KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, Esox33, Lightmanek, Gnusma, AG, LUK, Geronimo321, Ziutkaziut

Harmonogram

blank

Wyniki

blank

Robert Kubica w Rajdzie Francji – dzień 3 (live timing, transmisje, filmy i zdjęcia) [Aktualizacja godz. 1:10 – Dzień zakończony zwycięstwem, filmy, zdjęcia]

blank

Robert Kubica jest poza zasięgiem rywali z klasy WRC2 w Rajdzie Francji. Polak wygrał wszystkie 7 dotychczasowych OS-ów i ma ponad 3 i pół minuty przewagi nad Elfynem Evansem. Robert chce teraz bezpiecznie jechać do mety, ale nie zamierza „wieźć się” do mety. Poniżej znajdziecie wszystko co potrzebne do śledzenia rajdu – live timing, filmy, zdjęcia i linki do transmisji.


LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

 LIVE STREAM RAJDU WŁĄCZYCIE TUTAJ(kanał 12)

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 9:00)

W piątek rozegranych został 6 Odcinków Specjalnych. Robert Kubica zdecydowanie wygrał wszystkie w nich w klasie WRC2. Pecha miał główny konkurent Polaka, Elfyn Evans, który przebił oponę na jednym z OS-ów. Nawet jednak gdyby nie ta przygoda, miałby on ogromną stratę do Kubicy, który już od 4. OS-u jechał spokojnym tempem.

Oto klasyfikacja po 2 dniach rywalizacji:

blank

Poniżej skrót przebiegu rywalizacji w Kronice TVP:

Mimo ogromnej przewagi, Robert Kubica przyznaje, że w kolejnych dniach rajdu nie będzie łatwo – nie jest prosto jechać spokojnym tempem, a do tego na jutro i niedzielę synoptycy zapowiadają duże opady.

Dziś czeka nas 7 dość długich OS-ów, w tym kończący dzień Super OS w Strasbourgu. Będą one liczyły od 4,65 km do 28,48 km.

Oto harmonogram dnia:
godz. 09:23 OS 8 – Hohlandsbourg – Firstplan 1 (28.48 km)
godz. 10:06 OS 9 – Vallée de Munster 1 (16.73 km)
godz. 10:54 OS 10 – Soultzeren – Pays Welche 1 (19.93 km)   
godz. 13:14 Remote Service – Colmar    
godz. 13:55 OS 11 – Hohlandsbourg – Firstplan 2    (28.48 km)
godz. 14:38 OS 12 – Vallée de Munster 2    (16.73 km)
godz. 15.26 OS 13 – Soultzeren – Pays Welche 2 (19.93 km)
godz. 18:00 Super OS 14 – Mulhouse (4.65 km)

Oto trasa poszczególnych OS-ów na mapie:

blank

Trasę rajdu w 3D można zobaczyć TUTAJ.

Transmisje TV


Dziś ponownie czeka nas sporo transmisji z Rajdu Francji, oto ich dokładny harmonogram:

godz. 09:15 – Rajd Francji – Canal Sport + (francuski)
godz. 10:50 – Rajd Francji – Canal Sport + (francuski)
godz. 13:55 – Rajd Francji – Canal Sport + (francuski)
godz. 17:55 – Rajd Francji – Canal Sport + (francuski)
godz. 20:07 – Kronika Rajdu Francji – TVP 1
godz. 23:40 – Rajd Francji – Canal Sport + (francuski)

Całość rywalizacji będziemy oczywiście śledzić na blogu – zapraszam

Aktualizacja

We Francji padało przez całą noc i choć teraz przestało, to warunki są bardzo trudne – nawierzchnia jest bardzo mokra, a problemem może być widoczność na wzniesieniach, gdzie jest gęsta mgła.

Aktualizacja godz. 9:30

Rozpoczął się 8. OS Rajdu Francji. Robert Kubica wystartuje za około 20 minut. 

Aktualizacja godz. 10:05

Niestety, live – timing rajdu szwankuje. 

Aktualizacja godz. 10:10 


Robert Kubica jedzie niezłym tempem podczas 8. OS-u. Szybszy od niego jest Elfyn Evans. Czekamy na poprawę live-timingu.

Aktualizacja godz. 10:15


Nie dbam o to, co robi Elfyn Evans. My jedziemy bezpiecznie, warunki są lepsze niż oczekiwaliśmy” – powiedział Robert po zakończeniu 8. OS-u z czasem 15:41.5. Szybciej od Polaka jedzie Elfyn Evans.

Aktualizacja godz. 10:20

Aktualna klasyfikacja:

blank

Aktualizacja godz. 10:50

Krótki film z Robertem:

Aktualizacja godz. 11:00


Robert Kubica był szybszy od Elfyna Evansa na 9. OS-ie o 2,3 sekundy. Przyczepność była bardzo rożna, to był dziwny OS, ale wszystko w porządku” – powiedział Robert.

blank

Aktualizacja godz. 11:25


Za kilka minut Robert Kubica powinien być na trasie 10. OS-u.

Aktualizacja godz. 11:45

Robert Kubica był minimalnie wolniejszy od Elfyna Evansa na 10. OS-ie:

blank

Aktualizacja godz. 12:40

Czas na serwis. Kierowcy wrócą na trasę tuż przed 14. 

blank

Aktualizacja godz. 13:10

blank

Aktualizacja godz. 13:58Kierowcy rozpoczęli już 11. OS. Za kilkanaście minut na trasie pojawi się Robert Kubica.

Aktualizacja godz. 14:25

Thierry Neuville złapał kapcia na ostatnim OS-ie i stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Różnice w klasyfikacji generalnej będą bardzo małe. Opublikowana została lista zgłoszeń Rajdu San Remo. Mówiło się, że w ten imprezie może wystartować Robert Kubica, na liście go jednak nie ma. Polak zaraz będzie na trasie 11. OS-u. 

Aktualizacja godz. 14:45

Robert Kubica jest już na mecie 11. OS-u. Polak uzyskał czas 15:30,7. Szybciej od niego jedzie Elfyn Evans. 

Aktualizacja godz. 15:00 

Robert Kubica był minimalnie wolniejszy od Elfyna Evansa w 11.OS-ie. Polak nadal ma ogromną przewagę w klasyfikacji generalnej.

blank

Aktualizacja godz. 15:20

„Było w porządku. Padało na ostatnim kilometrze, ale dla nas nie miało to znaczenia” – powiedział Robert po zakończeniu 12. OS-u, w którym był minimalnie wolniejszy od Elfyna Evansa. 

Aktualizacja godz. 15:30

Oto klasyfikacja po 12. OS-ie:

blank

Aktualizacja godz. 16:15

Robert Kubica ze świetnym czasem ukończył 13. OS. Polak wykręcił 10:19,2 i wygląda na to, że pokona Elfyna Evansa. 

Aktualizacja godz. 16:20

Robert Kubica wygrał ze znaczną przewagą 13. Odcinek Specjalny i jeszcze bardziej umocnił się na prowadzeniu w klasie WRC2. 

blank

Aktualizacja godz. 17:00

Robert Kubica ma przewagę 3 minut i 16 sekund nad Elfynem Evansem. Robert jedzie bardzo ostrożnie do mety, po kolejne 25 punktów. Warunki na trasie bywają zdradliwe, ale jadący spokojnie Robert i tak zdołał wygrać 2 z 6 rozegranych dziś OS-ów. Pozostał jeden, króciutki odcinek, który zapewne nic nie zmieni w klasyfikacji.

Poniżej film z wczorajszymi przejazdami Roberta:

Aktualizacja godz. 18:27

„Było OK, teraz zaczęło trochę padać. Zawsze gdy startuję, zaczyna padać. To był skomplikowany dzień, bardzo trudne, podstępne warunki. Wszystko się udało i jedziemy dalej” – powiedział Robert po ukończeniu ostatniego dziś OS-u, w którym uzyskał 3:47,1.

Aktualizacja godz. 18:38

Zwycięstwem w ostatnim OS-ie Robert Kubica zakończył 3. dzień Rajdu Francji. Kubica i Baran mają trzy i pół minuty przewagi nad Elfynem Evansem.

blank


Aktualizacja godz. 18:55


TUTAJ zobaczycie krótki film z przejazdu Roberta.

Aktualizacja godz. 20:55

Niezwykle ciekawie jest w walce o zwycięstwo w rajdzie Francji. Pierwszych trzech kierowców dzieli zaledwie 1,5 sekund. Sebastien Loeb traci 5 sekund. A poniżej zobaczycie krótką kompilację wczorajszych przejazdów Roberta. 


Aktualizacja

blank

blank

blank

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi