KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Robert Kubica w Rallye Vosgien – wprowadzenie [Aktualizacja – Kubica w kolejnym rajdzie]

blank
Nie ma odpoczynku dla Roberta Kubicy i Macieja Barana. Polacy już jutro wyruszą do Francji, gdzie od piątku będą brać udział w rundzie rajdowego pucharu Francji – Rajdzie Wogezów. A wszystko po to, by przygotować się do zaplanowanego na początek października Rajdu Francji.

Jak przyznał Robert Kubica, jako załoga Rajdowych Mistrzostw Świata nie mogą oni testować w kraju, w którym odbywa się najbliższy rajd na 3 tygodnie przed. Dzięki startowi w Rallye Vosgien, uda się ominąć ten przepis i lepiej przygotować się do rywalizacji w klasie WRC2, szczególnie, że rajd odbywa się w tym samym rejonie Francji, co runda WRC.
blank
Rajd Wogezów to impreza z kilkunastoletnią tradycją, a wśród jego zwycięzców są tacy kierowcy, jak Sebastien Ogier, Mikko Hirvonen czy… Kimi Raikkonen! Teraz pewnie dojdzie kolejne wielkie nazwisko.
Trudno szukać kogokolwiek, kto mógłby zagrozić Robertowi Kubicy  tej imprezie, oczywiście, jeżeli Polacy podejdą do rywalizacji na 100%. Najbardziej znanym nazwiskiem jest Sebastian Chardonet, startujący w WRC3.
Oto górna część listy zgłoszeń rajdu:
Rajd składa się z 10 Odcinków Specjalnych – jeden będzie przejechany w piątek, a pozostałe w sobotę – niemal przez cały dzień.
Oto rozkład Odcinków Specjalnych:

Piątek, 20 września
godz. 20:58 – OS1 – Fra Presse (13,5 km)
Sobota, 21 września 2013
godz. 9:08 – ES2 – Thiriet (14,3 km)
godz. 9:44 – ES3 – Securitest (14,8 km)
godz. 10:17 – ES4  – Fra Presse(13,5 km)
godz. 13:00 – ES5 – Thiriet (14,3 km)
godz. 13:36 – ES6 – Securitest (14,8 km)
godz. 14:09 – ES7 – Fra Presse (13,5 km)
godz. 16:52 – ES8 – Thiriet (14,3 km)
godz. 17:28 – ES9 – Securitest (14,8 km)
godz. 18:01 – ES10 – Fra Presse (13,5 km)
A oto te OS-y na mapie:
blank
blank
blank
O tym, jak wygląda trasa rajdu przekonacie się na filmie poniżej:
 


Opublikowane zostały również filmy z zapoznania z OS-ami tegorocznego rajdu. Możecie zobaczyć je w linkach: ZAPOZNANIE 1, ZAPOZNANIE 2, ZAPOZNANIE 3.

Wróćmy do rajdu Polski…

Wracam jeszcze na chwilę do Rajdu Polski, ale nie tylko. Polecam obejrzenie najnowszego wywiadu Roberta Kubicy dla TVP, w którym Robert mówi m.in. o swojej rehabilitacji, przyznając, że jego ograniczenia na pewno pozostaną, ale widzi progres w swoim procesie odzyskiwania sprawności. Wywiad włączycie TUTAJ.
Od zakończenia rajdu ukazało się kilka nowych zdjęć kibiców, które prezentuję poniżej – ważne obejrzenia.
blank
blank
blank
blank
fot. Jakub Ołejojor
blank
fot. Jakub Ołejojor
blank
fot. Jakub Ołejojor
blank
blank
blank
blank
Na koniec ciekawy film, tyle że z Rajdu Niemiec – Rajdowa Szkoła Roberta Kubicy – polecam, wystarczy kliknąć TUTAJ.
Aktualizacja
Jak podaje portal rallyonline.pl, Robert Kubica może wystartować w jeszcze jednym rajdzie zaliczanym do cyklu ERC. Będzie to albo Rallye Sanremo (10-12 października) albo Rallye International du Valais (7-9 listopada). Żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, ale start według Marka Nawareckiego z Citroena jest możliwy.
PS. Zupełnie tego nie zauważyłem, ale obecny wpis jest wpisem numer 503 na blogu, co oznacza, że podczas Rajdu Polski napisany został 500 – jubileuszowy wpis 🙂
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi