KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Robert Kubica w Rajdzie Wogezów – dzień 1. [aktualizacja godz. 22:45 – Kubica wygrywa 1. OS!]

blank

Już dziś zostanie rozegrany pierwszy Odcinek Specjalny Rallye Vosgien, w którym startują Robert Kubica i Maciej Baran. Polacy traktują ten start treningowo i będą na nim przygotowywać się do Rajdu Francji. W imprezie, którą niegdyś wygrał Kimi Raikkonen startują 2 auta WRC, ale to Kubica jest jej zdecydowanym faworytem.

LIVE TIMING RAJDU WŁĄCZYCIE TUTAJ

Rajd Wogezów to impreza z kilkunastoletnią tradycją i często traktowana jest przez kierowców jako przygotowanie do francuskiej rundy WRC. W minionych latach triumfowali tu m.in. Sebastien Ogier, Mikko Hirvonen czy wspomniany wyżej Kimi Raikkonen.

W rajdzie startują dwa auta WRC starszej generacji, ale jadą nimi słabsi kierowcy. Robert Kubica ma pierwszy numer startowy i jest faworytem imprezy. Oczywiście jego sukces zależy od tego, czy podejdą do imprezy na 100%. Najbardziej znanym kierowcą oprócz Roberta jest jest Sebastian Chardonet, startujący w
WRC3.

Oto górna część listy zgłoszeń rajdu:
Rajd składa się z 10 Odcinków Specjalnych – jeden będzie przejechany w piątek, a pozostałe w sobotę – niemal przez cały dzień. Ich łączna długość to ponad 141 km plus ponad 200 km odcinków dojazdowych.
Oto rozkład Odcinków Specjalnych (z racji tego, że jutro rozgrywany jest tylko jeden OS, przedstawiam cały harmonogram rajdu):

Piątek, 20 września
godz. 21:28 – OS1 – Fra Presse (13,5 km)
Sobota, 21 września 2013
godz. 9:38 – ES2 – Thiriet (14,3 km)
godz. 10:14 – ES3 – Securitest (14,8 km)
godz. 10:47 – ES4  – Fra Presse(13,5 km)
godz. 13:30 – ES5 – Thiriet (14,3 km)
godz. 14:06 – ES6 – Securitest (14,8 km)
godz. 14:39 – ES7 – Fra Presse (13,5 km)
godz. 17:22 – ES8 – Thiriet (14,3 km)
godz. 17:58 – ES9 – Securitest (14,8 km)
godz. 18:31 – ES10 – Fra Presse (13,5 km)
A oto te OS-y na mapie:
blank
blank
blank
O tym, jak wygląda trasa rajdu przekonacie się na filmie poniżej:
 


Opublikowane zostały również filmy z zapoznania z OS-ami tegorocznego rajdu. Możecie zobaczyć je w linkach: ZAPOZNANIE 1, ZAPOZNANIE 2, ZAPOZNANIE 3.
Poniżej zobaczycie filmy z konferencji prasowej przed rajdem, w której brał udział Robert Kubica:

Oczywiście na blogu zostanie przeprowadzona standardowa relacja, zapraszam już od samego rana! 
Aktualizacja godz. 19:50
Załogi są już prawie gotowe do startu:
blank

blank
Aktualizacja godz. 21:05
Kolejne zdjęcie. Zostało 30 minut do startu!
blank
 
Aktualizacja godz. 21:35

Kierowcy teoretycznie są już na trasie, TUTAJ możecie zobaczyć stream z mety pierwszego OS-u.
Aktualizacja godz. 22:15
Są już wyniki Roberta w pierwszym OS-ie. Robert jest zdecydowanie najszybszy, czekamy na kolejnych kierowców. Czas Kubicy to 7:39.1! 
Aktualizacja godz. 22:45
Robert Kubica zdeklasował rywali w pierwszym OS-ie Rallye Vosgyen:
blank
 

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi