KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Robert Kubica i Maciej Baran wygrywają Rajd Niemiec! [Aktualizacja godz. 22:50 – Kubica o decyzji na 2014 rok – mam dobre propozycje z rajdów i wyścigów, filmy z dekoracji]

Po wspaniałej walce Robert Kubica i Maciej Baran zajęli 5. miejsce w Rajdzie Niemiec, triumfując jednocześnie w klasie WRC2, które Polacy są teraz liderami. Nasza załoga zanotowała genialny występ, a poniżej znajdziecie pełną relację z ostatniego dnia rywalizacji z mnóstwem zdjęć i filmów, również z podium oraz bardzo ciekawe słowa Roberta o sezonie 2014.

LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 9:10)
Już od początku sobotnich OS-ów Robert Kubica i Elfyn Evans kontynuowali swoją zaciętą walkę o zwycięstwo w klasie WRC2. Problemy mieli natomiast inni kierowcy – z rywalizacji odpadł Naser Al-Attiyah. 
Kubica i Evans zmieniali się na prowadzeniu, a delikatnym liderem był Robert, który miał 1,4 sekundy przewagi nad najgroźniejszym rywalem. Pozostali kierowcy WRC2 zupełnie nie liczą się walce o zwycięstwo.
Decydujący dla kilku kierowców okazał się pierwszy OS po serwisie. Po ulewnych opadach deszczu na trasie było bardzo dużo błota. Szybko odpadli Mads Ostberg i lider rajdu Jari Matti Latvala, a Robert Kubica nieznacznie przegrał z Evansem i stracił swoje prowadzenie w WRC2.
Kiedy rozpoczął się 13. OS, liczący tylko 9 kilometrów pojawiła się informacja, że 14. próba nie zostanie rozegrana z powodu tragicznego wypadku do jakiego doszło na odcinku, na którym miała być rozgrywana próba. Śmierć poniosła w nim załoga samochodu rajdu aut zabytkowych.
Kubica na tak krótkim dystansie znokautował Evansa, zyskując do niego 8 sekund. Co więcej, Polak był szybszy od jadących bez przygód Mikko Hirvonena i Martina Prokopa. Dzięki tak znakomitej postawie Kubica ma 7,8 sekundy przewagi w WRC2 nad Evansem, a w klasyfikacji generalnej rajdu jest 5. Jeżeli Robert dowiezie tę pozycję do mety, to osiągnie najlepszy wynik w historii polskich startów w WRC i to w aucie WRC2. Dodatkowo awansuje na pozycję lidera WRC2 i wyprzedzi Michała Kościuszkę w klasyfikacji WRC.
Tak wygląda klasyfikacja przed dwoma ostatnimi OS-ami:
Łatwo jednak nie będzie, bowiem przewidziana na dziś próba Dhrontal, licząca 24,58 kilometra składa się z wielu nawrotów i prostych, co nie odpowiada charakterystyce auta Citroena DS3 RRC. Kierowcy będą tę próbę przejeżdżać dwukrotnie.
Oto rozkład dzisiejszych OS-ów:
Niedziela, 25 sierpnia:   
godz. 09:18 – OS 15 – Dhrontal 1 (24,58 km)
godz. 11:36 – OS 16 – Dhrontal 2 [Power Stage] (24,58 km)
Oto rozkład tych OS-ów na mapie:
Jeżeli
chodzi o telewizję, to dziś będzie można obejrzeć krótką relację z
rajdu na niemieckim kanale Sport1 oraz kronikę rajdu na TVP.

Niedziela, 4 sierpnia:
godz.20:05 – Kronika Rajdu Niemiec – TVP 1
godz. 20.15 – Relacja z Rajdu Niemiec, Sport1

Poniżej przypomnienie najciekawszych zdjęć i filmów z wczoraj:

Aktualizacja godz. 9:20


Rozpoczął się już 15. – przedostatni OS Rajdu Niemiec. Za około 15 minut na jego trasie pojawią się Robert Kubica i Maciej Baran.

Aktualizacja godz. 9:25

Póki co na trasie rajdu jest raczej sucho, z niektórymi nieco wilgotnymi miejscami. Na koniec drugiego OS-u zapowiadane są lekkie opady.

Aktualizacja godz. 9:42

Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie 15. OS-u. Oto fragment z wczorajszego przejazdu:
 

Aktualizacja godz. 9:48

Robert Kubica notuje niesamowite czasy na 15. OS-ie będąc szybszym od wielu aut WRC. Evans po dwóch pomiarach traci 6 sekund.

Aktualizacja godz. 9:55

Robert Kubica i Maciej Baran są już na mecie 15. OS-u. Polacy byli zdecydowanie najszybsi na tej próbie i znacznie powiększyli przewagę nad Elfynem Evansem w klasyfikacji generalnej WRC2, która wynosi już ponad 18 sekund. „Poszło bardzo dobrze, mieliśmy dobre tempo, liczymy na brak deszczu, ponieważ nie mamy miękkich opon ze sobą”. 

Aktualizacja godz. 10:00

Zapowiadają się wielkie emocje na ostatnim OS-ie bowiem na trasie zaczął padać deszcz. Robert Kubica i Maciej Baran nie mają ze sobą niestety miękkich opon. 

Aktualizacja godz. 10:37


„Nie jest łatwe, nie mam doświadczenia na takiej nawierzchni, wcześniej jechałem tylko raz w takich warunkach, ale tu wszystko jest inne. Jazda po błocie jest bardzo trudna na tych oponach. Musimy zostawiać sporo marginesu, ale mocno ściga nas Evans więc nie możemy odpuszczać. Ale jesteśmy zadowoleni” – powiedział Robert Kubica pomiędzy OS-ami.


„Mieliśmy dobry czas rano, ale Robert był 10 sekund szybszy. będzie trudno na następnym OS-ie, zobaczymy, jak rozwiną się warunki pogodowe. Mamy twarde opony i dwie miękkie” – powiedział Evans.

Aktualizacja godz. 11:00

Najnowsze prognozy pogody mówią, że podczas samego OS-u, który rozpocznie się za nieco ponad 30 minut, nie będzie padało. Droga powoli przesycha. 

Aktualizacja godz. 11:10

„Moglibyśmy się czegoś od niego nauczyć. Jest bardzo utalentowany, to świetny kierowca. Radzi sobie dobrze nie tylko na asfalcie, ale też na szutrze” – powiedział Mads Ostberg o Robercie Kubicy. 

Aktualizacja godz. 11:18

Oto krótki film z małej wczorajszej przygody Roberta:

Aktualizacja godz. 11:24

Za kilkanaście minut rozpocznie się ostatni OS Rajdu Niemiec. „Byłoby dobrze, gdybyśmy mogli się czegoś od niego nauczyć. Jest bardzo daleko przed nami” – powiedział Subhan Aksa.

Aktualizacja godz. 11:36


16. OS będzie opóźniony o 5 minut.

Aktualizacja godz. 11:41

Rozpoczyna się ostatni OS Rajdu Niemiec. Robert Kubica i Maciej Baran mają ponad 18 sekund przewagi nad Elfynem Evansem w klasyfikacji WRC2. Polacy jadą na twardych oponach, Evans może założyć dwie miękkie, lepsze na deszcz. W niektórych odcinkach trasy jest wilgotno, ale nie pada. Deszcz zbliża się jednak, a w lesie jest jeszcze bardzo ślisko.

W WRC trwa jeszcze bardziej zacięta walka o zwycięstwo – Dani Sordo jest zaledwie 3 sekundy przed Thierry Neuvillem. Ostatni OS dla WRC będą powerstage`m, w który zostaną przyznane dodatkowe punkty. Walka będzie bardzo zacięta. 

Aktualizacja godz. 11:47

Kierowcy wystartują do ostatniego OS-u w zmienionej kolejności. Elfyn Evans wystartuje jako 12. tuż za Robertem Kubicą.

Aktualizacja godz. 12:05

Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie ostatniego, decydującego OS-u Rajdu Niemiec. Za około 15 minut będą na mecie. 

Aktualizacja godz. 12:10

Robert Kubica jedzie szybciej od Elfyna Evansa o ponad sekundę po pierwszym pomiarze czasu. 

Aktualizacja godz. 12:15

Dani Sordo wygrał Rajd Niemiec, tuż przed Thierry Neuvillem!

Aktualizacja godz. 12:20

Robert Kubica i Maciej Baran ukończyli właśnie Rajd Niemiec. Polacy obronili prowadzenie w klasyfikacji WRC2 i 5. miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy. To najwyższe w historii polskich występów w WRC. Polacy dokonali tego w aucie WRC2!!! Robert i Maciej wygrali tę klasyfikację, objęli również prowadzenie w klasyfikacji generalnej tej klasy! 

Aktualizacja godz. 12:23

„To był dobry
rajd asfaltowy, choć nie był do końca asfaltowy. Na Ostatnim OS-ie
słyszeliśmy jakiś dziwny dźwięk z dyferencjału. Przestrzeliłem jeden
zakręt więc trochę się baliśmy, ale dojechaliśmy i to najważniejsze” –
powiedział Robert na mecie.

Aktualizacja godz. 12:28 

Robert Kubica to genialny kierowca – w dwóch ostatnich OS-ach (ten sam odcinek przejeżdżany 2 razy) uzyskał czasy różniące się o zaledwie 0,1 sekundy. Tak wygląda bardzo szczęśliwa dla nas klasyfikacja generalna rajdu:

 
Aktualizacja godz. 12:55

Oto klasyfikacje po Rajdzie Niemiec:

Aktualizacja godz. 13:35


Pojawiły się informacje, że na ostatnim OS-ie Rajdu Niemiec Subhan Aksa miał wypadek, a rannych podczas niego zostało dwóch kibiców. Czekam na więcej informacji w tej sprawie. Poniżej trochę zdjęć Roberta:

fot. Eryk Mełgwa

fot. Grzegorz Landsmann

fot. Grzegorz Landsmann

fot. Grzegorz Landsmann

fot. Grzegorz Landsmann

Aktualizacja godz. 14:45

Podsumowanie dwóch ostatnich OS-ów od WRC i piękny widok na koniec.

Aktualizacja godz. 15:40


TUTAJ zobaczycie film z mety Roberta i Macieja.

Aktualizacja godz. 16:20

Potwierdzenie przedstawionych wyżej klasyfikacji:

I kolejne zdjęcia Roberta:

fot. Eryk Mełgwa

Aktualizacja godz. 16:43


Poniżej zobaczycie wywiad z Robertem Kubicą po rajdzie:

Aktualizacja godz. 18:35

fot. Citroen Racing

Aktualizacja godz. 19:25


Porcja zdjęć od Citroen Racing:

fot. Maciej Baran

Aktualizacja godz. 20:15


Rozpoczęła się relacja z Rajdu Niemiec na niemieckiej telewizji Sport1. Znajdziecie ją TUTAJ.

Aktualizacja godz. 20:40

Podczas konferencji prasowej po rajdzie Robert Kubica został zapytany o to, kiedy podejmie decyzję dotyczącą startów w 2014 roku: „Jeszcze tego nie wiem. Lubię podejmować decyzje jak najwcześniej to możliwe ponieważ w zimie można się zrelaksować. Może potrzebuję jeszcze miesiąca albo dwóch. Nie spieszę się. Mam dobre propozycje z wyścigów i rajdów” – powiedział Robert.

Robert został też zapytany o tytuł w WRC2: „Nie myślę o nim, skupiam się na zbieraniu doświadczenia, które może przydać się w rajdach, jeżeli w nich zostanę. Jeżeli nie zostanę to i tak będzie to pożyteczny rok, który spędziłem na robieniu tego, co lubię” – dodał Kubica. 

Aktualizacja godz. 21:10

Oto film z przyjazdu Roberta Kubicy na metę:

Aktualizacja godz. 22:40

Poniżej filmy z przejazdów Roberta:

Za przesłanie zdjęć i filmów dziękuję Adam i Marco, Karolowi Moździerzowi, Krzysztofowi Turkowi oraz favonio.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi