualizacja godz. 16:30


Kolejne zdjęcia Roberta Kubicy

blank

blank

Aktualizacja godz. 18:55


Start honorowy za nami, początek pierwszego OS-u za nieco ponad godzinę!

blank
fot. Eryk Mełgwa

Aktualizacja godz. 20:00


Rozpoczynamy rywalizację w Rajdzie Hiszpanii. Właśnie rozpoczyna się pierwszy OS, liczący 21,26 km. Robert Kubica wystartuje do niego jako 14., tuż za autami WRC, a bezpośrednio za swoim największym rywalem w WRC2, Abdulazizem Al-Kuwarim, który w tym rajdzie jedzie autem WRC. Robert pojawi się na trasie za około 28 minut.

blank

Aktualizacja godz. 20:30


Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie 1. OS-u!

Aktualizacja godz. 20:40 


Robert Kubica i Maciej Baran są już na mecie 1. OS-u. Polacy pojechali znakomicie, uzyskali znacznie lepszy czas niż jadący autem WRC Abdulaziz Al-Kuwari. Z międzyczasów wynika, że Polak wygra ten OS w WRC2, ale musimy poczekać na kolejnych kierowców.

Aktualizacja godz. 20:53

Tak wygląda po pierwszym OS-ie klasyfikacja… Robert oczywiście wygrywa OS w WRC2. Znakomita jazda polskiej załogi. Trzeba pamiętać, że Paddon i Al-Kuwari debiutują w autach WRC, ale strata 1 sekundy na kilometrze Evansa robi ogromne wrażenie. 

blank

Aktualiacja godz. 21:08Niebawem na trasie 2. OS-u pojawi się Robert Kubica!

Aktualizacja godz. 21:25

Było dobrze, nie jest łatwo – to bardzo podchwytliwe OS-y. Musimy mieć chłodne głowy, bo to bardzo wczesny etap rajdu. Trzeba uważać po ciemku” – powiedział Robert po dotarciu na metę 2. OS-u z czasem 13:14,8. Zapowiada się na kolejną wygraną Roberta, który ponownie był szybszy od aut WRC – AL-ATTIYAH, AL-KUWARI, AL QASSIMI. Czekamy na kolejnych kierowców aby zwycięstwo się potwierdziło.

Aktualizacja godz. 21:35

Elfyn Evans był prawie 14 sekund słabszy na 2. OS-ie i trafi już ponad 40 sekund do Roberta Kubicy. 

blank

 

Aktualizacja godz. 22:05Oto dzisiejsza kronika TVP:


Aktualizacja godz. 22:40Za kilka minut startuje 3., ostatni dziś OS. A tymczasem Malcolm Wilson z M-Sport powiedział właśnie, że trwają rozmowy z Robertem Kubicą, któremu zaoferowano kontrakt i teraz wszystko w rękach Kubicy. Musi on zdecydować, co będzie robił w przyszłym roku.

Aktualizacja godz. 23:15

Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie 3. OS-u – ostatniego i najkrótszego dziś. Na mecie będzie za około 10 minut. 

Aktualizacja godz. 23:25

Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie 3. OS-u. Polacy uzyskali znakomity czas – „Było OK, ale mieliśmy jeden moment – mieliśmy problem z hamulcem ręcznym, było na limicie” – powiedział Robert. Ta próba prawdopodobnie ponownie padnie jego łupem. Robert ponownie wyprzedził auta WRC. 

Aktualizacja godz. 23:30

Robert Kubica wygrał również 3. OS Rajdu Hiszpanii z przewagą ponad 10 sekund nad Elfynem Evansem. Polak ma ponad 50 sekund przewagi w klasyfikacji generalnej:

blank

Aktualizacja godz. 23:55


Robert Kubica i Maciej Baran znakomicie spisali się pierwszego dnia Rajdu Hiszpanii, wypracowując prawie minutową przewagę nad rywalami. Mamy nadzieję, że jutro będzie podobnie. Startujemy już o godz. 9!

blank

blank

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi