KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank

Robert Kubica w Rajdzie Polski – dzień 2 – Walka z trasą (Live timing, zdjęcia, filmy) [Aktualizacja godz. 23:55 – Robert Kubica nie wystartuje w niedzielę! Zdjęcie]

blank

Piątek był bardzo intensywnym dniem dla kierowców, którzy zapoznawali się z 2. OS-ami, OS-em kwalifikacyjnym, który następnie przejeżdżali. Najszybsza była w nim załoga Robert Kubica/Maciej Baran, która dzięki temu mogła wybierać pozycję startową do dzisiejszych OS-ów. Nie będą one łatwe, gdyż przez większość nocy na trasach OS-ów padał deszcz. Robert Kubica będzie walczył o przetrwanie i zwycięstwo.

LIVE TIMING RAJDU WŁĄCZYCIE TUTAJ

RADIO RAJDU (ERC)

RADIO RAJDU (RADIO OLSZTYN)

W piątek od rana kierowcy zapoznawali się z dwoma OS-ami, które w czwartek były nieprzejezdne, a następnie zostały znacznie skrócone – Tałty i Baranowo. Wczoraj, jak powiedział mi Robert Kubica, było nieco lepiej na trasie, ale padający przez większą część dnia i nocy deszcz ponownie sprawi zapewne, że na trasie pojawi się dużo błota.

Następnie kierowcy przejeżdżali Odcinek Kwalifikacyjny (film z niego TUTAJ i TUTAJ), w którym najszybszy był Robert Kubica, który o 0,4 sekundy wyprzedził Michała Kościuszkę. Robert i Maciej mogli dzięki temu jako pierwsi wybrać kolejność startową w sobotę i zdecydowali się na numer 4: „W sezonie 2008, który był dla mnie szczęśliwy, jeździłem z tym numerem, a że mam małe doświadczenie w rajdach i się na nich nie znam to tym kierowałem się w wyborze” – powiedział Robert podczas ceremonii startu. Jako pierwszy wystartuje jutro Jan Kopecky, a za nim Michał Kościuszko, Brian Bouffier, Kubica i Krzysztof Hołowczyc.

Robert jeszcze przed ceremonią narzekał na stan tras i zastanawiał się, co będzie, jeżeli na OS będzie musiał dojechać np. ambulans. „Po długiej nieobecności w Polsce widzę, że nic się nie zmieniło mimo tak wysokiej rangi imprezy” – dodał Robert.

Dzisiejsze OS-y stoją zatem pod znakiem zapytania, ale miejmy nadzieję, że odbędą się bez przeszkód i o wynikach będzie decydowała normalna rywalizacja.

Oto rozkład dzisiejszych OS-ów:

godz. 8:48 – Tałty (6,15 km)
godz. 9:40 – Baranowo (12,11 km)
godz. 11:36 – Mrągowo (25,16 km) – LIVE EUROSPORT
godz. 14:10 – Tałty 2 (6,15 km)
godz. 15:02 – Baranowo 2 (12,11 km)
godz. 16:11 – Mikołajki (2,5 km)
godz. 18:06 – Mrągowo 2 (25,16 km) – LIVE EUROSPORT

blank

blank

blank

Relacje TV

Dziś program relacji telewizyjnych będzie dość bogaty – zobaczymy dwa OS-y Mrągowo na żywo w telewizji Eurosport. Wieczorem tradycyjna relacja w TVP:

Oto program transmisji telewizyjnych na dziś:
godz. 11:30 – Eurosport – relacja LIVE z OS-u Mrągowo 1 (19,14 km)
godz. 18:00 – Eurosport – relacja LIVE z OS-u Mrągowo 2 (19,14 km)
godz. 20:05 – TVP1 – Kronika Rajdu Polski

Oczywiście na blogu będziemy śledzić cały dzień i przekazywać wszystkie najnowsze informacje dotyczące startu Roberta Kubicy.

Aktualizacja

Miła wiadomość dla wszystkich kibiców Roberta Kubicy na początek trudnego dnia – polska załoga KubicaBaran wystartuje we francuskim rajdzie  Rallye Vosgien, aby przygotować się do startu w Rajdzie Francji. Impreza odbędzie się pomiędzy 20 a 22 września.

Aktualizacja godz. 8:25

Tak wygląda trasa 1. OS-u Tałty. Póki co chyba nie jest najgorzej, co innego po przejeździe np. 30 załóg. Foto Agnieszka Golec:

blank

 
Aktualizacja godz. 8:55


Robert Kubica jest już na trasie 1. OS-u. Warunki są trudne, najlepiej jest jechać jako pierwszy.

Aktualizacja godz. 9:00

Robert Kubica jest już na mecie 1. OS-u (Tałty) o długości ponad 6 km. Załoga Kubica/Baran uzyskała czas 4:12.8. „Jest bardzo ślisko, mamy konserwatywny setup, ostrożnie wybieramy linię jazdy. Jedziemy bardzo ostrożnie. Nigdy wcześniej nie jeździłem w takich warunkach” – powiedział Robert, który stracił prawie 11 sekund do Briana Bouffier. 

Aktualizacja godz. 9:05

Tak wygląda klasyfikacja rajdu po przejeździe 6 kierowców:

blank

Aktualizacja godz. 9:25

Wszystko wskazuje na to, że Robert Kubica zajmie 7. miejsce na mecie 1. OS-u Tałty. Liderem rajdu jest Brian Bouffier.

blank

Aktualizacja godz. 9:40


Wystartował 2. OS – Baranowo, również skrócony z powodu słabych warunków. Robert Kubica zajmuje 8. miejsce w Rajdzie. Oto jakie warunki są na trasie – fot. Justyna Klecka.

blank
Aktualizacja godz. 9:50Robert Kubica zaraz będzie na mecie, problemy miał Michał Kościuszko, który stracił wspomaganie kierownicy i musiał zrestartować samochód.

Aktualizacja godz. 9:55

Tym razem złapaliśmy nieco więcej przyczepności, ale to i tak bardzo trudny OS. Zmagamy się z brakiem przyczepności” – powiedział Robert Kubica, który póki co ma drugi czas. 

Aktualizacja godz. 10:00 

Robert Kubica pojechał bardzo szybko na 2. OS-ie i póki co awansował na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej! Czekamy na kolejnych kierowców! Póki co Kubica i Baran tracą 14,4 sekundy do Bouffiera, ale mają 4,1 sekundy nad Kopeckim.

Aktualizacja godz. 10:05

Wygląda na to, że Robert Kubica zajmie 2. miejsce na 2. OS-ie i awansuje na 2. miejsce w generalce!

blank

Aktualizacja godz. 10:35

Robert Kubica spadł na 3. miejsce w klasyfikacji etapu i generalnej. Mimo wszystko jest to świetny czas:

blank

Aktualizacja godz. 10:40

Właśnie w Mrągowie na czołówkę wyjechał nam Citroen DS3 RRC 🙂 Ale szybciutko się schował – niesamowite przyspieszenie ma to maleństwo. Za Robertem Kubicą kilometrowy ciąg samochodów. Oto zdjęcie Marlene Kulak z 2. OS-u:

blank

Aktualizacja godz. 11:00


O godz. 11:30 Eurosport przeprowadzi relację na żywo z 3. OS-u. Link do niej pojawi się za kilkanaście minut.

Aktualizacja godz. 11:20

O godz. 11:36 wystartuje 3. OS Rajdu Polski. Będzie go można oglądać na żywo w telewizji Eurosport. Jeżeli ktoś nie ma telewizora pod polecam przejrzeć komentarze.

Aktualizacja godz. 11:36

Wystartował 3. OS Rajdu Polski – długa próba wokół Mrągowa. Warunki są trudne. Robert wystartuje ok. 11:44 

Aktualizacja godz. 12:00

Wszyscy, którzy oglądali Eurosport widzieli, jak genialnie jechał Robert Kubica. Polak jest już na mecie i prowadzi po przejeździe 4 kierowców! 

Aktualizacja godz. 12:05

„Było
bardzo dobrze. To nowy OS dla wszystkich więc nikt nie miał przewagi,
ale było bardzo trudno. W każdej chwili można wypaść, ale nie dlatego,
że się jedzie za szybko, ale dlatego, że poziom przyczepności
niesamowicie się zmienia” – powiedział Robert na mecie.

Aktualizacja godz. 12:08

Tak wygląda klasyfikacja po 3. OS-ach i przejeździe 6 kierowców. Czekamy na Kajto, który może namieszać:

blank

Aktualizacja godz. 12:20

Robert Kubica i Maciej Baran wygrali 3. OS Rajdu Polski i awansowali na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Strata do lidera, Briana Bouffier jest do odrobienia:

blank

Aktualizacja godz. 14:00

Oto nieco zdjęć Roberta z trasy i serwisu:

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

 

blank
fot. Jarosław Janusz

blank
blank
fot. Paweł Jędrusiak

Aktualizacja godz. 14:20


Robert Kubica jest już na mecie 4. OS-u. Polak stracił do Briana Bouffier 7,5 sekundy i zapewne spadnie w klasyfikacji generalnej.

Aktualizacja godz. 14:30

Tak to wygląda po przejeździe czołowej 6-tki rajdu:

blank

Aktualizacja godz. 14:35

Robert Kubica przyznaje, że warunki są bardzo trudne i jest to duże wyzwanie dla jego ręki. Jeżeli będzie kontynuował jazdę, to możliwe, że każdy OS będzie przejeżdżał bardzo spokojnie. Robert spadł na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej – wyprzedził go Kajetan Kajetanowicz. Oto film z jego przejazdu:

 

 
Aktualizacja godz. 14:45

Poniżej obejrzycie przejazd Roberta z kamery onboard w trakcie 3. OS-u:

Aktualizacja godz. 15:08

Robert Kubica jest już na trasie 5. OS-u Rajdu Polski – próba Baranowo liczy ponad 12 km. 

Aktualizacja godz. 15:18

Straciliśmy 3-4 sekundy na szykanie, musiałem się zatrzymać, ale wszystko jest OK” – powiedział Robert Kubica po 5. OS-ie, na którym był wolniejszy od Jana Kopeckiego, ale szybszy od Briana Bouffier. 

Aktualizacja godz. 15:22

Tak prezentuje się klasyfikacja po pierwszych kilku kierowcach. Czekamy na Kajetana Kajetanowicza.

blank

Aktualizacja godz. 15:30Robert Kubica wrócił na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu po tym, jak Kajetan Kajetanowicz popełnił błąd na 5. OS-ie i stracił kilka sekund. Robert na nad nim 4,2 sekundy przewagi. Oto aktualna klasyfikacja, która raczej już się nie zmieni:

blank
Aktualizacja godz. 16:20

Robert Kubica jest póki co najszybszym kierowcą SuperOS-u w Mikołajkach. Polak był szybszy o 1 sekundę od Jana Kopecky. „Warunki są trudne,przed nami jeszcze jeden OS, trzeba uważać” – powiedział Robert na mecie. 

Aktualizacja godz. 16:35

Robert Kubica wygrał Super OS na stadionie w Mikołajkach i zmniejszył stratę do Briana Bouffier w klasyfikacji generalnej. Polak nadal jest w niej 2.

blank

Aktualizacja godz. 17:05


Oto porcja zdjęć z Super OS-u:

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

Aktualizacja 17:35

Kolejne zdjęcie z przejazdu Roberta i 2 filmy:

blank
fot. Konrad Waldeck

Aktualizacja godz. 18:00


Niebawem rozpocznie się ostatni dzisiejszy OS Rajdu Polski. Na poprzednim przejeździe próby Mrągowo (25 km) Robert Kubica był najszybszy. Relację na żywo obejrzycie w Eurosporcie, a jeżeli ktoś nie ma, to polecam przeczytać komentarze pod tym wpisem!

blank

blank

blank

blank

Aktualziacja godz. 18:14


Robert Kubica jest już na trasie ostatniego dziś OS-u. A to fragment jego poprzedniego przejazdu i reakcja kibiców:

Aktualizacja godz. 18:25


Robert Kubica miał problemy z autem podczas ostatniego dziś OS-u. Za chwilę więcej informacji.

Aktualizacja godz. 18:30

Robert Kubica urwał prawe przednie koło po uderzeniu w kamień. Polak powoli jedzie do mety. 

Aktualizacja godz. 18:35

„Był duży kamień na cięciu, uderzyliśmy go. Zobaczymy co da się zrobić” – powiedział Robert zapytany o to, czy uda mu się dojechać do mety. 

Aktualizacja godz. 18:40

Robert powiedział, że nie wie czy będzie jutro kontynuował jazdę, ale zniszczenia są mniejsze niż myślał.

blank

Aktualizacja godz. 18:50

Niestety, Robert Kubica zakończył dzień bardzo pechowo i teraz musi czekać na transport do serwisu, czyli lawetę. Nie może dojechać do parku serwisowego o własnych siłach z powodu przepisów. Otrzyma zatem karę i nie wiadomo, czy będzie jutro kontynuował rywalizację. 

Aktualizacja godz. 19:30

Mamy nerwową końcówkę dnia. Mechanicy Roberta wyjechali na OS, trwają poszukiwania koła auta Roberta. Być może uda się wystartować jutro.  

Aktualizacja godz. 19:35

Czekamy na przyjazd Roberta przy parku serwisowym, ale nikt nie wie, kiedy może on nastąpić. Oto zdjęcia auta bez koła (fot. FIA)

blank

Aktualizacja godz. 19:50


Do serwisu mechanicy Roberta przywieźli 4 nowe koła, wygląda na przygotowania do jutrzejszego startu.

Aktualizacja godz. 20:20

Nadal czekamy na jakiekolwiek informacje w sprawie Roberta. W serwisie czeka na niego wiele osób. Oto kolejne zdjęcia auta:

blank

blank

Aktualizacja godz. 20:50


W parku serwisowym nie ma Roberta i raczej już nie wróci do serwisu a przejedzie prosto do hotelu. Nie ma jeszcze decyzji (chyba) co do jutrzejszego startu.

Aktualizacja godz. 21:00

Oto film z przejazdu na którym Robert urwał koło:

Aktualizacja godz. 21:15


Robert Kubica wrócił już do bazy rajdu w Mikołajkach. Nie ma jeszcze jego auta. Mechanicy będą pracować nad nim do późna, ale dopiero po przyjeździe auta będzie wiadomo, czy uda się jutro wystartować. Jeżeli Robert się na to zdecyduje, zostanie mu doliczone 5 minut kary.

Aktualizacja godz. 21:45

Kolejny film z Robertem i wywiad z Robertem:

Aktualizacja godz. 22:10


Auto Roberta jest już w serwisie, teraz mechaników czeka dużo pracy, o ile podjęta zostanie decyzja o starcie. fot. Justyna Klecka.

Aktualizacja godz. 23:45

Niestety, prawdopodobnie Robert Kubica i Maciej Baran nie wystartują jutro w drugim etapie rajdu Polski. Mechanicy Citroena nie naprawiają auta, zostało ono przykryte. A oto doskonałe ujęcie odpadającego koła:

blank

Aktualizacja godz. 23:55


Mamy potwierdzenie – Robert Kubica i Maciej Baran nie wystartują jutro w Rajdzie Polski.

Aktualizacja godz. 23:59

Robert Kubica widnieje na oficjalnej liście startowej 2 etapu Rajdu Polski, ale jest już informacja, że Polacy nie wystartują jutro.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

10h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi