KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank

Robert Kubica w Rajdzie Polski – dzień 1 – ekstremalne warunki i pierwsze emocje [aktualizacja godz. 23:40 – Filmy z przejazdu Roberta, Robert jako 4., zdjęcia z ceremonii, wywiad z Robertem]

blank

Czwartek był dla wielu załóg niespodziewanie bardzo trudnym dniem, w którym musieli zmagać się z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. Wymusiły one na organizatorach kilka ważnych zmian w harmonogramie rajdu. Jeżeli pogoda się nie poprawi, to niektórzy kierowcy – w tym Robert Kubica – nie widzą się na starcie 1. OS-u. Zapraszam do dowiedzenia się wszystkiego o piątku.

LIVE TIMING RAJDU WŁĄCZYCIE TUTAJ

RADIO RAJDU (ERC)

RADIO RAJDU (RADIO OLSZTYN)

Wczoraj nie mówiło się praktycznie o niczym innym tylko o pogodzie i fatalnych warunkach na trasie rajdu. Było mnóstwo błota, nawet w parku serwisowym, a bardzo wiele załóg miało problemy z choć jednym pokonaniem zapoznawczym OS-u. Na warunki skarżył się Robert Kubica, który mówił, że będzie to bardzo trudny rajd przeprawowy, mający mało wspólnego z rajdem płaskim. Nasz kierowca powiedział również, że jeżeli warunki się nie poprawią, to on nie widzi się na starcie rajdu. W czwartek na zapoznaniu dwukrotnie dotknęły go awarie zawieszenia podczas jazdy przy bardzo niskiej prędkości. Robią się duże koleiny, które utrudniają jazdę.

Podobnie mówili również inni kierowcy, w tym największe gwiazdy rajdu. Niektórzy apelowali już teraz o jego odwołanie. W zgodnej opinii wielu z nich, większość odcinków nie nadawała się do jazdy. Oto poglądowe zdjęcia stanu trasy (fot @IVIich4ael):

blank

blank

Organizatorzy Rajdu Polski po wczorajszym, bardzo trudnym dniu podjęli kilka ważnych decyzji:
– Odcinek specjalny Tałty – przejeżdżany 2 razy (jako 1. i 4.) został skrócony z 14,54 km do 6,15 km. Jego rekonesans odbędzie się w piątek pomiędzy godz. 9 a 11.
– Odcinek specjalny Baranowo – przejeżdżany 2 razy (jako 2 i 5) został skrócony z 17,51 km do 12,11 km. Jego rekonesans będzie trwał w piątek od godz. 12 do 14.
– Zawodnicy do OS-ów będą startować co 2 minuty.

Kierowcy będą mogli wykonać po jednym przejeździe, a Robert na pewno skorzysta z tej okazji, nawet kosztem zapoznania z OS-em kwalifikacyjnym.

Program na piątek wygląda zatem następująco:

13 września 2013, piątek
07:00 – 12:00 – badanie kontrolne

09:00 – 11:00 – wolny przejazd OS1 – Tałty
12:00 – 14:00 – wolny przejazd OS2 – Baranowo
12:00 – 15:00 – wolne przejazdy odcinka kwalifikacyjnego – tor w Mikołajkach

16:00 – 18:00 – odcinek kwalifikacyjny – tor w Mikołajkach
20:00 – ceremonia startu i wybór pozycji startowych
do I etapu rajdu
– Plac Wolności w Mikołajkach

Pierwsze rajdowe emocje zatem już dziś na torze w Mikołajkach, a wieczorem start honorowy na torze. Wszystkie wydarzenia z piątku będziemy śledzić poniżej.

Aktualizacja

W Mikołajkach póki co nie pada, ale niestety prognoza pogody nie jest optymistyczna, przynajmniej na dziś:

blank

Aktualizacja godz. 9:45

Oto pogląd na warunki, jakie mieli kierowcy wczoraj na zapoznaniu. A trzeba dodać, że nie jest to nagranie z dwóch najgorszych OS-ów, które zostały skrócone (Tałty i Baranowo) a z OS-u Mrągowo:

Aktualizacja godz. 11:35


Kierowcy są jeszcze na zapoznaniu z trasą. Auto Roberta wyjechało już na badanie kontrolne. Chodzą słuchy, że były dziś drobne przygody rano, auto Roberta jest minimalnie porysowane, ale to nic poważnego. O godz. 14:45 odbędzie się konferencja z udziałem Polaka, z której wypowiedzi przeczytacie bezpośrednio na blogu.

blank

Aktualizacja godz. 12:05


W Mikołajkach właśnie zaczęło padać. Nie zanosi się na to, aby szybko przestało. A w Australii Abulaziz Al-Kuwari pnie się w górę po awariach rywali:

blank

Aktualizacja godz. 12:20


Ponownie udało mi się zamienić 2 słowa z Robertem Kubicą, który właśnie wszedł do hotelu po zapoznaniu: „Warunki na zapoznaniu nieco się poprawiły, ale teraz widzi Pan, że znowu pada. Mam małe doświadczenie w rajdach i nie jestem wróżką, nie wiem jaka może być potem trasa. Nasze prognozy mówiły, że będzie padać od 11, zaczęło się trochę później” – powiedział Robert.

Aktualizacja godz. 12:30

Tak wygląda auto Roberta po zapoznaniu, na którym deszcz nie padał:

blank

Aktualizacja godz. 12:40


Oto krótki film z dzisiejszego testu DS3 RRC, na którym była mała obcierka, ale to nic poważnego.

Aktualizacja godz. 13:20

Kierowcy wracają z zapoznania z uszkodzonymi autami. Właśnie wjechał Craig Brren z urwaną podłogą w swoim Audi Q4. 

Aktualizacja godz. 13:35

Robert Kubica nadal jest sceptykiem co do jakości tras Rajdu Polski: „Jeżeli organizatorzy rajdu uważają, że trasa nadaje się do jazdy, to zapraszam ich na OS w karetce. Dojazd przy wypadku jest niemożliwy”. 

Aktualizacja godz. 14:55

Robert Kubica na 5 minut przed planowanym rozpoczęciem konferencji prasowej z jego udziałem wyjechał na wolne przejazdy odcinka kwalifikacyjnego. Konferencja będzie zatem nieco opóźniona, na żywo możecie śledzić ją na blogu.

blank

blank

blank

blank

blank

blank

Aktualizacja godz. 15:05


Prezes PZMot, Andrzej Witkowski powiedział, że widział nieoficjalny kalendarz WRC na 2014 rok i jest tam Rajd Polski. Prezes powiedział również, że udział Roberta Kubicy w rajdzie jest wielkim zaszczytem i świętem motorsportu w Polsce.

Aktualizacja godz. 15:10

Ważna informacja dla kibiców – Robert Kubica będzie rozpoczynał odcinek kwalifikacyjny prawdopodobnie jako jeden z ostatnich kierowców – tuż przed godz. 18.

blank

blank

Aktualizacja godz. 15:15


Jest już potwierdzenie – Robert Kubica będzie startował jako trzeci od końca do OS-u kwalifikacyjnego. Polak wystartuje dokładnie o godz. 18.


Na konferencji zapewniono, że Rajd Polski odbędzie się, a organizatorzy dokładają wszelkich starań by warunki na trasie były jak najlepsze. W Mikołajkach znów pada…

Aktualizacja godz. 16:45

W Mikołajkach praktycznie cały czas mży. Warunki nie są dobre, ale wielu kibiców czeka już przy odcinku kwalifikacyjnym. Robert jest w hotelu, gdzie ogląda onboardy z przejazdu próbnego.

blank

blank

blank

blank

blank

Aktualizacja godz. 17:00


Robert Kubica był najszybszy na treningu Odcinka Kwalifikacyjnego Rajdu Polski. Wyprzedził on Michała Kościuszkę i Briana Bouffier.

Aktualizacja godz. 18:05

Były to tylko kwalifikacje. Jest ok, choć warunki na zapoznaniu były niezbyt dobre więc jutro czeka nas trudny dzień” – powiedział Robert Kubica po zakończeniu odcinka kwalifikacjnego, który wygrał! Robert osiągnął czas 1:50,4 i był o pół sekundy szybszy od Michała Kościuszki. 

Aktualizacja godz. 18:40

Oto film z przejazdu kwalifikacyjnego Roberta Kubicy: (Nie zwracajcie uwagi na datę!)

Aktualizacja godz. 19:25


Przepraszam za drobną przerwę w nadawaniu. Jak widać Robert Kubica jechał w parze z Michałem Sołowowem. Polak uzyskał pierwszy czas, co oznacza, że dziś po 20 będzie mógł zdecydować czy jedzie jutro jako pierwszy czy z innej pozycji. To może być bardzo ważna decyzja ze względu na fatalne warunki na trasie rajdu. Na rynku w Mikołajkach trwają już przygotowania do ceremonii.

blank

Aktualizacja godz. 20:10


Robert Kubica wybrał 4. pozycję startową do jutrzejszych OS-ów: „Miałem dobry sezon 2008, wybieram numer, który miałem na bolidzie w tym roku. Nie mam doświadczenia w rajdach, dlatego taki wybór” – powiedział Robert.

Aktualizacja godz. 20:15

Kolejność startowa:
1. J. Kopecky
2. M. Kościuszko
3. B. Bouffier
4. R. Kubica
5. K. Hołowczyc

blank

Aktualizacja godz. 22:00


Oto kilka zdjęć z ceremonii otwarcia, niestety, od godziny w pobliżu Mikołajek pada deszcz.

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

Aktualizacja godz. 22:50TUTAJ znajdziecie wywiad z Robertem Kubicą, który mówi o fatalnych warunkach na trasie Rajdu Polski.

Aktualizacja godz. 23:10

Niestety, nad Mikołajkami i okolicami pada gęsty deszcz, jutro zapowiada się ciężki dzień. Prośba dla tych, którzy jadą na trasy OS-ów o informacje o stanie OS-ów.

Aktualizacja godz. 23:30

Kolejne zdjęcia, tym razem Oli Wrońskiej z przejazdu kwalifikacyjnego:

blank

blank

blank

Aktualizacja godz. 23:40

TUTAJ zobaczycie przejazd Roberta Kubicy w Odcinku Kwalifikacyjnym.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi