KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Robert Kubica w Rajdzie Niemiec – dzień 3 – Genialny Kubica, tragedia na trasie i zagrożenie odwołaniem [Aktualizacja godz. 23:45 – rajd będzie kontynuowany, wywiad z Robertem, dużo zdjęć i filmów]

Piątek był dniem wielkich emocji i wspaniałej walki Roberta Kubicy i Elfyna Evansa w klasie WRC2. Większość OS-ów wygrał Robert, który jednak stracił nieco ze swojej przewagi, nadal jednak zajmuje 1. miejsce w WRC2 i 8. w klasyfikacji generalnej. Wielu kierowców miało wczoraj problemy, m.in. Michał Kościuszko, który nabawił się groźnej kontuzji. Poniżej znajdziecie live-timing, ciekawe filmy i zdjęcia oraz bieżące informacje z rajdu.

LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 10:30)

Mogłoby się wydawać, że piątek był dość bezproblemowym dniem dla Roberta Kubicy. Polak żałował jednak kilku drobnych błędów, które w ostateczności dały 30 sekund więcej na mecie etapu. Zaczęło się od bezpiecznego wyboru opon, który jednak nie popłacił bowiem na trasach OS-ów było sucho.

Następnie Robert wjechał w złą drogę i musiał zawracać, co kosztowało go kilka sekund. Następnie polska załoga próbowała naprawić stłuczoną szybę, ale po naprawie nie zamknęła tylnej klapy przez co przejechała cały OS z otwartym bagażnikiem. Wywiady z Robertem, w których opisuje wczorajszy dzień zobaczycie poniżej (o przygodzie z pomyleniem drogi TUTAJ.)

A tak wyglądało auto z podniesioną klapą podczas OS-u:

Robert toczył bardzo zaciętą walkę z Elfynem Evansem – obaj kierowcy jechali niemal identycznie, dość powiedzieć, że na 3 OS-ach różnica między nimi była mniejsza niż 1 sekunda. Ostatecznie podczas całego dnia Robert stracił 2 sekundy ze swojej prawie 15-sekundowej przewagi. Kubica i Evans są zdecydowanie poza zasięgiem rywali, mając prawie 2 minuty przewagi nad innymi. Co ważne, Robert i Maciej zajmują 8. miejsce w klasyfikacji generalnej całego rajdu. Oto ona:

Niestety, nie był to dobry dzień dla Michała Kościuszki. Polak już na 3. OS-ie doznał poważnej kontuzji po jednym z twardych lądowań. Skarżąc się na ból zdołał przejechać jeszcze 2 OS-y, ale w trakcie serwisu przeszedł badanie lekarskie, a następnie został odwieziony do szpitala, gdzie okazało się, że nie może rywalizować dalej. Co więcej, Kościuszkę mogą czekać nawet 2 miesiące przerwy w jeżdżeniu.

Dziś czeka nas również 6 OS-ów, bardziej zróżnicowanych niż wczoraj. Rozegrany zostanie najdłuższy OS rajdu – liczący ponad 41 kilometrów Arena Panzerplatte. Kierowcy dwukrotnie będą pokonywać również odcinki Stein&Wein i Peterberg.

Sobota, 24 sierpnia:
godz. 07:10 – Service E (Trier)    
godz. 08:03 – OS 9 – Stein & Wein 1 (26,54 km)
godz. 09:06 – OS 10 – Peterberg 1 (9,23 km)
godz. 10:29 – OS 11 – Arena Panzerplatte 1 (41,08 km)
godz. 13:17 – Serwis    
godz. 14:25 – OS 12 – Stein & Wein 2 (26,54 km)
godz. 15:28 – OS 13 – Peterberg 2 (9,23 km)
godz. 16:51 – OS 14 – Arena Panzerplatte 2 (41,08 km)

Oto rozkład tych OS-ów na mapie:

Jeżeli
chodzi o telewizję, to dziś będzie można obejrzeć krótką relację z
rajdu na niemieckim kanale Sport1 oraz kronikę rajdu na TVP.
 
Niedziela, 4 sierpnia:
godz.20:05 – Kronika Rajdu Niemiec – TVP 1
godz. 20.15 – Relacja z Rajdu Niemiec, Sport1

A poniżej znajdziecie kilka zdjęć i film z najciekawszymi przejazdami Roberta:

fot. Filip Szawarski

Ponownie całość rywalizacji będziemy śledzić na blogu, zapraszam!

Aktualizacja godz. 8:04

Rozpoczął się już 9. OS Rajdu Niemiec. Robert Kubica pojawi się na starcie za około 25 minut.  Poniżej zobaczycie ciekawe wideo z wczorajszego dnia wraz z mocnym dobiciem Roberta, na którym mógł stracić mocowanie spojlera, które potem rozbiło tylną szybę.

Aktualizacja godz. 8:25


Robert Kubica i Maciej Baran rozpoczęli już jazdę w 9. OS-ie. Na trasie jest sucho.

Aktualizacja godz. 8:33

Robert Kubica i Maciej Baran notują słabe czasy na 9. OS-ie. Elfyn Evans w połowie jest szybszy o ponad 7 sekund. 

Aktualizacja godz. 8:38

Robert Kubica jest już na mecie 9. OS-u. Polak niestety stracił sporo sekund do Evansa i stracił prowadzenie w WRC2. „Nie mamy przyczepności, jest bardzo ślisko dla nas. Mieliśmy jeden obrót” – powiedział Robert.

Aktualizacja godz. 8:46

Tak to wygląda po 9. OS-ie. 2,5 sekundy straty do Evansa – zapowiada się dziś ostra walka, oby tylko Robert nie miał już problemów z przyczepnością.

 
Aktualizacja godz. 9:05


Rozpoczął się 10. OS Rajdu Niemiec. Robert Kubica będzie starał się odzyskać prowadzenie w WRC2, które stracił na poprzedniej próbie po obrocie. Będzie bardzo trudno, szczególnie, że ta próba liczy zaledwie 9 kilometrów.

Aktualizacja godz. 9:27


Robert Kubica jest już na trasie 10. OS-u. Polak ponownie zdecydował się na wzięcie wyłącznie miękkich opon.

Aktualizacja godz. 9:33

„Na tym OS-ie mieliśmy lepszą przyczepność niż na poprzednim, ale jedzie się bardzo trudno – ciągle są podjazdy i nawroty, nie ma innych sekcji” – powiedział Robert, który od początku rajdu zmaga się z nie do końca działającym hamulcem ręcznym. Polska załoga okazała się jednak szybsza od Elfyna Evansa, który popełnił błąd pod koniec OS-u. Przewaga Polaków to prawie 4 sekundy.

Aktualizacja godz. 9:40

Robert Kubica odzyskał prowadzenie w WRC2 przed najdłuższym OS-em całego rajdu. Przewaga załogi Kubica/Baran to 3,6 sekundy.

Aktualizacja godz. 10:10


Za 20 minut rozpoczyna się 11. OS – bardzo
długi, liczący ponad 41 kilometrów odcinek, który kierowcy będą dziś
przejeżdżać dwukrotnie. Może być on decydujący dla losów rywalizacji.
Robert na dwóch poprzednich OS-ach miał niestety znacznie słabsze tempo
niż Evans, ale mamy nadzieję, że teraz będzie inaczej.

fot. FIA

Aktualizacja godz. 10:32


Wystartował już najdłuższy OS Rajdu Niemiec. Na trasie jest sucho i jak przekazał Karol Moździerz, nie powinno padać.

Aktualizacja godz. 10:50

Robert Kubica i Maciej Baran rozpoczęli już najdłuższy OS Rajdu Niemiec.

Aktualizacja godz. 11:02

Robert Kubica i Elfyn Evans jadą identycznym tempem na 11. OS-ie.

Aktualizacja godz. 11:15

Robert Kubica jest już na mecie najdłuższego OS-u Rajdu Niemiec. „Dzisiejsze OS-y nie są dobre dla nas – jest dużo nawrotów, 150 metrów rozpędzania i znowu nawrót. Ale nie możemy narzekać, musimy oszczędzać opony” – powiedział Robert, który ostatecznie był 2,2 sekundy wolniejszy od Elfyna Evansa i w klasie WRC2 ma tylko 1,4 sekundy przewagi. 

Aktualizacja godz. 11:25

Robert Kubica utrzymał przewagę w klasie WRC2, ale jest ona bardzo nieduża. W związku z pechem Nasera Al-Attiyah, Kubica i Baran awansowali na 7. miejsce w klasyfikacji generalnej!
Aktualizacja godz. 11:45

O godz. 13:17 rozpocznie się serwis, na którym Robertowi Kubicy mogą zostać zmienione opony, nie wiadomo jednak, czy Polak zdecyduje się na zmianę, gdyż na popołudnie zapowiadany jest deszcz. Poniżej kolejny film z odcinka dojazdowego.

Aktualizacja godz. 12:22

Dwa zdjęcia z dzisiejszych przejazdów:

fot. www.facebook.com/KubicaOfficial

Aktualizacja godz. 13:05


Jak donosi Karol Moździerz, na trasie dzisiejszych OS-ów Rajdu Niemiec zaczął padać mocny deszcz. Nie jest to jednak dobra informacja dla Roberta Kubicy, któremu zostało już niewiele opon używanych na śliską nawierzchnię. Co innego, gdyby deszcz pojawił się w trakcie OS-ów, wtedy jadący na twardych oponach rywale byli by w gorszej sytuacji. Teraz podczas serwisu będą mogli założyć nowe miękkie mieszanki, których mają sporo.

Aktualizacja godz. 13:55

Za 30 minut rozpocznie się 12. OS Rajdu Niemiec. Oto zdjęcie z niego autorstwa Eryka Mełgwy a poniżej film z trasy od Karola Moździerza.Aktualizacja godz. 14:10

Jak mówi Karol Moździerz, na trasie rajdu pada coraz bardziej. To będą decydujące OS-y. 

Aktualizacja godz. 14:35

Rozpoczął się już 12. OS Rajdu Niemiec. Warunki są trudne i może być ciekawie. Próba liczy 26,54 km.

Aktualizacja godz. 14:45

Kierowcy mają ogromne problemy na trasie 12. OS-u. Odpadli już lider Jari-Matti Latvala i Mads Ostberg, uderzenie zaliczył Thierry Neuville. Dojechać do mety w tych warunkach będzie bardzo trudno, Robert i Maciej muszą uważać. 

Aktualizacja godz 14:50

Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie 12. OS-u. Warunki na nim są bardzo złe.

Aktualizacja godz. 15:03

Robert Kubica i Maciej Baran są już na mecie dramatycznego 12. OS-u. Polacy pojechali znakomicie, choć o 1,6 sekundy szybszy był Evans, który będzie liderem WRC2 o 0,2 sekundy. „Było gorzej niż rano, bardzo podstępne warunki. Pierwszy raz jechałem na tych oponach po mokrym, jechałem bardzo uważnie, starając się dojechać do mety. Priorytetem jest przetrwanie” – powiedział Robert na mecie. 

Aktualizacja godz. 15:15

Robert Kubica i Maciej Baran co prawda spadli na 2. miejsce w klasie WRC2, ale do Elfyna Evansa tracą tylko 0,2 sekundy. W klasyfikacji generalnej rajdu natomiast awansowali na 6. miejsce.

Aktualizacja godz. 15:30

Rozpoczął się 13. OS Rajdu Niemiec – bardzo krótki, liczący ponad 9 kilometrów. Poniżej zdjęcie uszkodzeń samochodu lidera rajdu, Thierry Neuvilla:

Aktualizacja godz. 15:47

Robert Kubica i Maciej Baran przemierzają już 9-kilometrowy 13. OS.

Aktualizacja godz. 15:50

14. OS – liczący ponad 41 kilometrów, prawdopodobnie zostanie odwołany z powodu wypadku do jakiego doszło w rajdzie aut historycznych. Pilot jednej z załóg jest w stanie ciężkim. 

Aktualizacja godz. 15:55

Robert Kubica i Maciej Baran są już na mecie 13. OS-u, ostatniego dziś! „Bardzo trudne popołudnie, jest naprawdę trudno jechać w takich warunkach pierwszy raz, ale dobrze, że jesteśmy na mecie” – powiedział Kubica, który był szybszy od Evansa aż o 8 sekund i wrócił na prowadzenie w WRC2!!!

Aktualizacja godz. 16:02

Bardzo dużo się dzieje więc szybkie podsumowanie:
1. Kubica pojechał 13. OS genialnie! 8 sekund szybszy od Evansa, szybciej od Prokopa i Hirvonena

2. Kubica wrócił na 1. miejsce w WRC2, a w klasyfikacji całego rajdu jest 5.

3. Był to ostatni
odcinek dziś – 14. OS jest odwołany ponieważ podczas przejeżdżania
próby Panzerplatte doszło do bardzo groźnego wypadku, w którym
prawdopodobnie zginął pilot jednej z załóg i jeden z kibiców.

Przykra wiadomość na koniec genialnego dnia z potężną dawką emocji.
Wielu kierowców sobie nie poradziło, ale Robert Kubica pokazał swoje
umiejętności i talent i jedzie po historyczny wynik!

Aktualizacja godz. 16:20

ADAC – główny sponsor rajdu – chce zakończenia rywalizacji na obecnym etapie po śmierci pilota jednej z załóg rajdu historycznego i jednego z kibiców. 

Aktualizacja godz. 16:25


TUTAJ włączycie wywiad z Robertem Kubicą podczas serwisu.

Aktualizacja godz. 16:30

TUTAJ natomiast włączycie live-streaming do relacji z wczorajszego dnia w niemieckiej tv Sport1. 

Aktualizacja godz. 16:50

W wypadu, do jakiego doszło dziś na trasie rajdu aut historycznych zginęła załoga – pilot i kierowca, żaden z kibiców nie został ranny. Poniżej zdjęcia z dzisiejszych prób Roberta:

Aktualizacja godz. 17:02


Oto znakomity film z przejazdu Roberta i genialny komentarz polskich kibiców:

Aktualizacja godz. 17:15


I kolejne zdjęcie, tym razem od Colina Clarka:

Aktualizacja godz. 17:55


Organizatorzy ogłosili, że Rajd Niemiec będzie jutro kontynuowany. Jutro zgodnie z planem zostaną rozegrane 2 OSy.

Aktualizacja godz. 18:55


Trochę za wcześnie by o tym pisać, więc uznajmy, że jest to ciche pisanie. Robert Kubica i Maciej Baran zajmują obecnie 5. miejsce w Rajdzie Niemiec. Robert ma też szansę objęcia prowadzenia w klasyfikacji WRC2 oraz znacznego awansu w klasyfikacji WRC. Jeszcze nigdy żaden Polak nie ukończył rajdu WRC na tak wysokim miejscu. Może to być zatem polski rekord. Do przejechania są jednak jeszcze 2 OS-y, które nie będą łatwe, a Elfyn Evans na pewno nie odpuści.

Tak czy inaczej, Robert Kubica i Maciej Baran spisują się genialnie w Rajdzie Niemiec i należą się im ogromne gratulacje. Fakt, że podczas ostatniego OS-u wyprzedzili dwie załogi WRC, które nie miały problemów, jest zdumiewający.

Początek jutrzejszej rywalizacji o godz. 9:18. Kierowcy dwukrotnie przejadą odcinek Dhrontal, liczący 24,58 kilometra. Trasa będzie nieco podobna do dzisiejszej, będzie sporo nawrotów, choć nie tak dużo jak dziś. Powinna ona nieco bardziej odpowiadać Kubicy. Drugi przejazd będzie Power Stage dla WRC. Całość będziemy oczywiście śledzić na blogu, dziś też pozostajemy czujni i jak tylko pojawi się coś nowego to zobaczycie to na blogu.

Aktualizacja godz. 20:20


Oto wywiad z Robertem w TVP:

Aktualizacja godz. 21:00


Oto dzisiejsza kronika TVP:

Aktualizacja godz. 22:59

Oto zdjęcia Roberta autorstwa Citroen Racing:

Aktualizacja godz. 23:30


Poniżej znajdziecie filmy przesłane przez Adama i Marco oraz Krzysztofa Turka, którym bardzo dziękuję.

Aktualizacja godz. 23:45

Za przesłanie zdjęć i filmów dziękuję Adam i Marco, Karolowi Moździerzowi oraz favonio.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi