KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Rajd Polski już bez Roberta Kubicy – relacja z niedzieli [Aktualizacja godz. 21:20 – Kajetanowicz wygrywa Rajd Polski! Kolejny film, koniec rajdu]

blank

Robert Kubica bardzo pechowo zakończył swój udział w Rajdzie Polski po tym, jak na ostatnich kilometrach ostatniego OS-u Mrągowo 2 urwał koło, a uszkodzenia okazały się na tyle duże, że Kubica i Baran podjęli decyzję o wycofaniu się z rajdu. Wcześniej Robert i Maciej prezentowali się świetnie i byli najlepszą polską załogą. Poniżej znajdziecie pełną relację z niedzieli.

LIVE TIMING RAJDU WŁĄCZYCIE TUTAJ

RADIO RAJDU (ERC)

RADIO RAJDU (RADIO OLSZTYN)

Sobota była ponownie trudnym dniem dla kierowców. Zaczęło się od dwóch skróconych OS-ów Tałty i Baranowo. Na pierwszym z nich Robert Kubica i Maciej Baran dość wyraźnie tracili do innych kierowców. Na kolejnych próbach było już znacznie lepiej.

W drodze na OS Mrągowo Robert musiał zmienić opony, a na liczącej 25 km próbie, przejeżdżanej po raz pierwszy, zdeklasował rywali, wygrywając ją. Podobnie było na Super OS-ie na torze w Mikołajkach, gdzie Kubica i Baran byli o 1 sekundę przed Brianem Bouffier.

Przed ostatnim OS-em w sobotę, Kubica był drugi i tracił ponad 16 sekund do Francuza. Na samym OS-ie Robert jechał bardzo szybko, niewiele tracąc do trzykrotnego mistrza Polski. Niestety, na szybkim prawym zakręcie Robert uderzył mocno w kamień, co poskutkowało oberwaniem koła. Poniżej zobaczycie pełny przejazd Roberta:

I jeszcze inne ujęcie jazdy z urwanym kołem:

Jazda na trzech kołach do serwisu nie była możliwa, a koła nie można było długo znaleźć. Kiedy udało się je zlokalizować, auto Roberta i Macieja zostało przetransportowane do serwisu, ale nie podjęto się jego naprawy, a będący już wcześniej w hotelu Kubica zdecydował, że nie będzie kontynuował rywalizacji. Oto zdjęcia uszkodzeń auta:

blank
fot. ro.com.pl
blank
fot. Justyna Klecka

To wielka szkoda, bowiem Robert i Maciej jechali znakomicie w Rajdzie Polski, mimo tego, że trasa była fatalna, a Kubica bał się o swoją rękę na dużych koleinach. Kubica i Baran byli najlepszymi z Polaków, niestety pech chciał, że rajdu nie ukończą.

Przypominam jednak, że już za tydzień Robert i Maciej wystartują w Rallye Vosgien, aby przygotować się do startu w Rajdzie Francji.

W sytuacji, która zaistniała, dość naturalnym wydawałoby się zorganizowanie spotkania Roberta Kubicy z kibicami, na przykład przy którejś ze scen. Nie da się ukryć, że znaczna część, jeżeli nie większość kibiców, przyjechała do Mikołajek właśnie dla Roberta. Czy taka inicjatywa powstanie ze strony władz imprezy? Zobaczymy.

To, że Roberta Kubicy nie ma w stawce kierowców, nie oznacza oczywiście, że kończę z relacją z rajdu. Będą pojawiały się oczywiście zdjęcia, newsy i relacje. Liderem rajdu jest Brian Bouffier, który ma sporą przewagę nad Kajetanem Kajetanowiczem (nowym Mistrzem Polski – gratulacje!) oraz Michałem Sołowowem. Oto klasyfikacja:

blank

Dla porządku przypominam to, co jest na dziś zaplanowane:
godz. 7:05 – Biskupiec (15,58 km)
godz. 8:17 – Użranki (15,14 km)
godz. 10:06 – Mateuszek (26,02 km) – LIVE EUROSPORT
godz. 15:05 – Biskupiec 2 (15,58 km)
godz. 16:17 – Użranki 2 (15,14 km)
godz. 18:06 – Mateuszek 2 (26,02 km) – LIVE EUROSPORT

blank

blank

blank

blank

Telewizja:
godz. 10 – Eurosport – relacja LIVE z OS-u Mateuszek 1 (23,77 km)
godz. 18 – Eurosport – relacja LIVE z OS-u Mateuszek 2 (23,77 km)
godz. 20:05 – TVP1 – Kronika Rajdu Polski

Aktualizacja


Kajetan Kajetanowicz wygrał 8. OS Rajdu Polski i zbliżył się na 5 sekund do lidera imprezy, Briana Bouffier. Oto klasyfikacja:

blankAktualizacja godz. 8:35


TUTAJ zobaczycie moment uderzenia w korzeń/kamień przez Roberta nagrany przez kibiców.

Aktualizacja godz. 8:45

Abdulaziz Al-Kuwari wygrał klasę WRC2 podczas Rajdu Australii i wyprzedził Roberta w klasyfikacji generalnej cyklu. Pamiętajmy jednak, że liczone będzie 6 najlepszych spośród pierwszych 7 startów. Robert nadal ma zatem bardzo duże szanse na mistrzostwo. 

Aktualizacja godz. 8:55

Kajetan Kajetanowicz wygrał 3. OS z rzędu i został nowym liderem Rajdu Polski!

blank
Aktualizacja godz. 10:25Nie wiadomo nic o oficjalnym lub półoficjalnym spotkaniu Roberta Kubicy z kibicami czy mediami. Jeżeli miałoby się ono odbyć, to jak się dowiedziałem, byłaby to decyzja zespołu. Trwa tymczasem 10. OS „Mateuszek”, który możecie oglądać na żywo w Eurosporcie.

Aktualizacja godz. 11:00

Kajetan Kajetanowicz był 2. na 10. OS-ie i powiększył przewagę nad Brianem Bouffier do 20 sekund.

blank

Aktualizacja godz. 11:30

Kilka zdjęć z serwisu:

blank

blank

blank

blank

blank

Aktualizacja godz. 12:10

Udało mi się porozmawiać z szefem Roberta – nie jest planowane żadne oficjalne spotkanie Roberta z kibicami i mediami. Być może Kubica wyjdzie do kibiców ale nic nie jest przesądzone. Sądząc jednak po filmiku poniżej, nie wiem, czy będzie chciał – krótko opiszę film – O tej sytuacji słyszałem wczoraj, jest z niej
filmik – Robert Kubica i Maciej Baran zmieniali wczoraj koła na
dojeździe do OS-u Mrągowo 1, znaleźli zatoczkę, ale kibice chcieli się
koniecznie przyjrzeć, zrobić zdjęcie, wziąć autograf. Utworzyli
jednocześnie ogromny korek, zatrzymując się na drodze. Robert zwraca im
uwagę, otrzymuje chyba niezbyt przyjemną odpowiedź. Nie sugerujcie się
tytułem filmu.

  Aktualizacja godz. 12:35

Robert Kubica i Maciej Baran opuścili już bazę Rajdu Polski w Mikołajkach.

blank

Aktualizacja godz. 13:15


Udało mi się porozmawiać z inżynierem Roberta
oraz Maciejem Baranem – to już koniec aktywności Roberta Kubicy w
Rajdzie Polski, nie pojawi się on już w serwisie, choć – jak to jest w przypadku Kubicy – nic nie jest pewne.

Udało mi się jednak uzyskać potwierdzenie informacji z dzisiejszego
poranka – Robert Kubica i Maciej Baran wystartują w Rallye Vosgien już w
najbliższy piątek. Krótka rozmowa z Maciejem ukaże się później, Maciej zdradził ciekawy fakt, że mechanicy „bali się o silnik” i właśnie to było główną przyczyną wycofania się.

Aktualizacja godz. 14:00

Napisałem, że z Robertem Kubicą nic nie jest pewne i się potwierdziło – Robert jednak pojawił się w parku serwisowym, rozdał autografy kilkudziesięciu kibicom i udzielił wywiadów. Niebawem trochę zdjęć z tej wizyty.  

Aktualizacja godz. 14:30

Oto kilka zdjęć ze spotkania Roberta Kubicy z kibicami:

blank

blank

blank

blank

blank

blank

Aktualizacja godz. 15:05

Podczas spotkania Roberta Kubicy z mediami i kibicami Robertowi zostało zadane kilkanaście pytań dotyczących rajdu. Najciekawszej wypowiedzi Robert udzielił jednak na pytanie jednego z kibiców: „Czy przyjedziesz za rok na Rajd Polski czy widzimy się na Hungaroringu?” Kubica odpowiedział „Wolałbym to drugie”.  Niebawem więcej wypowiedzi Kubicy.

Aktualizacja godz. 15:20

Poniżej posłuchacie wywiadu z Robertem Kubicą dla Radia Rajdowego, a pod filmem dalsza część, już pisana. TUTAJ natomiast wywiad dla TVP, w którym Robert mówi, że startem w tym rajdzie chciał się odwdzięczyć kibicom.

Opróćz tego Robert przyznał też, że Rajd Polski ma potencjał, ale organizacyjnie trzebaby się bardziej do niego przyłożyć, szczególnie poprawić serwis, gdyż jemu jest zwyczanie wstyd przed innymi kierowcami, gdy patrzy na błogo w serwisie.

Dodam, że Robert podszedł do kibiców i stojąc z butami całkowicie zakrytymi przez wodę rozdawał autografy. Nie jest zaskoczeniem, że każdy chciał mieć taki autograf przez co napór tłumu był bardzo duży. To nie spodobało się Robertowi, który musiał odejść od barierek.

Robert mówił też o warunkach na trasie, o tym, że w czwartek były fatalne i na pewno na OS w razie potrzeby nie dotarłaby karetka. Odniósł się on także do słów innych kierowców, którzy jego „narzekania” komentowali mówiąc, że jest to rajd dla „twardzieli”. Kubica odpowiedział, że on zawsze patrzy na kwestie bezpieczeństwa.


Aktualizacja godz. 15:55


Kajetan Kajetanowicz był 2. na 11. OS-ie i nadal zdecydowanie lideruje w Rajdzie Polski. Ma on ponad 19 sekund przewagi nad Brianem Bouffier.

blankAktualizacja godz. 17:05


Martin kangur wygrał 12. OS Rajdu Polski. Na prowadzeniu nadal jest Kajetan Kajetanowicz, który przed ostatnią próbą ma dużą przewagę nad Brianem Bouffier.

blank

Aktualizacja godz. 17:30


Poniżej zobaczycie film ze spotkania Roberta Kubicy z kibicami:

Aktualizacja godz. 18:50


Kajetan Kajetanowicz wygrał Rajd Polski! Na mecie wyprzedził on o ponad 23 sekundy Briana Bouffier. Trzeci był Jan Kopecky, czwarty Michał Kościuszko, a piąty Krzysztof Hołowczyc. Oto ostateczna klasyfikacja:

blank

Aktualizacja godz. 19:10


TUTAJ zobaczycie kolejny film ze spotkania Roberta Kubicy z kibicami.

Aktualizacja godz. 21:20

Zakończył się wyjątkowy dla wszystkich kibiców Roberta Kubicy Rajd Polski. Impreza, dzięki której wielu z nas miało szanse zostać również kibicami rajdów. Mimo niezbyt szczęśliwego startu Roberta mam nadzieję, że wiele osób będzie miło wspominało ten rajd. Na podsumowanie przyjdzie czas jutro, a potem będziemy już emocjonować się kolejnym startem Roberta. Dziękuję wszystkim za śledzenie relacji, przepraszam za drobne niedociągnięcia, ale relacja z miejsca nie była łatwa, choć i tak było lepiej niż myślałem. Dziękuję osobie, bez której nie dałbym rady wszystkiego ogarnąć i przepraszam Was za chwilę prywaty we wpisie, ale tu również chcę wyrazić moją wdzięczność. Jutro podziękuję też osobom, które na rajdzie poznałem. Niebawem kolejna porcja fotek, o ile zasięg internetu pozwoli.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi