KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Reportaż z Rajdu Niemiec i oczekiwanie na Rajd Polski [aktualizacja poniedziałek]

Za niecałe 2 tygodnie rozpocznie się rywalizacja w Rajdzie Polski, oczywiście z udziałem Roberta Kubicy i Macieja Barana. Rozgrywana w ramach ERC impreza przyciągnie wielu kibiców, szczególnie talentu Kubicy. Dziś chwilowy powrót do Rajdu Niemiec i zajrzymy w przyszłość – tę bliższą i tę dalszą.


TVP jako jedyna stacja telewizyjna, poświęca więcej czasu rajdowym występom Roberta Kubicy. I choć niektórzy podają różne powody takiego stanu rzeczy, to trzeba przyznać, że dzięki relacjom Eryka Mełgwy, jeszcze lepiej możemy śledzić rajdy. Ci, którzy nie widzieli jeszcze 15-minutowego reportażu z Rajdu Niemiec, mogą go włączyć TUTAJ. Ponownie wiele wypowiedzi Roberta i ciekawych ujęć.

Wydarzeniem, na które pewnie spora część z Was już się szykuje do wyjazdu na Rajd Polski. Już w przyszłym tygodniu na specjalnej konferencji (bez udziału Roberta Kubicy) poznamy wszystkie szczegóły tej imprezy. Ponieważ jest to ważna impreza, to dla tych, którzy się wybierają, już teraz prezentuję jej program i mapę:

10 września 2013, wtorek
18:00 – 22:00 – otwarcie biura rajdu
wydawanie dokumentów do zapoznania z trasą

11 września 2013, środa
10:00 – rozpoczęcie zapoznania z trasą

12 września 2013, czwartek
08:00 – otwarcie parku serwisowego
16:00 – otwarcie biura prasowego
18:00 – zakończenie zapoznania z trasą

13 września 2013, piątek
07:00 – 12:00 – badanie kontrolne

12:00 – 15:00 – wolne przejazdy odcinka kwalifikacyjnego – tor w Mikołajkach

16:00 – 18:00 – odcinek kwalifikacyjny – tor w Mikołajkach
20:00 – ceremonia startu i wybór pozycji startowych
do I etapu rajdu
– Plac Wolności w Mikołajkach

14 września 2013, sobota
godz. 8:48 – Tałty (14,54 km)
godz. 9:40 – Baranowo (17,51 km)
godz. 11:36 – Mrągowo (25,16 km) – LIVE EUROSPORT
godz. 14:10 – Tałty 2 (14,54 km)
godz. 15:02 – Baranowo 2 (17,51 km)
godz. 16:11 – Mikołajki (2,5 km)
godz. 18:06 – Mrągowo 2 (25,16 km) – LIVE EUROSPORT

15 września, 2013, niedziela
godz. 7:05 – Biskupiec (15,58 km)
godz. 8:17 – Użranki (15,14 km)
godz. 10:06 – Mateuszek (26,02 km) – LIVE EUROSPORT
godz. 15:05 – Biskupiec 2 (15,58 km)
godz. 16:17 – Użranki 2 (15,14 km)
godz. 18:06 – Mateuszek 2 (26,02 km) – LIVE EUROSPORT

Rajd Polski będzie dla nas prawdziwym świętem – Robert Kubica, czołówka serii ERC oraz czołówka polskich kierowców będą ścigać się na mazurskich trasach. Już teraz wiadomo, że do Mikołajek zjedzie ponad 100 tys. kibiców. Ważne, aby wszystko przebiegało w bezpiecznych warunkach i apeluję do tych, którzy będą, szczególnie pierwszy raz na rajdzie o zachowanie ostrożności na trasach i świadomość, że to kierowcy i ich rywalizacja będą wtedy najważniejsi. Już teraz bowiem musimy wstydzić się za pijanych polskich kibiców, przez których trzeba było przerwać jeden z OS-ów trwającego w Czechach Barum Rally.

PEŁNĄ INFORMACJĘ O BILETACH ZNAJDZIECIE TUTAJ.

Dojazd

Wiem, że są osoby, które wybierają się na Rajd Polski, ale mają problem z transportem. Każdy, kto chciałby zabrać się z innymi kibicami albo każdy, kto ma w samochodzie wolne miejsca na rajd i chciałby oszczędzić na benzynie czy spędzić podróż w towarzystwie innych fanów sportów motorowych może napisać poniżej w komentarzu skąd chce jechać do Mikołajek, kiedy i podać np. adres e-mail. Takie ogłoszenia będą przeze mnie „wyciągane” i umieszczane w prawym pasku bloga, tak aby było bardziej przejrzyście.

O dalszej przyszłości

Robert Kubica zapowiedział, że potrzebuje jeszcze jednego, może dwóch miesięcy na podjęcie decyzji w sprawie startów w 2014 roku. Wiemy, że Polak ma propozycje zarówno z rajdów, jak i wyścigów. Ważną wypowiedzią jest ta: „Mam plany, ale mam też pewne niezałatwione sprawy, które wciąż uważam za możliwe” – powiedział Kubica. Te wypowiedzi Roberta spowodowały sporą falę spekulacji w kwestii powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1. Myślę, że póki co należy zachować spokój, bo choć wypowiedzi Roberta są niezwykle ciekawe, to warto chwilę poczekać, nie nakręcać się niepotrzebnie, bo potem niespodzianka może być jeszcze większa.

Aktualizacja poniedziałek

Jak podają włoskie media, Robert Kubica jest ostatnio często widywany w miejscowości Altopascio, znajdującej się około 50 kilometrów od jego domu w Pietrasanta. Polak przechodzi tam intensywną rehabilitację. Nie jest to jednak nic dziwnego, bowiem Kubica oprócz aktywnej rehabilitacji w rajdach nadal używa tradycyjnych metod dla poprawy stanu swojej ręki. Przypomnijmy, że początkowo Robert przechodził rehabilitację pod okiem jego lekarza Ricardo Ceccarellego, ale korzystał też z porad wielu innych lekarzy. Potem Robert zdecydował się na kontynuowanie ćwiczeń pod okiem kogoś innego niż jego lekarz z F1. Rozpoczynając starty w rajdach polskie kierowca nie porzucił jednak tradycyjnych metod i ćwiczeń, ale nie przeszedł już żadnej opracji mającej na celu poprawę stanu ręki.

Więcej informacji o Rajdzie Polski możecie znaleźć na profilu rajdu na portalu Facebook oraz w wydarzeniu Rajd Polski.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi