KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Świetny występ Roberta Kubicy w Rajdzie Finlandii – podsumowanie [aktualizacja środa]

Za nami kolejny świetny występ Roberta Kubicy i Macieja Barana w Rajdowych Mistrzostwach Świata. W Rajdzie Finlandii. Polacy debiutując w Rajdzie Finlandii zdobyli 2. miejsce w klasie WRC2, zdobywając również punkty w WRC. Co więcej pobili polski rekord występu w tej imprezie. Najważniejsze było jednak zebrane doświadczenie.

PRZEBIEG KOLEJNYCH DNI RYWALIZACJI ZOBACZYCIE W LINKACH: Dzień 1, Dzień 2, Dzień 3.

Robert Kubica powiedział, że gdyby przed rajdem ktoś dawał mu 2. miejsce, to w ciemno by je brał. polak zwracał uwagę na gigantyczną rolę doświadczenia, jakie jest potrzebne ja fińskich drogach.

Jari Ketomaa powiedział mi, że przejeżdżał niektóre odcinki nawet 15 razy w mistrzostwach Finlandii więc trudny było z nim rywalizować. Nie spodziewałem się, że będę drugi przed tyloma doświadczonymi kierowcami, ale znaleźliśmy odpowiedni poziom agresywnej jazdy. Biroąc pod uwagę to, że po raz pierwszy jechałem na szutrze w kwietniu, widać, że robimy postępy i zmierzamy w dobrym kierunku. Nadal czeka nas dużo pracy, bo każdy rajd jest inny i będziemy mieli inne doświadczenia” – powiedział Robert po rajdzie dla citroen-wrc.com.

Oto wczorajsza kronika rajdu, w której Robert podsumowuje rywalizację:

A to jeszcze raz wszystkie nagrania z przejazdów Roberta:

Świetną postawę polskiej załogi zauważyli wszyscy i każdy był pod wrażeniem rozsądnej jazdy Polaka. Dała mu ona awans na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2. Liczy się do niej 6 najlepszych z pierwszych 7 startów każdego kierowcy. Przed Robertem zatem jeszcze 3 starty, z których mamy nadzieję wszystkie będą się liczyły, a odpadnie Rajd Portugalii, w którym Robert zdobył 8 punktów.

Mimo że sam Kubica mówi, że nie przywiązuje wagi do tytułu i najważniejsze jest dla niego doświadczenie, to już Citroen głośno mówi o sporych szansach Polaka na mistrzostwo w debiutanckim sezonie. Strata Kubicy nie jest duża, a przecież ma o 1 występ mniej niż Al-Kuwari i dwa mniej niż Fuchs.

Oto rzut oka na klasyfikację generalną:

Robert zajmując 9. miejsce w Finlandii uzyskał najlepszy wynik w historii polskich startów w tej imprezie. W klasyfikacji WRC dopisał do swojego konta kolejne 2 punkty i łącznie ma już 4. Oto ta klasyfikacja:

Kolejnym rajdem Kubicy i Barana będzie Rajd Niemiec, który zostanie rozegrany za niespełna 3 tygodnie. Będzie to pierwszy asfaltowy rajd polskiej załogi w WRC i mimo, że Robert jest specjalistą od tej nawierzchni, to jak mówi łatwiej wcale nie będzie, ponieważ szuter wybacza więcej niż asfalt.

My jednak wierzymy, że Polacy zaliczą kolejny świetny rajd, który oczywiście będę relacjnował. Jeżeli wcześniej wydarzy się coś związanego z Robertem, również to przekażę.

Aktualizacja poniedziałek

Krzysztof Hołowczyc pochwalił na swoim profilu na portalu Facebook postawę Roberta Kubicy w Rajdzie Finlandii: „Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym
wrażeniem tego, co pokazał Robert Kubica w Finlandii. Po pierwsze,
startując tam po raz pierwszy jechał fenomenalnie szybko, choć trasa z
pozoru szeroka, kryje bardzo wiele zdradliwych pułapek, o czym
przekonało
się wielu kierowców z dużym doświadczeniem na fińskich szutrach. Po
drugie cały rajd jechał bardzo równym tempem, zwalniając taktycznie w
końcówce, gdy sytuacja się wyklarowała, co świadczy, że nauka z początku
sezonu nie poszła w las. Po trzecie zajmując w debiucie 9 miejsce,
drugie w WRC 2, za lokalnym matadorem Jarim Ketamaa potwierdził po raz
kolejny, że jest geniuszem kierownicy
” – napisał Hołowczyc.

Aktualizacja godz. 11:05

Tak z kamery pokładowej wyglądała przygoda w lesie Roberta Kubicy:

Aktualizacja środa


Citroen poinformował, że to Yvan Muller, trzykrotny mistrz świata WTCC, będzie partnerem Sebastiana Loeba w przyszłym sezonie tej serii. Przypomnijmy, że w rozwoju auta na przyszły rok pomaga Robert Kubica, który był też typowany jako jeden z kandydatów do ścigania się w WTCC.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi